Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Jasne tak się rozrosną jak od 2 lat się rozrastają pod pełną klatkę - czyli 0 / null z AF, bo manuali kilka jest. Nie licz na takie rzeczy Nikon nie dzieli się wiedzą z zewnętrznymi dostawcami a nie wierzę że ktoś będzie w niszowy na tą chwilę produkt ładował swoje zasoby bez wsparcia producenta .
    Do bagnetu Nikona F i Canona EF też nikt nie dał im zgody/informacji jak działa AF a szkieł wyprodukowali pełną gamę, rozpracowując protokoły komunikacyjne we własnym zakresie. Co więcej, uważam, że na kłopoty z małym popytem na obiektywy jakie zmusiło Tamrona do zamknięcia fabryk do końca roku jest poszerzenie rynku zbytu o użytkowników bezlusterkowców Nikona Z i Canona RF.
    Z6, D900, F3, F100, F301, FA, FE2, FG, kilka szkiełek
    Kilka moich knotów: http://flickr.com/photos/_fotofun_/

  2. #42

    Domyślnie

    @koesh - wiesz że tym zdjęciem zaklinasz rzeczywistość - po pierwsze DX z FF mieszasz a po drugie to ze cos jest na zdjęciu znaczy ze do kupienia za raz będzie patrz 70-200 które dopiero weszło a było zapowiedziane dawno dawno temu . @fotofun od czasów bagnetu F trochę się zmieniło i niestety coraz częściej np. niedomagania optyki / lenistwo producenta koryguje się z poziomu softu body plus dogadanie się z producentem programów graficznych (patrz Nikon Z Adobe , do tego AF trochę chyba się tez zmienił. Obys mial racje bo chętnie bym zamienił Sigmę Sport 70-200 bagnet F na natywne Z.

  3. #43

    Domyślnie

    @Ketchup a masz któreś body Z? Jeśli tak, to jak z nim współpracuje Sigma przez FTZ?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    @fotofun od czasów bagnetu F trochę się zmieniło i niestety coraz częściej np. niedomagania optyki / lenistwo producenta koryguje się z poziomu softu body plus dogadanie się z producentem programów graficznych (patrz Nikon Z Adobe , do tego AF trochę chyba się tez zmienił. Obys mial racje bo chętnie bym zamienił Sigmę Sport 70-200 bagnet F na natywne Z.
    Już teraz są produkowane obiektywy manualne do Nikona Z przez kilku "niezależnych" producentów. Rozpracowanie AF w Zetkach też nie jest jakimś wielkim problemem bo sam mam przejściówkę Fringera Canon EF/Nikon Z, która działa doskonale i pozwala używać lustrzankowe obiektywy Canona na bezlusterkowcach Nikona. Jestem pewien, że za jakiś czas zobaczymy obiektywy Sigmy i Tamrona z bagnetem Z. Największe koszty związane z projektowaniem obiektywów do bezlusterkowców już ponieśli. Teraz tylko wystarczy zmodyfikować same mocowania i dodać obsługę AF z Canona RF i Nikona Z. Rynek cyfrowych aparatów "dedykowanych" mocno się kurczy. Trzeba go poszerzać o nowe systemy, tak jak to było z lustrzankami.
    Z6, D900, F3, F100, F301, FA, FE2, FG, kilka szkiełek
    Kilka moich knotów: http://flickr.com/photos/_fotofun_/

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    @Ketchup a masz któreś body Z? Jeśli tak, to jak z nim współpracuje Sigma przez FTZ?
    Działa dobrze, podobnie jak na lustrach, ale nie ma w tym wygody. O ile mogę zrozumieć kogoś, kto chce używać 70-200 Sport przez FTZ, to już z używaniem stałek jest bez sensu. Całość jest wielka, niewygodna, nieporęczna, a szkła natywne i tak zachowują się lepiej i bardziej przewidywalnie

  6. #46
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Działa dobrze, podobnie jak na lustrach, ale nie ma w tym wygody. O ile mogę zrozumieć kogoś, kto chce używać 70-200 Sport przez FTZ, to już z używaniem stałek jest bez sensu. Całość jest wielka, niewygodna, nieporęczna, a szkła natywne i tak zachowują się lepiej i bardziej przewidywalnie
    Większość stałek natywnych i tak jest podobnych gabarytó jak lustrzankowy z adapterem, są wyjątki oczywiście ale gabaryty i cena rośnie proporcjonalnie do wymogów jakie sobie postawili producenci matryc 40, 60 i więcej Mpix.
    Nie ma co się bać adaptacji obiektywów, można tez przecież podpinać sporo obiektywów z Sony czy Canona.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    koesh - wiesz że tym zdjęciem zaklinasz rzeczywistość - po pierwsze DX z FF mieszasz a po drugie to ze cos jest na zdjęciu znaczy ze do kupienia za raz będzie patrz 70-200 które dopiero weszło a było zapowiedziane dawno dawno temu . @fotofun od czasów bagnetu F trochę się zmieniło i niestety coraz częściej np. niedomagania optyki / lenistwo producenta koryguje się z poziomu softu body plus dogadanie się z producentem programów graficznych (patrz Nikon Z Adobe , do tego AF trochę chyba się tez zmienił. Obys mial racje bo chętnie bym zamienił Sigmę Sport 70-200 bagnet F na natywne Z.
    Jeśli zaklinam to śmiało możesz przecież wybrać konkurencje jeśli jest lepsza ?

  7. #47

    Domyślnie

    Przecież Sigma do Sony dopiero teraz produkuje natywne szkła. Wcześniej "przyspawała" adapter do istniejących już szkieł i udawała, że to nowe, natywne szkła. Teraz też nie musi rozgryzać działania AF w Zetce, tylko ogarnąć FTZ i przyczepić go na stałe do szkieł na Nikona F

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    @Ketchup a masz któreś body Z? Jeśli tak, to jak z nim współpracuje Sigma przez FTZ?
    Z6 + Sigma S 70-200 działa dobrze aczkolwiek z testów wynika, że natywne 70-200 jest bardziej przewidywalny AF mniej pompujący ale x2 droższy.

    Cytat Zamieszczone przez fotofun Zobacz posta
    Już teraz są produkowane obiektywy manualne do Nikona Z przez kilku "niezależnych" producentów. Rozpracowanie AF w Zetkach też nie jest jakimś wielkim problemem bo sam mam przejściówkę Fringera Canon EF/Nikon Z, która działa doskonale i pozwala używać lustrzankowe obiektywy Canona na bezlusterkowcach Nikona. Jestem pewien, że za jakiś czas zobaczymy obiektywy Sigmy i Tamrona z bagnetem Z. Największe koszty związane z projektowaniem obiektywów do bezlusterkowców już ponieśli. Teraz tylko wystarczy zmodyfikować same mocowania i dodać obsługę AF z Canona RF i Nikona Z. Rynek cyfrowych aparatów "dedykowanych" mocno się kurczy. Trzeba go poszerzać o nowe systemy, tak jak to było z lustrzankami.
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Przecież Sigma do Sony dopiero teraz produkuje natywne szkła. Wcześniej "przyspawała" adapter do istniejących już szkieł i udawała, że to nowe, natywne szkła. Teraz też nie musi rozgryzać działania AF w Zetce, tylko ogarnąć FTZ i przyczepić go na stałe do szkieł na Nikona F
    Polecam zapoznać się z tym : https://dariuszbres.pl/pojedynek-70-200-fl-vs-s/ (ambasador Sigmy poleca Nikona S 70-200 zamiast Sigmy Sport do Z6 czy Z7 daje do myślenia prawda ? ).
    Jeśli Nikon ma problem z FTZ to jaka jest gwarancja że niezależny producent nie będzie miał po kolejnym update'cie ? Ja już odczułem to z Irixem 15mm który na najnowszym sofcie do Z6 i FTZ jest inaczej identyfikowany metadanych a do tego zmienił się parametr dotyczący informacji o głębi ostrości. Przez te zmiany Nikona - soft do wywoływania DxO PhotoLab 3 który używam przestał poprawnie wykorzystywać przygotowane profile obiektywów z Irixem 15. Problem ma zostać poprawiony w październikowej wersji PhotoLab ale producent obiektywu Irix też był zaskoczony jak im wysłałem sample z nowymi danymi a przypominam to jest tylko manualny obiektyw z komunikacją. Więc ja bym był ostrożny z tym "tylko dospawaniem" przejściówki bo gdyby było to takie proste z obiektywami z AF to by już dawno był ciasno na rynku.
    Zmian przy bezlustrach jest więcej, nie wiem czy w lustrach to było ale mocno się zdziwiłem kiedy w Z6 zauważyłem automatyczną korekcję dystorsji na poziomie natywnego obiektywu, później Lightroom bez pytania użytkownika pomimo danych z całej matrycy wycina obszar który Z6 oznaczyła na podstawie danych producenta jako zniekształcony i fotograf nie miał nic do powiedzenia( w listopadzie 2019 tak się LR zachowywał - a sterowanie odbywało się z poziomu body gdzie przed zrobieniem zdjęcia trzeba było zdeklarować czy ma być profil szkła uruchomiony czy nie).
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 23-09-2020 o 01:15

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    ZPolecam zapoznać się z tym : https://dariuszbres.pl/pojedynek-70-200-fl-vs-s/ (ambasador Sigmy poleca Nikona S 70-200 zamiast Sigmy Sport do Z6 czy Z7 daje do myślenia prawda ? ).
    Jeśli Nikon ma problem z FTZ to jaka jest gwarancja że niezależny producent nie będzie miał po kolejnym update'cie ? Ja już odczułem to z Irixem 15mm który na najnowszym sofcie do Z6 i FTZ jest inaczej identyfikowany metadanych a do tego zmienił się parametr dotyczący informacji o głębi ostrości. Przez te zmiany Nikona - soft do wywoływania DxO PhotoLab 3 który używam przestał poprawnie wykorzystywać przygotowane profile obiektywów z Irixem 15. Problem ma zostać poprawiony w październikowej wersji PhotoLab ale producent obiektywu Irix też był zaskoczony jak im wysłałem sample z nowymi danymi a przypominam to jest tylko manualny obiektyw z komunikacją. Więc ja bym był ostrożny z tym "tylko dospawaniem" przejściówki bo gdyby było to takie proste z obiektywami z AF to by już dawno był ciasno na rynku.
    Zmian przy bezlustrach jest więcej, nie wiem czy w lustrach to było ale mocno się zdziwiłem kiedy w Z6 zauważyłem automatyczną korekcję dystorsji na poziomie natywnego obiektywu, później Lightroom bez pytania użytkownika pomimo danych z całej matrycy wycina obszar który Z6 oznaczyła na podstawie danych producenta jako zniekształcony i fotograf nie miał nic do powiedzenia( w listopadzie 2019 tak się LR zachowywał - a sterowanie odbywało się z poziomu body gdzie przed zrobieniem zdjęcia trzeba było zdeklarować czy ma być profil szkła uruchomiony czy nie).
    Ale to nic nowego. Tak samo było/jest w świecie lustrzanek. Po to Tamron i Sigma wypuściły "inteligentne zaślepki" do obiektywów aby użytkownik sam mógł dokonać upgrade'u firmware'u który producent obiektywów wypuszcza by dostosować się do zmian jakie dokonał producent apartów. Nie trzeba już udawać się do serwisu. To jest cena jaką się płaci za używanie obiektywów tańszych, często lepszych ale jednak producentów niezależnych. Jeszcze raz powtarzam. Tak było i jest a Tamron i Sigma nadal produkują doskonałe obiektywy dla bagnetów Nikon F i Canon EF. Rynek kurczy się gwałtownie. Producenci niezależni muszą szukać nowych klientów. Ja tak to widzę.

    Podobnie jest z oprogramowaniem do obróbki. Jeśli Nikon wprowadził zmiany w EXIFie to sam (bądź "podwykonawca") będzie musiał wypuścić nową wersję do Capture NX-D. Tak samo zrobią to producenci niezależni oprogramowania. Dostosują się do zmian. Zrobią to pewnie nieco później bo będą zaskoczeni ale to cena jaką płaci się za ...

    W zalinkowanym teście jako podsumowanie widnieje: "Dlategoż, mimo wad: Wybieram nową S-line i Sigmę Sport". No to chyba poleca Sigmę Sport. Na równi z Nikonem S.
    Z6, D900, F3, F100, F301, FA, FE2, FG, kilka szkiełek
    Kilka moich knotów: http://flickr.com/photos/_fotofun_/

  10. #50

    Domyślnie

    @fotofun jak jak cytujesz to cytuj całość a nie wyrywasz z kontekstu :
    Wybieram nową S-line i Sigmę Sport. Ponieważ posiadam jeszcze D5, nie polegam tylko na Zetce, bo zwyczajnie nie wszędzie się sprawdza.

    Natomiast gdybym posiadał tylko Zetki, wybór jest oczywisty… tak, czy siak, żegnaj Fl-ko, witaj S-line.
    Co do oprogramowania dałem przykład że to nie jest tylko dospawanie przejściówki a nowe natywne szkła oprócz AF obrabiają jeszcze inne dane i sam Nikon ma pewne problemy ze swoimi szkłami F mając dostęp do wszystkich danych.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana filtra matrycy D7100
    By Neon330 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2019, 15:21
  2. Wymiana D7100 na D500?
    By tiszo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-11-2018, 10:56
  3. Wymiana d7100 na d700
    By xx737 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2018, 15:48
  4. D7100 - wymiana górnego LCD
    By busz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 13:57
  5. Wymiana D5200 na D7100
    By maciekch97 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •