Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    hmmm ale to chyba była cena z motorem. Kurcze nie pamiętam ale ze wzgledu na bezpieczeństwo na morzu cena pontonu wzrosła baardzo szybko

  2. #22
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Takie poważne pontony to na przyczepach się wozi i nie składa

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  3. #23

    Domyślnie

    Może coś źle zrozumiałem ale wynikało z tego że ponton mozna złożyć do 2 skrzyń na czas nieużywania .

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    hmmm ale to chyba była cena z motorem.
    Jeśli z silnikiem ponton 330 cm z klasyfikacją morską C to w tym budżecie mogło się to udać. Pontony ważą 50-60 kg silniki 25-40 kg. Utrzymać mobilność takiego bagażnik auta, piwnica w domu nie jest łatwym wyzwaniem jak sam czytam.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #25
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Ja co weekend czy dwa rozkładałem, teraz rozkładam raz w roku i na jesień zwijam majdan. Leży przypięty do przyczepy kampingowej na ośrodku całe lato.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  6. #26

    Domyślnie

    @Nduro: probowałeś na Odrze z elektrykiem? Da rade cokolwiek pod prąd popłynąć?
    .

  7. #27
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Nie da rady, pływałem z nim używając jako drugi manewrowy na rybach po starorzeczach, portach. Pod prąd nie ruszy 45lbs 3 metrów

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nduro Zobacz posta
    Ja co weekend czy dwa rozkładałem, teraz rozkładam raz w roku i na jesień zwijam majdan. Leży przypięty do przyczepy kampingowej na ośrodku całe lato.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    No tak tyle, że to trzeba przyczepę, mieć gdzie to postawić, hak do auta dokupić, a w moim przypadku jak jak pojadę w sezonie 1-2 raz w miesiacu na duże jezioro, czyli góra 10 razy w roku to jednak muszę mieć mobilność, aby to do Focusa zapakować, dwie torby pontonu i silnik.
    Nie wiem czy nie bładze w tych swoich kombinacjach z większym silnikiem, bo ani doświadczeń w pływaniu ani umiejętność. Ze 3 razy wpożyczałem w Mrągowie w Mikołajkach małą łódeczkę ze słabym silnikiem i podobało się bardzo
    Kurna olek może taka Yamaha 6 KM, czy Suzuki, Czy Mercury, czy nawet TOHATSU bo lubię Nissan by mi stykło w sam raz do pontonu max 320 cm, a chyba wolał bym równo 300 cm bo ja sam będę pływał 75 kg i z kobitą swoja co najwyżej 55kg
    .... tak se głośno myślę .... i na dziś wyczytany jestem, że nie każdy ponton dobrze pływa i wchodzi w ślizg, a też i nie zawsze udaje się zgrać silnik z pontonem, masa, położenie śruby względem kila.
    Skorzystał bym chętnie ze sprawdzonych rozwiązań, może się zalogować na jakiś forum motrowodniackim, ale tam pewnie człowieki od silników 300 KM i łodzi po milion zł małego człowieczka zjedzą i śmiechem zabiją.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #29
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Poczytaj na forum wędkarskim jerkbait.pl dużo sensownych rad i tematów o pontonach

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nduro Zobacz posta
    Poczytaj na forum wędkarskim jerkbait.pl dużo sensownych rad i tematów o pontonach

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Dzięki, poczytam.
    Na tą chwilę wybór pada na ten ponton, bo wydaje się wagowo najlżejszy, a i tylko niecałe 2.000 zł, reszta budżetu czyli 3 a może i 4 tys zł pójdzie w silnik 6 KM jakiś używany, ale nie rupieć jeszcze.
    https://hunterboat.ru/catalog/naduvnye-lodki/motornye/hunter_stels_315


    Do głowy by mi kiedyś nie przyszło, że silniczki zaburtowe takie drogie
    .
    o czymś takim myślę, bo lekkie
    https://www.olx.pl/oferta/silnik-zab...tml#8a9893dc86
    ewentualnie to mi się podoba
    https://allegro.pl/oferta/silnik-zab...dek-9639487448
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 30-08-2020 o 20:50
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Endomondo- jesteście?
    By thor88 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 13-05-2016, 17:37
  2. Ex Canonierzy, jesteście tu?
    By Rafał_Sz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 23:47
  3. Ankieta - któro oczni jesteście :) ?
    By maszkaron in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 13-11-2006, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •