Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jaki gimbal

  1. #1

    Domyślnie Jaki gimbal

    Cześć

    Ostatnio zastanawiam się nad kupnem gimbal'a do mojego statywu 3 Legged Thing Corey. Problem w tym, że nie wiem który wybrać. Zestaw jaki będzie na nim pracować to D750 z obiektywem T150-600mm G2.

    Jakich gimbali uzywacie i jakie polecacie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Generalnie polecam benro. Tańsza opcja i używka to wersje gh-2 lub jak znajdziesz to gh-2c (carbon). Lepsza wersje to gh-5C, którą mam obecnie od jakiegoś czasu i jest świetna. Wcześniej miałem gh-2 i była ok, jeszcze wcześniej miałem manfrotto 393 ale z niej nie do końca byłem zadowolony, brak blokady obrotu (nie trzymała) itp. Mój zestaw waży ok 5kg i wspomniane głowice dają spokojnie radę.

  3. #3

    Domyślnie

    Też polecam Benro GH-2, bardzo fajna głowica za bardzo rozsądne pieniądze. Ważne, żeby nogi nie chwiały się i żeby na kolumnie centralnej nie robił się żaden luz. Mi się udało kupić w dobrej cenie Induro CLT303, na prawdę mocne.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 02-09-2020 o 13:17

  4. #4

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupiłem gimbala na ali za ok. 160 zł. Z przeznaczeniem do D750 i D7200 z N 200-500.
    Pierwsze wrażenie - bardzo solidny przyrząd, i dla moich amatorskich zastosowań z w/w sprzętem foto w zupełności wystarczający. Nie miałem styczności z GH2, ale patrząc na zdjęcia GH2, mój chińczyk dość podobny do niego.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keszelski Zobacz posta
    Ja ostatnio kupiłem gimbala na ali za ok. 160 zł. Z przeznaczeniem do D750 i D7200 z N 200-500.
    Pierwsze wrażenie - bardzo solidny przyrząd, i dla moich amatorskich zastosowań z w/w sprzętem foto w zupełności wystarczający. Nie miałem styczności z GH2, ale patrząc na zdjęcia GH2, mój chińczyk dość podobny do niego.
    Siema.
    Podziel się linkiem do tego chińczyka.
    Dzięki
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  6. #6

    Domyślnie

    @bejcman - link wysłałem na pw

    Jedyna uwaga do dostawcy z linku - bardzo długo czekałem na dostawę - grubo ponad miesiąc. Zresztą w opiniach były uwagi o długim terminie dostawy. Inne duperele z ali przychodziły znacznie szybciej.
    Kupiłem też płytkę szybkiego montażu 150 mm, na wypadek żeby N200-500 lepiej był wyważony w przypadku pozycji 500.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wybór padł na Benro GH2C. Sprzęt w dobrej (tak sądzę) cenie już zamówiony a w gratisie płytka PL100.

  8. #8

    Domyślnie

    Ostatnio odbyłem pierwsze wyjście w teren z zamontowanym na statywie GH2C. Odczucia z użytkowania bardzo pozytywne (choć waga zestawu się zwiększyła). Przy idealnym wyważeniu świetnie manipuluje się aparatem i stabilność jest zdecydowanie lepsza niż przu standardowej głowicy kylowej (obiektyw zablokowałem na 500mm). Jeszcze przede mną kilka testów w czasie urlopu, ale to dopiero na koniec września. Dziękuję użytkownikowi @grafo za polecenie osprzętu.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Jak to mówią 'będzie pan zadowolony'
    Zdecydowanie tak

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gitzo fluid gimbal head
    By BigMonster in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 20:55
  2. Gimbal feiyu tech mg v2 pod D750 i osprzęt, podgląd?
    By piotr_nikon in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2017, 16:44
  3. Głowica kardanowa (gimbal)
    By Piechu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 02:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •