Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Patrzę już parę godzin i żadnych konstruktywnych powodów wyjaśniających moją niewielką preferencję odnośnie zdjęcia nr 1 nie potrafię podać.
    Statystycznie robię więcej zdjęć cz-b, więc to nie dogmatyczne założenie, że kolor jest lepszy. Może chodzi o to, że na nr 1 subtelne kolory stanowią dla budynku dobre tło lub uzupełnienie, czy też porządkują i wyodrębniają elementy kadru. Zdjęcie czarno-białe jest dla mnie zupełnie inne - zdecydowanie bardziej krajobrazowe i dynamiczne, brak koloru potęguje miejską plątaninę linii. Analiza kompozycji fotografii nr 2 sprawia jednak dużo większa frajdę. Niewątpliwie ułożenie kadru na dwójce wymagało więcej namysłu i umiejętności. Przede wszystkim moją uwagę zwracają tu linie biegnące od rogów prawej części kadru, o czym wspominał już black70. Tytułowy budynek za sprawą bieli nadal pozostaje wyodrębniony od reszty kompozycji. Budynki po prawej stronie są widoczne, ale jednak schowane w szarościach, aby nie odwracać nadmiernie uwagi. Do tego wszystkiego wspomnieć trzeba o lśniącej i pełnej faktury jezdni.

    Doskonałe zdjęcia. Z mojej strony wskazanie na jedynkę, ale z podkreśleniem dużego uznania za poradzenie sobie z kadrem i obróbką drugiej fotografii.

  2. #12

    Domyślnie

    Lubię ten zakątek Warszawy i widok, ale wiem też, że trudno pokazać to atrakcyjnie. Brawo! Chyba mnie zainspirowałeś, żeby pojawić się tam wieczorem Kadrowanie z 2 zdjęcia chyba bardziej mi się podoba, ale oba fajne.

  3. #13

    Domyślnie

    Fałszywa skromność nie jest zaletą.
    Zrobiłeś dobre zdjęcie i masz powód do zadowolenia.

  4. #14

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim ponownie; @Dune naprawdę doceniam Twoje rozważania i komentarz, rzadko zdarza się ktoś kto tak weźmie na warsztat zdjęcie, i dodatkowo podzieli się przemyśleniami. Słusznie zauważyłeś, drugie zdjęcie miało być bardziej krajobrazem miejskim, budynek jak najbardziej dominuje ale jego otoczenie nie jest tylko ozdobą (jak światła na jedynce), tylko kontekstem w jakim został osadzony. Fajnie, że się zatrzymałeś na dłużej. @poste - do dzieła, tam naprawdę jest wiele możliwości na ułożenie kadru. Przyznam że sam zamierzam tam niebawem wrócić bo mam jeszcze dwa pomysły na które poprzednio zabrakło czasu.

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Fałszywa skromność nie jest zaletą.
    Zrobiłeś dobre zdjęcie i masz powód do zadowolenia.
    Może to nie wybrzmiało - bo zazwyczaj zawsze uważam że mógłbym coś zrobić lepiej - ale w tym wypadku jestem bardzo zadowolony, uważam te zdjęcia za moje najlepsze architektoniczne strzały w tym roku. Dzięki za opinię!

  5. #15

    Domyślnie

    Jedynka bardzo dobra ale dwójka jeszcze lepsza.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #16

  7. #17

    Domyślnie

    Dziękuję Wam jeszcze raz. I zamknę tę serię trzecim zdjęciem, które jest powtórką kadru sprzed kilku lat:

    3

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-09-01-ing-tower-3.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	1,30 MB
ID:	42832

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Plac Unii 2017
    By creep in forum Architektura
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 21:54
  2. [ Architektura ] Plac Unii w Warszawie
    By Trudnoonazwe in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 23:55
  3. [ Architektura ] Plac Unii - podejście pierwsze (inne spojrzenie)
    By ~lxs in forum Architektura
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 13:05
  4. [ Architektura ] Plac Unii - podejście pierwsze
    By creep in forum Architektura
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 22:01
  5. [ Architektura ] Tower Bridge i Tower
    By Bartekkw in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 00:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •