Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Hmmm..... Nie wiem sama. Z d5200 wyciągam na prawdę dużo, z RAWami też pracuje się przyjemne. Nigdy w życiu nie miałam w rękach pełnej klatki, dlatego ciekawiło mnie, czy jest duża różnica w jakości, i jeśli tak, to jaka. Myślałam na początku, że np rozdzielczość zdjęć jest większa (coś pomiędzy apcs a średnim formatem), ale o dziwo rozdzielczość jest taka sama jak przy apsc: 4000x6000. Dziwne w sumie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    Oni i tak robią zdjęcia telefonami bo są lżejsze i są pod ręką i robią "lepsze" zdjęcia.
    Co w tym złego? Jak nie robisz papierowych odbitki, a zdjęcia oglądasz na smartfonie lub wysyłasz znajomym którzy tez oglądają je na smartfonie...
    Nie każdy widzi potrzebę posiadania NEC PA271Q czy oglądania tablic testowych lub fotek w 100% powiększeniu.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martha Zobacz posta
    Hmmm..... Nie wiem sama. Z d5200 wyciągam na prawdę dużo, z RAWami też pracuje się przyjemne. Nigdy w życiu nie miałam w rękach pełnej klatki, dlatego ciekawiło mnie, czy jest duża różnica w jakości, i jeśli tak, to jaka. Myślałam na początku, że np rozdzielczość zdjęć jest większa (coś pomiędzy apcs a średnim formatem), ale o dziwo rozdzielczość jest taka sama jak przy apsc: 4000x6000. Dziwne w sumie.
    Różnica jest duża, im wchodzisz na wyższe ISO tym większa, im używasz płytszej głębi ostrości tym większa. Jeżeli boisz się ryzyka, to kup sobie używane D700 z chociażby 50 1.8G i sama się przekonasz czy warto. Generalnie matryca z D500/D7500 może jakoś tam konkurować z FXami, ale tylko do jakiejś granicy czułości. A rozdzielczość oczywiście jest taka sama, jeżeli sensory mają tyle samo MPX. Ale pamiętaj, że te na FX mają więcej miejsca, a to też niesie spore korzyści. D5200 jak się nie mylę ma podobną matrycę, jak D7100. Ja D7100 używałem ponad trzy lata i w międzyczasie wszedłem właśnie w D700 z 24 i 50 Art. Bez porównania... Z DXa już dawno wyszedłem, D700 już poszło dalej w świat, ale jedyną zaletą jaką widzę w DXie jest 1.5x dla szkieł, co czasem się przydaje. Poza tym nie ma o czym mówić, a serii D5xxx nie ma sensu porównywać z wyższymi seriami

  4. #14

    Domyślnie

    Używane d700. Stary przestarzały model, zajechany przez slubniaka. Świetna rada. Naprawdę. I jeszcze sigmę.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pypeszt Zobacz posta
    Używane d700. Stary przestarzały model, zajechany przez slubniaka. Świetna rada. Naprawdę. I jeszcze sigmę.
    Jakiś sensowny argument, czy tylko głupoty bez ładu?
    Kupiłem D700 z przebiegiem 19 tysięcy zdjęć, dorobiłem prawie 50, między innymi na ślubach, sprzedałem i pewnie jeszcze długo będzie służył. A że nie lubisz Sigmy to Twój problem. Ja lubię i nie mam z tym problemu
    Napisałeś wyżej jedną mądra rzecz... Miałem i wiem. Teraz jak nie miałeś, to lepiej nie brnij w głupoty
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 27-08-2020 o 16:32

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jakiś sensowny argument, czy tylko głupoty bez ładu?
    Kupiłem D700 z przebiegiem 19 tysięcy zdjęć, dorobiłem prawie 50, między innymi na ślubach, sprzedałem i pewnie jeszcze długo będzie służył. A że nie lubisz Sigmy to Twój problem. Ja lubię i nie mam z tym problemu
    Napisałeś wyżej jedną mądra rzecz... Miałem i wiem. Teraz jak nie miałeś, to lepiej nie brnij w głupoty
    Dokładnie. Ja miesiąc temu sprzedawałem swoje D700, miała przebieg około 7500 klapnięć, wyglądała jak prosto z pudełka. Także nie każde D700 jest zajechane. Przestarzały model? W naszych głowach, a zjada wszystkie współczesne DX'y. Także de'gustibus
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 27-08-2020 o 19:39
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #17

    Domyślnie

    Założycielka wątku pyta o d610 prawda? Nie o inne modele? Oczywiście możesz ją namawiać na zakup innego aparatu. Tylko po co?

  8. #18

    Domyślnie

    Ja do niczego nie namawiam. Reaguję tylko na wpisy, które mogą wprowadzić kogoś w błąd.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pypeszt Zobacz posta
    Założycielka wątku pyta o d610 prawda? Nie o inne modele? Oczywiście możesz ją namawiać na zakup innego aparatu. Tylko po co?
    I odpowiadając na pytanie w wątku, D610 kontra jakikolwiek DX - nie ma nad czym myśleć. A bajki o ciężarach, drogich szkłach, czy inne opowieści można sobie podarować. Jedyny DX jaki może mieć sens, to w przypadku przyrody D500, który w FX może konkurować z D5. Każdy inny DX w zestawieniu z D610 nie ma z czym wystartować i to już od ISO 800...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon D7200 vs D610 przesiadka z D5000
    By radek9569 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 01-03-2019, 15:19
  2. d5200+ 18-55 vs d610+ 28-85
    By satanica in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 19:48
  3. D600 a D610 pytania
    By indepedente in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 19:51
  4. Przesiadka na fx???
    By neo1977 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 15:20
  5. przesiadka z F80 na D70
    By penny in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •