Witam

Zachecony przerobkami mojego zdjecia przez kolegow z forum zainteresowalem sie tematem obrobki zdjec czarnobialych.

Chcialbym Was spytac o kilka rad dotyczacych wlasnie b&w w photoshopie.
Wyczytalem, ze najlepiej przejscie z koloru zrobic w LAB lub za pomoca Channel mixer. To prawda?

Chcialbym Was prosic o podeslanie byc moze linkow dotyczacych fotografii b&w. interesuje mnie pzede wszystkim sprawa ziarna. Jak najlepiej cyfrowo (niestety) poradzic sobie z tym efektem? Nie jest to sprawa jasna i latwo przesadzic.

Znacie jakies ciekawe strony temu poswiecone?

Bede wdzieczny za wszelka pomoc.