Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Może ktoś doradzi co wybrać?

    Witajcie!
    Pomyślałem że tu może zapytam, jako że ogólne fora fotograficzne z tego co widzę są wymarłe. Dopiero zaczynam swoją przygodę, na poczatku zainteresowała klasa lustrzanek entry level, ale potem zwróciły moja uwagę bezlusterkowce. Aparaty które mnie interesują to canon 700D lub Nikon d5600(podobno jeśli chodzi o entry level to już bardziej opłaca się kupić klasę wyżej
    ale starszy model typu 60d lub d7000) Lumix,gx80, Olympus em10 ii lub iii, Sony a6000. I totalnie się już pogubilem. Podobają mi się te aparaty m4/3, olympusy i lumixy ale martwię się tą matrycą piszą że ona słabo sobie radzi w słabym świetle a ja chcę robić dużo zdjęć w nocy. Polecacie coś? Sprzęt używany. Mam do wydania 1600 zł.
    Który sprzęt nada się najbardziej do nocnej fotografii. Zainteresowałem się tymi bezlusterkowcami bo nie ukrywam że nie chce narazie nic duzego gabarytowo. Zależy mi tylko na zdjęciach.
    Fotografuje glownie architektue, krajobrazy, tekstury, przekroje, ksztalty, jedzenie, dalekie obiekty, portrety, a potem robienie z tego grafik, otrzymywania faktur i zblizen, więc obrobka, zdjeć lightroom, corel. Chce poznać specyfikę pracy z lustrzanka bardziej oswoić sie z trybem manualnym. Wcześniej robiłem zdjęcia "fotosmartfonem" ale chciałem też zainteresować się troche optyką jak te szkiełka wpływają na pracę oraz efekt finalny zdjęcia. Na pewno nie do zastosowań profesjonalnych ten aparat nie będzie pracował ale ma pomóc mi się rozwijać. Byłbym zadowolony jakby ktoś coś polecił co będzie w miarę się w to wpasowywac, myślę że właśnie ogólne przeznaczenie to grafika.

  2. #2

    Domyślnie

    do 1600 zl ???

    Masz tu kompakt z jasnym zoomem

    https://allegro.pl/oferta/aparat-son...RoCYtwQAvD_BwE

    Albo nieco powyzej 1600 zl wersja RX100 III

    https://allegro.pl/oferta/sony-dsc-r...RoCnG0QAvD_BwE


    • obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T 24-70 mm z przysłoną F1,8-2,8


    Maly, lekki, uniwersalna ogniskowa, wizjer, dobre filmowanie

    https://www.dpreview.com/sample-gall...amples-gallery

    https://www.optyczne.pl/404.2-artyku...a%C5%82_2.html
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 15-09-2020 o 12:26
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za odpowiedz, Ten kompakt na pewno bardzo ciekawa propozycja a jest w stanie ktoś polecić coś z wymienną optyką, z tego co czytałem tutaj to chwalony jest a6000 z tego co widziałem to mógłbym go kupić bo jest dużo ofert tego. Olympus em10 mk ii i iii widziałem nowe są po 1500 zł też mnie zainteresowaly. Ale sprawdzam głównie ceny sprzętu używanego też więc nie musi być nowy.
    1. Warto inwestować w system m4/3?
    2. Opłaca kupować lustrzanki z segmentu entry level?
    3. Moze są jakieś ciekawe modele którymi warto się zainteresować? Mogę też kupić samo body narazie. Podałby ktoś jeszcze kilka propozycji to będę sprawdzał.
    4. Co myślicie o tych aparatach co wymieniłem?


    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    Podobają mi się te aparaty m4/3, olympusy i lumixy ale martwię się tą matrycą piszą że ona słabo sobie radzi w słabym świetle a ja chcę robić dużo zdjęć w nocy. (...)
    Fotografuje glownie architektue, krajobrazy, tekstury, przekroje, ksztalty, jedzenie, dalekie obiekty, portrety...
    Ta matryca będzie miała problem z dynamicznymi zdjęciami w nocy, czyli w sytuacji, gdy potrzebny Ci będzie krótki czas migawki do zamrożenia ruchu. W podanych przez Ciebie zastosowaniach nie odczujesz tego, bo nic się tam nie rusza. A wydajna stabilizacja obrazu pozwoli Ci fotografować na niskich czułościach.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5

    Domyślnie

    Do architektury nie poleciłbym takich kompaktów jak RX100, zwłaszcza jeśli zdjęcia mają być materiałem źródłowym do dalszego przetwarzania. RX100 mają bardzo ładne jpegi, ale to dzięki silnej obróbce w aparacie - bo rawy są słabe w porównaniu przeciętnym bezlusterkowcem czy lustrzanką z sensownym obiektywem.

    Jeśli chodzi o bezlusterkowce, to moim zdaniem są porównywalne z niedrogimi lustrzankami. Dotyczy to zarówno matrycy jak i autofokusa jak i matryc.
    Ogólnie w aparatach w cenie do 1600zł zawsze będziesz miał coś za coś - albo lepszą matrycę albo lepszy AF albo lepszy obiektyw (trzeba pamiętać, że obiektyw to zasadniczy element tej układanki!). W tym przedziale cenowym muszą być kompromisy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    Dziękuję serdecznie za odpowiedz, Ten kompakt na pewno bardzo ciekawa propozycja a jest w stanie ktoś polecić coś z wymienną optyką, z tego co czytałem tutaj to chwalony jest a6000 z tego co widziałem to mógłbym go kupić bo jest dużo ofert tego. Olympus em10 mk ii i iii widziałem nowe są po 1500 zł też mnie zainteresowaly. Ale sprawdzam głównie ceny sprzętu używanego też więc nie musi być nowy.
    1. Warto inwestować w system m4/3?
    2. Opłaca kupować lustrzanki z segmentu entry level?
    3. Moze są jakieś ciekawe modele którymi warto się zainteresować? Mogę też kupić samo body narazie. Podałby ktoś jeszcze kilka propozycji to będę sprawdzał.
    4. Co myślicie o tych aparatach co wymieniłem?


    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    1. Nie daj sie ZMANIEROWAC i nie wywalaj duzej kasy w sprzet foto
    Najbardziej sie liczy to co masz w glowie.
    Mozna uczyc sie na kompaktach jak i tanich puszkach za grosze ze sredniej jakosci szklem

    2. Nie warto inwestowac w m.4/3 bo to DROGI SYSTEM ktory ustepuje w jakosci obrazu jak i cenowo APS-C i FF.
    Prosta puszka APS-C ze sredniej klasy szklem daje lepszej jakosci obraz niz m.4.3 z sensorem 16 Mpix + najlepszym i najdrozszym szklem

    3. Kup jakies tanie body a za reszte kup dobre szklo.

    4. Wymienione aparaty przekraczaja budzet bo dobre szklo kosztuje...


    Podalem CI propozycje Sony RX100 III bo nie musisz inwestowac bez konca w sprzet a
    dzieki temu aparatowi masz jasny zoom i przy okazji nauczysz sie dobrze obrabiac foty
    Mozesz tym filmowac bo ten aparat swietnie filmuje
    Masz dobry aparat i kamere w jednym

    Przemysl co CI pasuje i wybierz tak aby nie wpakowac sie w ciagle inwestycje bez konca
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 16-09-2020 o 13:38
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem te 1600 zł to zbyt mało na to co chcesz robić. Wyrzucisz kasę na używany i nieco przestarzały sprzęt a uzyskane efekty zniechęcą Cię do dalszej pracy.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli używany sprzęt wchodzi w rachubę, a przy takim budżecie powinien, to ja bym polecał generację aparatów Sony sprzed a6k. Czyli NEX-6, 5R lub 5T. Do tego podstawowy zoom 16-50. Jeszcze zostanie kasy na duperele w postaci jakiegoś pokrowca czy karty pamięci.
    Matryca ma 16 MPx co w zupełności wystarcza, a jednocześnie jeszcze nie stanowi wyzwania dla niespecjalnie wybitnego PZ 16-50.
    Mam też RX100III na rower i matryca NEXów pod każdym względem jest lepsza, mimo mniejszej ilości MPx. Prawda jest taka, że od prawie 10 lat nie produkuje się już złych aparatów. Słabe kompakty zostały wyparte przez telefony, a to co zostało jest bardziej niż wystarczające.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Nowy Canon M100 z kitem to poniżej 1600 zł.

  10. #10

    Domyślnie

    No dobrze w takim razie dzięki za wszystkie odpowiedzi z tego wszystkiego chyba bede szukał Sony a6000 pójdę w ten aparat. Nowy widzę 1700 zł wiec myślę że będzie to najlepsze rozwiązanie dla mnie. Jak ostatecznie sądzicie?

    Co do tego kompaktu to też jest to jakaś opcja i nawet widzę że używkę bym dorwal w ogóle za nie duże pieniądze w porównaniu do budżetu, więc też jest to jakieś rozwiązanie. Jeszcze się zastanowie ale raczej będę celował w to a6000

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Słowenia...Ktoś był, ktoś doradzi?
    By bajcy in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 22:09
  2. CUDAk do obróbki - ktoś doradzi?
    By Sapphiron in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 16:57
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 17:29
  4. Czy ktoś mi doradzi/odradzi cos takiego? AF ED 80-200 2.8D
    By drhardware in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 16:21
  5. nocna sesja - ktoś doradzi?
    By sokrates in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2009, 11:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •