Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Jak zwykle wniosłeś nieco radości w mój zwykle racjonalny świat .
    Gdybyś jednak kiedyś miał w ręku współczesną Sigmą lub Tamrona, to byś wiedział czym konkurują te firmy.
    W tej chwili, moim zdaniem, w systemie F jest tylko kilka wartych uwagi obiektywów (w tym głównie tele).
    Bez szkieł Sigmy, mój Nikon poszedłby na sprzedaż, o ile ktoś by to jeszcze kupił.
    Nie idź w porównania do motoryzacji, na tym chyba też się słabo znasz...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    ...Bez szkieł Sigmy, mój Nikon poszedłby na sprzedaż, o ile ktoś by to jeszcze kupił.
    Nie idź w porównania do motoryzacji, na tym chyba też się słabo znasz...
    Święta prawda. Ja w swojej torbie nie mam żadnego szkła Nikona. Firmy takie jak Sigma i Tamron z powodzeniem konkurują na tym rynku często wygrywając nie tylko ceną ale też jakością. A sama nazwa Nikon zaczyna mi się kojarzyć z coraz gorszą jakością.
    ...

  3. #13

    Domyślnie

    Są szkła Nikona warte uwagi. Pomijając dłuższe tele, które są genialne, to jest Nikkor 28 i 105 1.4E zoomy 70-200 od wersji VR II są bardzo dobre, 14-24 2.8, zaskakująco dobre 200-500. Nowe szkła na Zetki są świetne, chyba pierwsze stałki, które mogą konkurować z Sigmą Art... No właśnie, pierwsze które mogą. Seria 1.4G Nikona to jakaś katastrofa za ogromne pieniądze. Może w czasach D3, czy D4 były fajne. Dziś nie mają czego szukać na 24 MPX i więcej. 24 1.4G próbowałem oswoić pół roku. Na D4 była ok, ale im więcej MPX, tym większa tragedia. Na D850 użyteczne od 2.8, a dobre od 4. To ja nie wiem czym Nikon miał konkurować z Sigmą Ja bym chciał Tamrona 35 1.4 na Zetkę, bo z FTZ jest to za duży zestaw. I jeszcze kilka fajnych Sigm bym chciał... Ale zgodnie z teorią wyżej sknera jestem

  4. #14

    Domyślnie

    Od razu sknera. Po prostu smutny właściciel Fiata cichcem przemykający po jednokierunkowych Opola. Gdzie Ci tam do JK śmigającego swoim Alfa Romeo po uliczkach Monte Carlo.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Cześć,
    tak się zastanawiam czy/kiedy Tamron zacznie produkować swoje szkła pod Nikona Z?
    Mają bardzo chwalone 28-75 czy 17-28, którym to jestem BARDZO zainteresowany. Świetnie by pasowały do Z6/Z7.
    Jestem na etapie przesiadki na bezlustro. W dużym skrócie potrzebuję ograniczyć gabaryty przy zachowaniu możliwie najlepszej jakości zdjęć.
    Brałem pod uwagę Fuji, ale wilę zostać przy FF.
    Na placu boju zostają Sony i Nikon.
    I niestety jak patrzę na to wszystko na chłodno, to Sony ma zdecydowanie więcej atutów vs Nikon
    Właśnie dlatego ja wybrałem Sony. Dobrych i znacznie tańszych szkiełek sporo (choćby Samy), wielkość i wymiary jeszcze mniejsze od Z6 i normalne karty pamięci.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  6. #16

    Domyślnie

    @JK
    Tak tak biedni i skąpi klienci są tylko nad Wisłą tylko dlaczego Nikon spadł na 3 miejsce jeśli chodzi o sprzedaż na świecie https://www.optyczne.pl/15325-news-R...aficznego.html a dział obrazowania przyniósł największa straty do marca 2020 https://www.optyczne.pl/15019-news-N...5%82y_rok.html i zostało zwolnione 700 pracowników ?

  7. #17

    Domyślnie

    Czarne chmury nad Tamronem.

    https://www.mirrorlessrumors.com/tam...oduction-stop/

    To chyba oddala potencjalne szkiełka pod Z i RF?

  8. #18

    Domyślnie

    Nikt tu widze nie wspomnial o tym, ze te nowe sigmy i tamrony nie maja skorygowanej dystorsji. Zeby to jakos wygladalo, musi byc korygowane z poziomu korpusu i to tutaj jest raczej problem, bo na to aparaty Z z obiektywami firm trzecich nie pozwalaja. I obawiam sie, ze pzowalac nie beda
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Mówisz o jpg z body.
    Jeśli PS itp programy mają w bazie te obiektywy to można się nie przejmować.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Jeszcze jest taki "drobiazg" jak filmowanie.
    Ale jeśli masz mini studio to można się nie przejmować.
    W ogóle nie warto się przejmować

    Ps. Mnie wystarcza cały czas LR6 wersja pudełkowa. Te 50 zł miesięcznie oszczędzam na korekcie w body.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nowe lampy Nikona - kiedy?
    By josephebeloki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2018, 12:57
  2. Kiedy można a kiedy nie można ładować bateri do nikona D7000
    By agent in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 10:02
  3. Kiedy kompakt nikona z wymienną optyką ?
    By cammal in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 19:05
  4. Kiedy i jak ladujecie swoje akumulatory? Eneloop + BC-900
    By JED in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 00:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •