Takie mam pytania odnośnie obróbki zdjęć w LR i plików NEF/DNG
1. Nowy aparat i stary LR - czy dobrze rozumiem, że wystarczy przekonwertować NEFy na DNG w np. DNGConverter i LR będzie już wczytywał te pliki, mimo, że NEFów nie chce wczytać bo są zbyt nowe?
2. Czy cała historia zmian jaką zrobiłem podczas edycji zdjęcia w LR będzie zapisywana w pliku DNG? (bo jak pracuję na NEFach to się zapisuje drugi plik xmp gdzie są zapisywane zmiany, ale podobno nie wszystkie zmiany, do tego gdzieś w innym folderze LR sobie zapisuje jeszcze jakieś inne pliki)
3. Czy jeśli obrobiony plik DNG komuś udostępnię to będzie widział moje zmiany? Czyli obrazowo mówiąc w jego LR suwaki się ustawią tak jak u mnie?
4. I przy okazji jeśli formatuję dysk (albo kupuję nowy komputer) to wystarczy zarchiwizować i przenieść tylko pliki DNG z mojego folderu np na dysku D a nie bawić się w szukanie i kopiowanie innych plików tworzonych przez LR które program zapisuje "gdzieś na dysku C"
5. Czy są jakieś przeciwwskazania do używania DNG zamiast NEFów? Jakieś zalety/wady używania DNG zamiast NEF?

wiem, że pytania brzmią trochę "łopatologicznie" ale nie chcę się naciąć na jakieś problemy jak miałbym utracić swoje zdjęcia albo jak będę je konwertował a się okaże że nie będę miał wszystkich dostępnych opcji które miałbym przy nefach