Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 63
  1. #31

    Domyślnie

    OK, to teraz może pytanie takie.

    Czy kupić zatem Z50 z naleśnikiem czy kitem 24-70 F/4 S od FF?

    Jest sens dopłacać do 24-70 (wiem, że jest crop wtedy i wynosi to w przeliczeniu 36-105mm)?

  2. #32

    Domyślnie

    Moim zdaniem takie połączenie (24-70 na DX) mocno ogranicza zalety uniwersalnego zooma. O sensowności zakupu pod względem ceny nie wypowiem się bo nie śledzę rynku używanych szkieł do Z, a nowy obiektyw? Cóż, kto zabroni bogatemu ekstrawagancji

  3. #33

    Domyślnie

    Z naleśnikiem będzie poręczny, więc lepiej w zestawie.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdiPL Zobacz posta
    OK, to teraz może pytanie takie.

    Czy kupić zatem Z50 z naleśnikiem czy kitem 24-70 F/4 S od FF?

    Jest sens dopłacać do 24-70 (wiem, że jest crop wtedy i wynosi to w przeliczeniu 36-105mm)?
    Przez naleśnik rozumiesz 16-50? Jeżeli tak to warto kupić z nim nawet dla samego posiadania w torbie, bo miejsca nie zajmuje wiele, waży tyle co i nic a 16/3.5 zawsze może się przydać. 50/6.3 jest raczej słabe i trzeba przymknąć do F8 ale nie odbiega od jakości KITów innych producentów, a jest mniejszy. 24-70Z nie miałem i nie planuję, bo nie ma VR co przy braku stabilizacji matrycy w Z50 jest dla mnie problemem.

  5. #35

    Domyślnie

    Tak, o ten obiektyw mi chodzi. Mam nadzieję, że szkła Z pod DX się jeszcze rozrosną poprzez firmy trzecie również.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdiPL Zobacz posta
    Tak, o ten obiektyw mi chodzi. Mam nadzieję, że szkła Z pod DX się jeszcze rozrosną poprzez firmy trzecie również.
    Jasne tak się rozrosną jak od 2 lat się rozrastają pod pełną klatkę - czyli 0 / null z AF, bo manuali kilka jest. Nie licz na takie rzeczy Nikon nie dzieli się wiedzą z zewnętrznymi dostawcami a nie wierzę że ktoś będzie w niszowy na tą chwilę produkt ładował swoje zasoby bez wsparcia producenta .

  7. #37

    Domyślnie

    Mam co do tego odmienne zdanie, wiadomo, że się nie dzieli, bo np. Sigma czy Tamron potrafią stworzyć coś równie dobrego, a w mniejszych pieniądzach

    Z to raczkujący system, więc kwestia pewnie czasu, ale pożyjemy zobaczymy.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdiPL Zobacz posta
    Mam co do tego odmienne zdanie, wiadomo, że się nie dzieli, bo np. Sigma czy Tamron potrafią stworzyć coś równie dobrego, a w mniejszych pieniądzach

    Z to raczkujący system, więc kwestia pewnie czasu, ale pożyjemy zobaczymy.
    Obejrzyj sobie live z maja 2020 z prezesem Sigmy - praca nad szkłem trwa około 2 lata od wstępnego projektu do czasu wypuszczenia na rynek, na chwilę tego live powiedział że nie przewidują w chwili obecnej nowych konstrukcji na bagnet Z, na pytanie czy jakieś ogólnie będą, dyplomatycznie odpowiedział że przyglądają się sytuacji na rynku. Obecnie już nie wystarczy dobra optyka i konstrukcja do tego musi iść też soft a ten jest chroniony patentami i tajemnicą firmy - jeśli producent body nie będzie współpracował z zewnętrznymi producentami to słabo będzie.

  9. #39

    Domyślnie

    To wiem, słyszałem o tym, za to Tamron wg plotek miał w tym roku coś wypuścić pod Z tylko przez covid opóźni się to w czasie.

    Gdzieś o tym czytałem, nie wiem na której konkretnie stronie, ale jak znajdę to podeślę.

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Załącznik 43390

    Obiektywy Z to juz spora ilość i będą kolejne, sam marudziłem że idzie im to powoli ale nie ma tragedii zwłaszcza że adaptacja w tym systemie działa świetnie.

    Tamron i Sigma to dwie różne firmy i różne polityki, jak chcą istnieć zwłaszcza Tamron to muszą produkować sprzęt dla klienta, tu nie ma miejsca na przepychanki jak dawniej, inna sprawa że zarobić chce producent body, więc będzie robił im pod górkę.
    Jak pójdzie to podobnie jak w Sony to za jakieś dwa lata będą zapowiedzi zoomów do systemu Nikon Z od Tamrona.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana filtra matrycy D7100
    By Neon330 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2019, 15:21
  2. Wymiana D7100 na D500?
    By tiszo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-11-2018, 10:56
  3. Wymiana d7100 na d700
    By xx737 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2018, 15:48
  4. D7100 - wymiana górnego LCD
    By busz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 13:57
  5. Wymiana D5200 na D7100
    By maciekch97 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •