Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Plecak Benro Falcon 400 v 800 czy coś innego?

    Obecnie szukam jakiegoś większego plecaka bo ten, który mam obecnie (Rollei Outdoor Camera Rucksack 35L) nie mieścił za bardzo ani T 150-600 ani teraz S 60-600. Trzeba było odpinać body, obiektyw układać jakoś pod kątem, a body upychać.
    Teraz szukam czegoś większego gdzie spokojnie włożę podpięty obiektyw do body, ALE żeby jeszcze było miejsce chociaż na 2 inne szkła oraz jakieś filtry czy akcesoria.
    W oko wpadł mi Falcon 400 v 800, zwłaszcza w kamuflażu. Jednak jest mało zdjęć pokazujących jego wnętrze, a te, które są sprawiają wrażenie jakby tam była tylko 1 komora na 1 szkło z body + kilka maleńkich kieszonek.
    Czy ktoś ma ten plecak i podzieli się opinią?
    Ew. co byście polecili? Kolor najlepiej camo, ew. czarny.
    Cena raczej maksymalnie w okolicach 800zł.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  2. #2

    Domyślnie

    mam starszą troszkę inna wersję. Ta centralna kieszeń mieści body z sigmą 150-600.

    https://www.foto-net.pl/sklep/produk...EE-220-PL.html

  3. #3

    Domyślnie

    Ja do S 60-600 tymczasowo prowizorycznie zanabyłem jakieś czajna z alledrogo, za ca 100 plnów.
    Takie o cudo:
    https://allegro.pl/oferta/plecak-fot...top-8027909479
    I jak to z prowizorkami bywa, się trzymają.
    Niewątpliwa wada, to konieczność składania tulipana - ale wyższy plecak (mieszczący zestaw z zainstalowanym tulipanem) niespecjalnie pasuje mi na rowerowy bagażnik.
    Wożę / noszę w tym D7500 z S60-600 plus S17-50, N10-20 AFP i S105. W kieszeni "na plecach" blendy i podkładki neoprenowe. W głównej komorze także mini statyw, szyna nastawcza do makro i długa płytka statywowa Arca.
    Także odpięte 60-600 z resztą towaru, w pokrowcu neoprenowym którykolwiek z wymienionych obiektywów z aparatem bądź samo body.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200526-WA0010.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	182,7 KB
ID:	45477
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    @Wind Mill no to całkiem nieźle. Z jednej strony nieduży więc można nawet gdzieś do pomieszczeń wchodzić, mając go na plecach i nie obawiać się, że nagle się o coś zahaczy, a z drugiej mieści "S"kę to fajnie. W sumie ma to czego bym oczekiwał od plecaka. Tylko faktycznie on jest taki miękki i cienki jak piszą klienci w ocenie produktu na Alledrogo? Bo w sumie wolałbym mimo wszystko coś w miarę solidnego. Żeby spokojnie w teren (choćby gdzieś w góry) też można go zabrać i nie martwić się, że pierwszy lepszy kontakt z jakimś twardszym podłożem czy ścianką okaże się tragiczny w skutkach dla aparatu czy obiektywu.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam porównania z czymś solidnym markowym, to był zakup na szybko na już, poszukiwaniem czegoś solidnego miałem się zająć później - widać z jakim efektem.

    Co do miękkości i (nie) grubości - dookoła jest jakaś pół twarda pianka, suwmiarką mogę zacisnąć na 8mm z czymś płaskim po obu stronach ścianki plecaka, 6mm samą suwmiarką (szczęki cokolwiek się wrzynają).

    Miałem kontakt ze zwalonym drzewem, pod którym przejeżdżam na rowerze kładąc się na kierownicy. Oczywiście, mądremu jaju musiał strzelić do łba przejazd z w/w wymienionym plecakiem na plecach.
    Efekt wiadomy - hamowanie w miejscu (z jakichś 7...10 km/h myślę); zabawki całe, w zewnętrznym poszyciu plecaka przetarcie i mała dziura, to były okolice wizjera lub wbudowanej lampy błyskowej.

    Na zwykły szlak w takich Tatrach pewnie bym się nie bał zabierać; na coś w rodzaju ferraty już bym się chyba zastanawiał. Pomijam, ze tam raczej 60-600 bym nie tachał.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Podobne wątki

  1. Plecak Benro Quicken 100
    By tlik6 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 17:03
  2. Plecak Benro Beyond 400N opinie
    By Pirko in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 21:54
  3. Plecak Benro Beyond B400N - wrażenia?
    By Wins in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •