Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Amazon

  1. #1

    Domyślnie Amazon

    Uwielbiany przez niektórych Amazon. Spojrzenie pracownika sezonowego https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,...ml#s=BoxOpImg6
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #2

    Domyślnie

    Jak ktoś chce napisać książkę, to raczej słabo sprzedaje się przesłanie typu fajna firma, dobra atmosfera, świetni koledzy itp. bla, bla, bla. Okropny bezduszny koncern wyzyskujący pracownika na granicy stalkingu budzi większe zainteresowanie.

    Ps. No, może dobrze sprzedałaby się w niektórych środowiskach książka "Kochamy Cię Nikonie, jesteś wspaniały i wszystko robisz doskonale" Ale to wyjątek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jak ktoś chce napisać książkę, to raczej słabo sprzedaje się przesłanie typu fajna firma, dobra atmosfera, świetni koledzy itp. bla, bla, bla. Okropny bezduszny koncern wyzyskujący pracownika na granicy stalkingu budzi większe zainteresowanie.
    WTF?!? A. jest symbolem wyzysku od conajmniej dekady, to sa tysiące relacji, sądowych rozpraw, opracowan, publikacji. Oraz smiertelnych ofiar, także w Polsce. Czasem warto pomyslec przed kliknięciem "zamieść szybką odpowiedź".
    z samej tylko wiki:
    "Mimo że w Stanach Zjednoczonych Amazon jest postrzegany jako pożądany pracodawca dla pracowników szczebla menedżerskiego, a w 2018 zatrudniał w USA 566 tysięcy osób[8], spotyka się jednocześnie z zarzutami, iż pracownicy fizyczni firmy, stanowiący większość jej siły roboczej, są opłacani niewspółmiernie nisko do wymaganej przez przedsiębiorstwo wydajności pracy[9].

    W sierpniu 2018 roku wyszło na jaw, że Amazon opłaca boty internetowe zaprogramowane tak, aby tworzyć komentarze w sieci opisujące w pozytywnym świetle warunki pracy w zakładach przedsiębiorstwa[10][11].

    Doniesienia prasowe i zeznania pracowników ukazują warunki pracy robotników w centrach logistycznych Amazon w negatywnym świetle. Wskazują na złe traktowanie pracowników, m.in. poprzez skracanie czasu przerw, łamanie prawa do tworzenia związków zawodowych, niedostateczne warunki sanitarne, wszechobecny monitoring oraz zmuszanie do pracy ponad normę skutkujące nieodwracalnymi problemami zdrowotnymi[12][13][14].

    1 stycznia 2019 roku w magazynie Amazon w Eastvale w Kalifornii miał miejsce wyciek gazu. Brygadziści odmówili ewakuacji budynku, mimo że pracownicy wymiotowali i mdleli. Robotnikom ogłoszono, że wyjście z fabryki będzie potraktowane jako czas wolny i odejmowane z pensji[13][14].

    W kwietniu 2020 roku lewicowy portal Vice opublikował raport, w którym ujawniał, jak zarząd Amazonu planował oczerniającą kampanię internetową, która miała być wymierzona w jego byłego pracownika zwolnionego przez przedsiębiorstwo, gdy ten zorganizował strajk pracowników w magazynie w Staten Island[15][16]. "

  4. #4

    Domyślnie

    Przeczytałem tę "książeczkę". Jak dla mnie strata czasu, nic nowego czego wcześniej bym nie usłyszał o Amazonie. Autorce nawet nie współczuję tego miesięcznego (śmiech ) "piekła", bo jako student w każde wakacje tak pracowałem i niezależnie czy to Amazon czy jakaś sieć dyskontów, czy jakiś "prywaciarz" to niewykwalifikowanego pracownika sezonowego wszędzie traktuje się podobnie. Czyli źle, bezosobowo itd. Przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. W pewnym sensie zgadzam się z poste. Nie chodzi mi o to, że Amazon na krytykę nie zasługuje, ale o to, że łatwiej sprzedać książeczkę jak się ją opakuje antyglobalistyczne metki. A już z Amazonem w podtytule to murowany hit musi być. Szkoda tylko, że czytelnicy myślą inaczej. Zajrzałem sobie przed chwilą na lubimy czytać. Żałuję, że nie zajrzałem wcześniej, zamiast tej mocno średniej lektury miałbym czas na dwie sesje oglądania armwrestlingu na yutubku co wg. mnie byłoby dużo lepiej wykorzystanym czasem.

  5. #5

    Domyślnie

    @matbe A czy ja odniosłem się do działalności Amazona i jego stosunku do pracowników na przestrzeni dekad na całym świecie?

    Przeczytałem artykuł wcześniej i odniosłem wrażenie, że dziewczyna trafiła do pracy z nie swojej bajki. Nie dziwię się, że cierpiała psychicznie, wcale tego nie neguję. Na dodatek opisała wszystko w książce. Ja w tym artykule nie znalazłem nic, co kazałoby mi zbojkotować tę firmę. Prędzej powinienem zbojkotować truskawki, bo przy zbiorze zapieprzają Ukraińcy za niskie stawki a na dodatek często mieszkają w warunkach urągających regułom naszej cywilizacji. Podobnie jabłka, ziemniaki, kapustę, itp, itd. Nie wybielam przy okazji Amazona, nie neguję ich praktyk z innych krajów, które przytoczyłeś, nie przypisuj mi takich słów bo ich nie napisałem. Odniosłem się do sytuacji i osoby opisanej w artykule. Proponuję doczytać do końca ten wywiad, moim zdaniem są to po prostu rozterki pisarki, która zasuwała fizycznie bo miała długi do spłacenia.
    (...)Dlaczego zdecydowałaś się ją napisać?

    Chciałam się dowiedzieć, dlaczego tak źle się czułam w tej pracy.

    Innym interesującym, i mniej osobistym, aspektem jest pytanie, jaki wpływ tacy globalni gracze, jak Amazon, mają na politykę i demokrację.

    Wreszcie, pisząc książkę, chciałam podkreślić to, że im bardziej twoje ciało i duszę pochłania tak zwana gówniana praca i konsumpcja, tym mniej czasu masz na edukację, na aktywizm. A także na miłość.(...)
    No, przykre to... witamy koleżankę w realnym świecie.

    Chcesz dyskutować o Amazonie, dyskutuj ale beze mnie bo nie znam głębiej tych faktów o których piszą w Wiki, a nie będę bawił się w jakieś powierzchowne googlanie. Ani mnie ta firma grzeje, ani ziębi, nie mam zamiaru ani hejtować, ani bronić.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 20-08-2020 o 14:35

  6. #6

    Domyślnie

    Wiadomo jest że "fajniej" czyta się taką pozycje https://lubimyczytac.pl/ksiazka/2139...upisz-wszystko
    (tą akurat przeczytałem)
    NIektórzy z nas widzę chcieliby aby rzeczywistość była zero jedynkowa, dobry albo zły. Okazuje się że jest to bardziej złożone.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •