Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Fotografia dziecka, jaki obiektyw, wskazówki.

    Witam

    Po bardzo długiej przerwie i przejściu na system, który zawsze dla mnie był "dziwny" postanowiłem wrócić do hobby. Mam 14 miesięczne dziecko i coś mi strzeliło do łba by się pobawić w fotografa. W tej chwili posiadam tylko jeden obiektyw 55mm 1/8 z którym w klasycznej fotografii do koleta czuje się bardzo dobrze ale przy dziecku nie wyrabiam.

    Postanowiłem zakupić drugi obiektyw, tylko jaki ? 28/35/85 mm ?? A7mk2
    Kolejna kwestia chyba najważniejsza, porady, kursy cokolwiek.. szukałem i sam nie wiem czy na tyle tępy jestem czy naprawdę nic sensownego w sieci nie ma. Macie jakieś "złote rady" dla raczkującego rodzica ?

  2. #2

    Domyślnie

    Obiektyw 55 1.8 Sony (Zeiss) to jeden z najlepszych obiektywów w systemie Sony , szybki , ostry , doskonale zbudowany . Nie wiem jak w MK2 ale w moim A7III z 55 1.8 ustawianie ostrości działa błyskawicznie , także wykrywanie oka i śledzenie. I nie ma znaczenia czy to dziecko , kotek czy piesek , praktycznie nie zdejmuję tego obiektywu z body. I sądzę że skoro (nie patrząc na ogniskową) 55 1.8 jest dla Kolegi za wolny (bo tak zrozumiałem) to te wymienione także będą za wolne.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TENET Zobacz posta
    Obiektyw 55 1.8 Sony (Zeiss) to jeden z najlepszych obiektywów w systemie Sony , szybki , ostry , doskonale zbudowany . Nie wiem jak w MK2 ale w moim A7III z 55 1.8 ustawianie ostrości działa błyskawicznie , także wykrywanie oka i śledzenie. I nie ma znaczenia czy to dziecko , kotek czy piesek , praktycznie nie zdejmuję tego obiektywu z body. I sądzę że skoro (nie patrząc na ogniskową) 55 1.8 jest dla Kolegi za wolny (bo tak zrozumiałem) to te wymienione także będą za wolne.


    komentarz sobie odpuszczę.

  4. #4

    Domyślnie

    i to dobrze bo pytanie było dziwne , ale przepraszam może źle zrozumiałem Twój dylemat , życzę dobrych zdjęć dzieciaczka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TENET Zobacz posta
    i to dobrze bo pytanie było dziwne , ale przepraszam może źle zrozumiałem Twój dylemat , życzę dobrych zdjęć dzieciaczka
    rozwiń myśl.

    BTW: zgadzam się co do prędkości AF ale z pewnością w tym body już nie jest tak kolorowo. Ogólnie mam wrażenie że sigma art była odczuwalnie wolniejsza ale praktycznie każde zdjęcie to żyleta, tutaj jest znacznie gorzej.

  6. #6

    Domyślnie

    skoro szukasz kursow to jak u ciebie z podstawami tj. sprzet opanowany? kompozycja/kadrowanie bla bla? Moim zdaniem za mocno zaweziles zapytanie, musisz spojrzec na kursy szerzej, a do nauki szukaj refek i probuj realizowac cos podobnego, co ci sie podoba. Sport zaczynalem z 55-300, ktory jest mistrzem nie-af'u i w tamtej chwili zaden obiektyw by mnie nie uratowal wiec tak bez danych dot. doswiadczenia (poza kotletami?) do fotografii dziecka polecam refki + dobra zasade, tj. "wypelniaj kadr i dbaj o tlo", jak dziecko urosnie nie schodz ponizej 1/800

    ps: ogniskowa vs perspektywa, to moze cie interesowac, jezeli np. nie jestes w stanie uzyskac pozadanego efektu, tu wchodzi glebia/ogniskowa (czyli dziwne szkla pokroju 135mm 1.8, 85 1.4, 200 f2), potem pewnie mikrokontrast, przechodzenie w nieostrosc itd., to wszystko widac, ale powoli z kazdym kolejnym tysiacem zdjec i analiza tego co sie zrobilo

    ps2: musisz miec pomysl, a pomysl albo masz wlasny albo budujesz go na refce
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 29-08-2020 o 00:55

  7. #7

    Domyślnie

    Głównym problemem jest kompozycja dlatego myślę o zmianie ogniskowej ale to nie jest takie proste bo o ile 85 fajnie sprawdzi się na zewnątrz to w pomieszczeniach po za kilkoma wąskimi kadrami będzie lipa. Z drugiej strony nawet na 55 czasem ciężko wypełnić kadr, zwłaszcza w mieszkaniu gdzie tło jest mało atrakcyjne. Podczas zabawy, gdy jesteś obok jest odwrotnie, 55 jest często za wąska a Ty nie jesteś w stanie odpowiednio szybko zmienić pozycji. To jest gdybanie, dlatego szukam "ludzi po przejściach".

    rozmycia, odcięcia itd przy braku odpowiedniego oświetlania a właściwie dziecku, które zawsze chce się bawić przy oknie i tak nie mają większego znaczenia. To co dostarcza puszka sama z siebie wystarczy mi w 100%.

    Nie zależy mi na sztucznych portretach o których szybko zapomnę tylko na złapaniu emocji.

    Puchę względnie ogarniam, brakuje mi auto iso z uwzględnieniem migawki i priorytetu ostrości na spuście.
    Ostatnio edytowane przez cycus14 ; 29-08-2020 o 10:29

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    Głównym problemem jest kompozycja dlatego myślę o zmianie ogniskowej ........

    rozmycia, odcięcia itd przy braku odpowiedniego oświetlania a właściwie dziecku, które zawsze chce się bawić przy oknie i tak nie mają większego znaczenia. To co dostarcza puszka sama z siebie wystarczy mi w 100%.

    Nie zależy mi na sztucznych portretach o których szybko zapomnę tylko na złapaniu emocji....

    .
    Kup obiektyw typu 24-105 i zalatwi to wpelni twoj potrzeby

  9. #9

    Domyślnie

    myślę nad tamron 28-75

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    myślę nad tamron 28-75
    zakres 28-75 do tego swiatlo 2,8
    Moim zdaniem dobry wybor

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia produktowa - jaki obiektyw?
    By sebisster in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2019, 20:59
  2. Fotografia sportowa . Jaki obiektyw ?
    By piorcznes in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 15:36
  3. jaki obiektyw do 5100 fotografia kulinarna
    By mariola_g in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 11:05
  4. fotografia wnętrz - jaki obiektyw
    By ljmedia in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 11:48
  5. Fotografia ślubna- wskazówki
    By Michaelg in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 10:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •