Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Motorowodniacy na Nikoniarzach. jesteście ?

    Czy sód nas fotografujących są użytkownicy sprzętu motorowodnego. Miał bym trochę pytań i wątpliwości do rozwiania w temacie niedużego, szybkiego pontonu i małego silnika do niego. Tematy budżetowe, sprzęty używane raczej.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Co chcesz wiedzieć pytaj, może będę znał odpowiedź. Pływam trzeci rok na gumie 3m. z kilem i sztywną podłogą na silniku Marinera 5km 2t. po Odrze. Na jezioro ma elektryka 45lbs

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  3. #3

    Domyślnie

    Tak się zamierzam, zamierzyć na następny sezon kupić ponton 3,2-3,3 metra i silnik 6-8-10 KM. Spore odległości będę pokonywał po jeziorach, więc nie może być jakoś powolutku ... choć z drugiej strony zamysł jest podziwiania świata, zdjęć robienia i i karmienia oczu widokami.
    Taki ponton sobie umyśliłem, lub zbliżony innej marki,
    https://maweric.pl/produkt/maweric-3...ga-aluminiowa/
    ale tu kurde problem, że te pontony jednak ważą 50-60 kg a do tego silnik 40-50 kg. Kurde jak to wszystko poskładać po wypakowaniu z auta gdzieś 100 metrów od brzegu i potem zwodować, silnik do burty przymocować . może by iść w mniejsze, lżejsze sprzęty, ale ....
    Silnik to bym wolał 4T i choć z 8 KM, a 15 KM to już chyb marzenie Totalnie nieznane mi zagadnienia kurde czy np taki silnik można transportować w pozycji poziomej ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Można poziomo, koła montowane do pawęży pomogą i wszystko zainstalujesz pod autem. Jak masz zamiar sam pływać to 3m wystarczy, musisz wziąć pod uwagę że nie na wszystkich jeziorach popłyniesz na spalinie. Elektryk się też przydaje jako drugi, żeby cicho podpłynąć na miejscówkę jeśli chcesz focić. Są też silniki nowoczesne 2t na wtrysku ekologiczne itp. Ogólnie 2t jest lżejsze ok10kg od podobnej mocy 4t.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nduro Zobacz posta
    Jak masz zamiar sam pływać to 3m wystarczy,
    3 metrowy wydaje mi sie ciut za mały, bo i myśle, że może kiedyś w Chorwacji by sie popływało, a tam morze, anie jezioro.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    W takim razie na morze 3,8-4m i tak minimum 10km. By były dopuszczone do pływania po morzu muszą mieć jakąś literkę na tabliczce znamionowej na pawęży, ale teraz z głowy ci nie powiem jaką,nie pamiętam. Poczytaj jakieś fora typowo motorowodne. No i jak masz zamiar gumę z silnikiem zabrać do Chorwacji to raczej przyczepa bo rodzinki już nie spakujesz. Mam bagażnik 600l wejdzie ponton (55kg), silnik, zbiornik i...tyle

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nduro Zobacz posta
    W takim razie na morze 3,8-4m i tak minimum 10km. By były dopuszczone do pływania po morzu muszą mieć jakąś literkę na tabliczce znamionowej na pawęży, ale teraz z głowy ci nie powiem jaką,nie pamiętam. Poczytaj jakieś fora typowo motorowodne. No i jak masz zamiar gumę z silnikiem zabrać do Chorwacji to raczej przyczepa bo rodzinki już nie spakujesz. Mam bagażnik 600l wejdzie ponton (55kg), silnik, zbiornik i...tyle

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Co byś powiedział o takim ? 45 kg i ciut więcej niż 3 metry. No nie powiem, że też cena mi się podoba. Do tego dać by silnik 6 a może nawet 8 KM i hajda na Śniardwy, Wigry. Nie ma ten ponton kategorii C na morza, ale .....
    https://www.olx.pl/oferta/ponton-lod...tml#768da4e740
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Wygląda spoko, za ukraiński kolibri lub bark byś musiał chyba dać minimum 2,5k zl.zeby miał kil i podłogę. Gramatura taka sama jak ukraińskich, ja mam chińskie Speeda 3m tylko że materiał 1100gr i automatycznie ładowność 550kg zwiększona niż tych 950gr. Brałbym

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nduro Zobacz posta
    Wygląda spoko, za ukraiński kolibri lub bark byś musiał chyba dać minimum 2,5k zl.zeby miał kil i podłogę...
    O kurde to te ukraińskie Kolibrii to są ukraińskie
    To chyba się będę decydował, tylko teraz nad silnikiem w zimowe wieczory. Pływał będę max we 2 lekkie osoby, obciążeniem ze wszystkim nie przekroczy 160-170 kg. Musze szukać lekkiego silnika co bym dal rady go targać. też wolał bym mocniejszy kupić tak trochę na wyrost, bo może zabawa się starszemu panu spodobać i ponton zmienię, a może i łódeczkę jaka używaną kiedyś. 10 KM było by idealnie.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nduro Zobacz posta
    Co chcesz wiedzieć pytaj, może będę znał odpowiedź. Pływam trzeci rok na gumie 3m. z kilem i sztywną podłogą na silniku Marinera 5km 2t. po Odrze. Na jezioro ma elektryka 45lbs

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Jakie prędkości według GPS osiągasz na tym zestawie ? Tak próbuje wniknąć w te silnikowe sprawy. 2T no są zalety 4 T no są zalety .
    Plan na początek to taki pontonek jednak tylko 295 cm z twardą ale nie aluminiową podlogą nie z aluminium, ale jakieś płyty
    https://hunterboat.ru/catalog/naduvn...nter_stels_295
    No i silniczek. najbliżej mi do 4T wersji 6 KM Tohatsu, może Yamaha w budżecie 3-4 tys zł niestety.
    Niestety z racji na wagę silnika musi to być 6 KM, bo one ważą tylko 26 Kg 10 KM to 40 kg potrafią jak czytam.
    Ponton też nie może ważyć 60 kg czy nawet skromne 54 a ledwo 44 kg aby dał radę go pakować, rozpakować, z auta wytargać.jak ten sowiecki, podobno lux pontony
    Co myślisz o tych kombinacjach
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 26-08-2020 o 22:15
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Endomondo- jesteście?
    By thor88 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 13-05-2016, 17:37
  2. Ex Canonierzy, jesteście tu?
    By Rafał_Sz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 23:47
  3. Ankieta - któro oczni jesteście :) ?
    By maszkaron in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 13-11-2006, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •