Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Jak masz 10k do wydania, to FF czeka (body + 2 porządne szkła), jak nie masz to lepiej pozostań przy DX.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  2. #22

    Domyślnie

    To jedna prawda, ale:
    - bez podstaw FF też może rozczarować
    - z jednej strony 10K to rozsądne podejście, ale za 5k (używany D610+ 35/1.8mm+85/1.8mm) można mieć fajny zestaw, choc zgadzam się, że efekt wow dają ciut droższe szkła. Ale i z tymi będzie nieźle.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Jak masz 10k do wydania, to FF czeka (body + 2 porządne szkła), jak nie masz to lepiej pozostań przy DX.
    Znam ceny i gdyby kasa nie była przeszkodą to nie zakładałbym tego tematu Pytam aby upewnić się czy jest sens zanim zacznę tracić czas i energię dorabiając sobie po godzinach na wymarzony sprzęt. Ale po głębszym zastanowieniu w najbliższych miesiącach zaopatrzę się w stałe 50mm f/1.8 i 85 mm f/1.4 i poeksperymentuje. Do tego zgłębianie wiedzy w zakresie obróbki i może polepszę efekty swojej "twórczości" Aha i chyba trzeba częściej zaglądać na forum bo dużo tutaj wiedzy i przydatnych linków.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Wieliczka
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witaj Piotrek


    Z tego co napisałeś i z perspektywy moich doświadczeń pełnoklatkowy aparat na ta chwilę nie wiele Ci pomoże. Sprzęt, który posiadasz jest całkiem ok i co mi się w oczy rzuciło - przydała by Ci się jakaś dłuższa ogniskowa - bardzo fajna sprawa do zdjęć portretowych. Zestaw byłby bardziej uniwersalny a materiał bardziej różnorodny.
    Druga sprawa - tak jak koledzy powyżej napisali - postprodukcja to niestety w dzisiejszych czasach absolutny mus. Inaczej Twoje prace zawsze będą odstawać.

    Jeśli chodzi o sam obrazek - polecam lepiej poznać własny sprzęt - obiektywy które posiadasz posiadają całkiem spore możliwości. Mam tu na myśli eksperymanty np. fotografowanie tematu przy pełnej dziurze z dużej odległości lub z bardzo bliska - przepraszam że piszę o takich banałach ale wiele osób działa na przyzwyczajeniach i po takich eksperymentach bywa mile zaskoczonych - co też ich sprzęt potrafi

  5. #25

    Domyślnie

    Pełna klatka i jasne obiektywy mogą dać Ci mniejszą GO, większe rozmycie, ale niekoniecznie efekt 3d i "głębię". To się robi bardziej światłem i obróbką, a nie małą GO. Z ciekawą plastyką jest dużo manualnych obiektywów.








    Jeżeli chcesz mieć wszystko ostre w krajobrazie, poczytaj o hiperfokalnej i focus stackingu.

    Wielu znakomitych fotografów działało na bardzo prostych modelach aparatów - Angelika Bykowska tworzyła piękne prace na D5000 + 35/1.8. Denysiuk jakimś Canonem podstawowym.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 12-09-2020 o 00:31

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Wieliczka
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Jeżeli chcesz mieć wszystko ostre w krajobrazie, poczytaj o hiperfokalnej i focus stackingu.
    Wielu znakomitych fotografów działało na bardzo prostych modelach aparatów - Angelika Bykowska tworzyła piękne prace na D5000 + 35/1.8. Denysiuk jakimś Canonem podstawowym.
    Dokładnie tak. Dodatkowo plus jakaś dobra książka o perspektywie i na kilka lat można mieć zajęcia.
    Pełna klatka nie zając.

  7. #27

    Domyślnie

    Dodatkowo pełna klatka i obiektywy pod nią są o wiele cięższe. :/ Czasami tęsknię za swoim a6000, Samyangiem 12, SEL16-55 i 55-210. Cały zestaw tańszy, niż jedno porządniejsze szkło pod pełną klatkę.

  8. #28

    Domyślnie

    Są rodzaje fotografii gdzie mała matryca ma swoje zalety. W makro crop daje lepsze efekty, większa GO, skala również większa. Ja przed przesiadką na FF zacząłem pozbywać się obiektywów FX i wymieniać je na obiektywy pod pełną klatkę. Gdy już miałem podstawowe obiektywy do pełnej klatki kupiłem aparat. Nie żałuję.
    ...

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki Wam wszystkim za zainteresowanie tematem, kilka ostatnich wypowiedzi odczytałem dopiero dziś.

    Mam świadomość, że ten mój sprzęt do najgorszych nie należy a wasze odpowiedzi tylko to potwierdziły.
    Po przeczytaniu wielu postów, testów, tematów i opinii dochodzę do wniosku, że jeśli miałbym na coś zmienić aparat to najlepszą opcją byłby dla mnie Nikon d500.
    Dobrze by było mieć ergonomię profesjonalnej lustrzanki, wspaniale działający AF a przy tym szereg świetnych obiektywów za przyzwoite pieniądze.
    Pełna klatka w moim przypadku wogóle nie ma sensu, chyba że mam zamiar przez najbliższe lata fotografować jednym obiektywem (bo ceny optyki do pełnej klatki są kosmiczne).

    Poniżej załączam ostatni portret jaki udało się wykonać i efekty nowego podejścia do obróbki, zachęcam do krytki. Ogólnie obróbka trochę "na siłę" bo kosztem nie przepalonego nieba była niedoświetlona twarz, nie miałem nic żeby odbić światło w kierunku twarzy a lampa błyskowa dała by raczej za ostre cienie w tej miekkiej scenerii. Ale po tych wypowiedziach ma mam więcej motywacji i zaciekawienia swoim sprzętem bo dotychczas zdecydowanie go nie doceniałem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GrnBFk.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	217,7 KB
ID:	43356

  10. #30

    Domyślnie

    Za ostro pojechałeś pędzlami.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto dzisiaj kupować N17-55 2,8
    By achpiotr in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 11:12
  2. Z kompaktu na lustrzankę, czy warto?
    By don_marcinos in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 12:05
  3. Czy warto kupować ten obiektyw?
    By offthe in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 15:55
  4. Jak kupować używaną lustrzankę cyfrową?
    By MarviN in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 22:13
  5. Warto kupować?
    By darko in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2006, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •