Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Domyślnie

Jak masz 10k do wydania, to FF czeka (body + 2 porządne szkła), jak nie masz to lepiej pozostań przy DX.
    Nikon Z

Domyślnie

To jedna prawda, ale:
    - bez podstaw FF też może rozczarować
    - z jednej strony 10K to rozsądne podejście, ale za 5k (używany D610+ 35/1.8mm+85/1.8mm) można mieć fajny zestaw, choc zgadzam się, że efekt wow dają ciut droższe szkła. Ale i z tymi będzie nieźle.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |D850|T24-70/2.8G2|T35/1.8|N70-200/4|S135/1.8|T100-400/6.3|SB910| fikołki 500px

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Jak masz 10k do wydania, to FF czeka (body + 2 porządne szkła), jak nie masz to lepiej pozostań przy DX.
    Znam ceny i gdyby kasa nie była przeszkodą to nie zakładałbym tego tematu Pytam aby upewnić się czy jest sens zanim zacznę tracić czas i energię dorabiając sobie po godzinach na wymarzony sprzęt. Ale po głębszym zastanowieniu w najbliższych miesiącach zaopatrzę się w stałe 50mm f/1.8 i 85 mm f/1.4 i poeksperymentuje. Do tego zgłębianie wiedzy w zakresie obróbki i może polepszę efekty swojej "twórczości" Aha i chyba trzeba częściej zaglądać na forum bo dużo tutaj wiedzy i przydatnych linków.

Oszczędny w słowach
    Miasto
    Wieliczka

Domyślnie

Witaj Piotrek

Z tego co napisałeś i z perspektywy moich doświadczeń pełnoklatkowy aparat na ta chwilę nie wiele Ci pomoże. Sprzęt, który posiadasz jest całkiem ok i co mi się w oczy rzuciło - przydała by Ci się jakaś dłuższa ogniskowa - bardzo fajna sprawa do zdjęć portretowych. Zestaw byłby bardziej uniwersalny a materiał bardziej różnorodny.
    Druga sprawa - tak jak koledzy powyżej napisali - postprodukcja to niestety w dzisiejszych czasach absolutny mus. Inaczej Twoje prace zawsze będą odstawać.

Jeśli chodzi o sam obrazek - polecam lepiej poznać własny sprzęt - obiektywy które posiadasz posiadają całkiem spore możliwości. Mam tu na myśli eksperymanty np. fotografowanie tematu przy pełnej dziurze z dużej odległości lub z bardzo bliska - przepraszam że piszę o takich banałach ale wiele osób działa na przyzwyczajeniach i po takich eksperymentach bywa mile zaskoczonych - co też ich sprzęt potrafi

Domyślnie

Pełna klatka i jasne obiektywy mogą dać Ci mniejszą GO, większe rozmycie, ale niekoniecznie efekt 3d i "głębię". To się robi bardziej światłem i obróbką, a nie małą GO. Z ciekawą plastyką jest dużo manualnych obiektywów.

Jeżeli chcesz mieć wszystko ostre w krajobrazie, poczytaj o hiperfokalnej i focus stackingu.

Wielu znakomitych fotografów działało na bardzo prostych modelach aparatów - Angelika Bykowska tworzyła piękne prace na D5000 + 35/1.8. Denysiuk jakimś Canonem podstawowym.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 12-09-2020 o 00:31

Oszczędny w słowach
    Miasto
    Wieliczka

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Jeżeli chcesz mieć wszystko ostre w krajobrazie, poczytaj o hiperfokalnej i focus stackingu.
    Wielu znakomitych fotografów działało na bardzo prostych modelach aparatów - Angelika Bykowska tworzyła piękne prace na D5000 + 35/1.8. Denysiuk jakimś Canonem podstawowym.
    Dokładnie tak. Dodatkowo plus jakaś dobra książka o perspektywie i na kilka lat można mieć zajęcia.
    Pełna klatka nie zając.

Domyślnie

Dodatkowo pełna klatka i obiektywy pod nią są o wiele cięższe. :/ Czasami tęsknię za swoim a6000, Samyangiem 12, SEL16-55 i 55-210. Cały zestaw tańszy, niż jedno porządniejsze szkło pod pełną klatkę.

Domyślnie

Są rodzaje fotografii gdzie mała matryca ma swoje zalety. W makro crop daje lepsze efekty, większa GO, skala również większa. Ja przed przesiadką na FF zacząłem pozbywać się obiektywów FX i wymieniać je na obiektywy pod pełną klatkę. Gdy już miałem podstawowe obiektywy do pełnej klatki kupiłem aparat. Nie żałuję.
    Jakby co to ja się nie znam.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123