Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie 135/3.5 MF - ktoś używa ?

    Hej,

    Mam trochę zabawek na m42, w tym Jupitera 135/3.5. Brak możliwości ostrzenia na nieskończoność (a w praktyce też na średnie odległości) trochę mnie irytuje, a przejściówki z soczewką nie chce kupować, ani też przerabiać samego szkła. Pomyślałem, że Jupiterka sprzedam a w jego miejsce kupię Nikkora 135/3.5 AI. Niestety o tym ostatnim za dużo znaleźć mi się nie udało. Mógłby ktoś coś poradzić ?

    Pozdrowienia,
    Zbyszek

  2. #2

    Domyślnie

    Ten Jupiter ma wymienne mocowanie i za 30 zl (jak sie dobrze na allegro trafi) mozna dostac koncowke do Nikona. Wiem, bo sam uzywam Nie wiem, jaki jest Twoj Jupiter, bo powtarzalnosc w produkcji byla mizerna, ale ja jestem zachwycony i bardzo czesto uzywam swojego.

    Edit: jesli chodzi o zamiane mocowania, to sa to 3 srubki - jedyne, co mozna popsuc, to zgubic srubke, czyli kazdy sobie poradzi.
    Pozdrawiam,
    kaktus
    (fotograf amator - w JPEGach robię)

  3. #3

    Domyślnie

    Hej !

    Dzięki za super poradę Rzeczywiście tam są trzy śrubki, więc nie powinno być problemu - muszę tylko końcówkę dorwać. Teraz już wiem dlaczego na Allegro pojawiają się Jupiterki 135 z mocowaniem Nikona

    Od razu rzuciłem się do torby skontrolować, czy podobny manewr da się zrobić z Jupiterem 85/2 - no i niestety nie. Ale i tak jest sukces.

    Pozdrowienia!

    PS.: Znalazłeś taki patent w dziale tuleje/pierścienie czy gdzieś indziej ? Bo szperam i nic nie widzę takiego
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 30-06-2007 o 17:55

  4. #4

    Domyślnie

    Trafilem kiedys na taki pierscien na allegro chyba - stad o tym wiem. (potem juz przeszukiwalem allegro, zeby kupic) Tu na forum juz kilka razy tez o tym pisalem albo czytalem, w roznych tematach - bo jestem zachwycony moim Jupiterem i wszystkim go reklamuje.

    Ta sama koncowka pasuje do Taira 135/2.8, Taira 300/4.5 (z zestawu fotosnajper), chyba Pelenga, jakis lustrzanych MTO i ogolnie wielu tele (np. wczoraj na allegro widzialem Berloflexa 400/6.3 za 249 zl z takim samym mocowaniem). Gdzies nawet na forum przewijala sie pelna lista kompatybilnych z tym obiektywow.
    Pozdrawiam,
    kaktus
    (fotograf amator - w JPEGach robię)

  5. #5

    Domyślnie

    Już dorwałem człowieka, który handluje takimi rzeczami i tuleja do mnie przyjdzie za kilka dni. Osobą tą jest Adam Jakubowski sprzedający na Allegro <adamjaku@fotografowac.pl>.

    Pozdowienia.

  6. #6

    Domyślnie

    Jaki jest w koncu koszt zakupu tej tulejki?

  7. #7

    Domyślnie

    Zapłaciłem z przesyłką 50zł. Paczuszka przyszła dzisiaj i po kilku minutach cieszyć się mogłem 135-tką ostrzącą na nieskończoność.

    Dzięki za pomoc !

  8. #8

    Domyślnie

    no to Zbyszek zapodaj jakiś maly teścik jak się taki Jupiterek sprawuje. Fajnie jakbyś go porównał z tym Sonnarem ode mnie bo jestem bardzo ciekaw
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #9

    Domyślnie

    Wiesz co - to ja postaram się w okolicach weekendu zabrać obydwa na spacer nad jeziorko i porobię trochę zdjęć. Może do tego czasu dojdzie do mnie przejściówka do Sonnara, wtedy będzie można się solidnie pobawić.

    A poniżej pojedynczy pstryk testowy z Jupitera - przymknięty do f/4, czyli praktycznie wcale, fotka w dosyć wyostrzana (trochę bardziej niż zwykle ), trochę ciągniałem, stąd jakiś szum czy coś tam wylazło

    Resize

    Crop

    Jak na szkło do portretu, które kosztuje ze 100zł (czy około), jest wg mnie przyzwoicie.

  10. #10

    Domyślnie

    Nowart - a odnośnie Sonnara, to zerknij tutaj: http://picasaweb.google.pl/zbigniew.piatek/Florek - kilka przykładów z tego szkła. Wg mnie sprawuje się bardzo dobrze.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •