Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Opóźniony błysk - wina stopki aparatu? Nikon D610 + Godox XPro + Godox TT350

    Witam!
    Ostatnio zacząłem się interesować światłem błyskowym i kupiłem trochę sprzętu (lampę reporterską Godox tt350 i transmiter Godox Xpro). Niestety nie wiedzieć czemu po zamontowaniu na Nikona D610, lampa błyska po naciśnięciu migawki, ale nie widać jej wpływu na zdjęcie. Wydaje mi się, że błyska minimalnie po zamknięciu migawki, ale nie wiem jak to sprawdzić. Czy problem może wynikać z jakiegoś uszkodzenia stopki aparatu? Czy może mam coś źle ustawione w samym aparacie albo transmiterze, co wpływa w ten sposób na działanie lampy? Dodam, że na moim Nikonie D7000 transmiter działa bez zarzutu.

    Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  2. #2

    Domyślnie

    Czy czas otwarcia migawki nie jest przypadkiem krótszy niż 1/200s lub 1/250s? Może potrzeba włączyć HSS. Albo, jeśli czas rzeczywiście jest bardzo krótki, to ustaw tak ISO i przysłonę, żeby wydłużyć czas.

    Co jeszcze mi do głowy przychodzi, to może aktualizacja firmware w lampie i transmiterze? D7000 to dość leciwy korpus, a D610, zwłaszcza jeśli kupiłeś nowy ostatnio, może mieć w miarę nowe oprogramowanie, a Nikon, jak to Nikon, lubi utrudniać współpracę swojego sprzętu ze sprzętem firm trzecich.

    Edit: czy ten sam problem występuje jak zamontujesz lampę bezpośrednio na D610?

Podobne wątki

  1. Godox X2T-N TTL
    By Kacperus in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2019, 19:16
  2. Zarządzanie lampami Quadralite/Godox z menu aparatu
    By the_watcher in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 19:29
  3. Godox Xpro dla nikona
    By pysson in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 07:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •