Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w ABFOTO macać Z50 i Z6. Ten drugi bardziej mi przypadł do gustu, ale wiadomo, że to lepszy sprzęt.

    Z50 mimo co też nieźle leży, niestety nie udało mi się podłączyć moich szkieł do FTZ żeby sprawdzić działanie Tamrona.

    Dla mnie Tamron jest spoko, tylko nigdzie nie ma bezpośredniego porównania.

    Zdjęcia robi jak dla mnie podobne, Tamron jest metalowy, Nikon plastikowy, ale za to o wiele lżejszy.

    Ciężki wybór. Poczekam może wyjdzie Z70 jeszcze

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Za Z50 przemawia matryca i jak dobrze została oprogramowana, szumy jak na aps-c są zaskakująco niskie, w pewnych warunkach zbliża sie do nędznej matrycy jaka jest w Sony A7II i nie przesadzam
    Druga sprawa to ten zestaw dwóch kitów, ciemne ale zgrabne i lekkie co dla wielu może być najważniejsze, a jeśli nie teraz to za jakiś czas bo jednak wielu klientów jak już zapał minie denerwuje się na gabaryty i wagę sprzętu foto, dlatego tak sporadycznie teraz można spotkać turystów z zestawem 24-70 i 70-200 f/2.8

    https://tinyurl.com/yyphp96l
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 19-09-2020 o 19:49

  3. #23

    Domyślnie

    Mam D7100.
    Korzystam nieomal tylko z górnego wyświetlacza. Tylny służy nieomal tylko do podglądu zdjęć. Oczywiście zdarza się że go włączam, ale to np do włączenia wirtualnego horyzontu, czy podniesienia lustra gdy chcę wyczyścić matrycę. Czyli baaardzo sporadycznie.
    Jego brak jest dla mnie olbrzymią wadą.

  4. #24

    Domyślnie

    Zawsze miałem (mam) górny wyświetlacz w lustrzankach i było (jest) to dla mnie wartością. Po zakupie mini ekranik w Sony A7 nagle zniknął i okazało się, że wcale za nim nie tęsknię. Sam jestem tym zdziwiony, ale po protu trochę inaczej używa się ML i wizjer daje dodatkową wartość jeśli chodzi o kontrolę parametrów. W sumie nawet mnie to dziwi, ale brak górnego wizjera wymieniłbym jak jedną z ostatnich wad czy bolączek tego aparatu.

  5. #25

    Domyślnie

    Tamron metalowy, dobre sobie. Jest tak samo plastikowy jak Nikkor, mechanicznie pewnie gorszy niż Nikkor bo większość ma już luzy na tubusie ale to czas pokaże bo Z to nowość na rynku.

    Jestem posiadaczem 2 kitów i to bardzo dobry zestaw na wyjazdy. Jest właśnie tak jak piszesz, ciężkie jasne i wielkie zoomy zamieniłem na plastikowe kity i nie żałuję bo robię dokładnie takie same zdjęcia jak wcześniej, a torba znacznie mniejsza i lżejsza. W Z5/Z6/Z7 nie idę bo ani to lżejsze niż klasyczne lustro a szkła 2x droższe.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #26

    Domyślnie

    Poczekam jeszcze co przyniosą kolejne miesiące, może Z70 właśnie, ale pewnie będzie to Z30.

    W roadmap jest jeszcze DX18-140, ale i ten 16-50 byłby dla mnie ok.

    U mnie Tamron dobrze śmiga, choć pewnie jest jak piszesz.

    Zdjęcia pewnie ma podobne, bo to ten sam przedział cenowy.

    Czy umiałbyś mi przesłać jakieś sample z 50-250?

  7. #27

    Domyślnie

    Jak juz isc to w Z6 albo lustro, z5 to kastrat. Skakac w dxie? Wolalbym d500 lub d7500. Waga to jakas *******a, jak ten gorny wyswietlacz albo np. nowe 50mm 1.2

    Przy gornym wyswietlaczu faktycznie, zaleta jest, mozna na niego zerknac jak sie ma 70-200 (vr 1, naprawde metalowe), nie trzeba gibac wszystkim, zeby sprawdzic ustawienia. Mam np. wyrobione mocowanie, gorny wyswietlacz daje mi szybki podglad (nie musze odrywac rak, kombinowac), ale jak juz chcem wlaczyc menu albo podglad to prawa reka, a przycisk z lewej... a joy znowu z prawej
    Ogolnie jak sie nie ma ciagot do szerokiego kata, ma sie malo kasy, chce sie uchronic przed pelnym spektrum optyki (drogiej) lub kogos nie boli degradacja detalu w slabym swietle (tak - degradacja detalu, nie jakis tam pseudo-szum bo iso wysokie), to moze byc DX.

    Moim zdaniem z6 + nowe 50 1.2 to idealny poczatek ciezkiej przygody (szklo wazy tylko 1kg, a z6 jest pewnie 100g lzejsze od lustra). Raz, ze 50mm jest trudnolatwe, swiatlo bajka, czyli z miejsca poznajemy DOF, Z6 z matryca d750 ratuje wszystko, ale jak sie robi w jpg, to moze byc dx

    ML wiadomo, drogo drogo i jeszcze raz drogo, ale jestem zdania, ze lepiej jednak zaczac fotografie z impetem, zeby oszczedzic sobie potem wspinaczki Z50 widze jak zakup d3500 z kitem, ktore powinny zniknac z rynku.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta

    Moim zdaniem z6 + nowe 50 1.2 to idealny poczatek ciezkiej przygody (szklo wazy tylko 1kg, a z6 jest pewnie 100g lzejsze od lustra). Raz, ze 50mm jest trudnolatwe, swiatlo bajka, czyli z miejsca poznajemy DOF, Z6 z matryca d750 ratuje wszystko, ale jak sie robi w jpg, to moze byc dx

    ML wiadomo, drogo drogo i jeszcze raz drogo, ale jestem zdania, ze lepiej jednak zaczac fotografie z impetem, zeby oszczedzic sobie potem wspinaczki Z50 widze jak zakup d3500 z kitem, ktore powinny zniknac z rynku.
    Bez przesady. Te drogo to też sprawa względna. Dla wielu hobbystów fotografii propozycja kolegi w okolicach 15 tys zł jak nie więcej to bariera nie do pokonania. Nie wypowiem się na temat D3500, ale wymienienie tego aparatu jednym tchem z Nikon Z50 jest nie na miejscu. Nikon Z50 mogę porównać do Nikon D7100, ponieważ mam oba aparaty. Powiem krótko. Nikon D7100 trafil do szuflady i nie mam potrzeby go wyciągać. Zdjęcia Nikona Z50 z kitowym obiektywem 16-50 są rewelacyjne i nie ustępują jakością (śmiem twierdzić, że są lepsze) od zestawu Nikon D7100 + Sigma 17-50 2.8.
    Nikon Z50

  9. #29

    Domyślnie

    Gawędziarz teoretyk pewnie nawet Z50 w ręku nie miał ale wie, że jest gorsze od serii D5xxxx....

    Pewnie, podeślij na priv maila to wyślę parę sampli.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale po co się tak rzucać co lepsze co gorsze jak to przecież jest banalne, trzeba podjąć kilka decyzji:
    1. lustrzanka czy bezlustro - to jest istotne bo póki co mamy tylko jeden aparat łączące te światy czyli D780
    2. aps-c czy pełna klatka - ten wybór decyduje potem o gabarytach, cenie zestawów, ilości dobrych obiektywów w danych ogniskowych zwłaszcza zoomy uwa itd
    3. jakie chcemy obiektywy - natywne jak i adaptowane bo to nie Sony i można podpinać niesamowite ilości obiektywów nawet z innych systemów ( Z50 ma ograniczenia ale była aktualizacja spora w tej kwestii )
    4. ergonomia i funkcjonalność ale i akcesoria - waga, gabaryty zestawu, ekrany, rodzaj wizjera, adaptery, gripy, baterie, lampy itd
    5. cena - nie tylko samego body ale zestawu bo rozpiętość cenowa w obiektywach jest gigantyczna, a potrzeby często zmieniają się z czasem i nie ma czegoś takiego jak uniwersalność

    Jeśli ktoś nie potrafi podjąć takich decyzji to prędzej czy później walnie sprzętem do szuflady albo wywali na ogłoszenie i zostanie z fonem w kieszeni jak miliony to zrobiło

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    z5 to kastrat.
    życzyłbym sobie takie kastraty częściej, nawet nie rozwijam dyskusji bo dostrzegam betonową ścianę.
    Jak cena spadnie to będzie to sprzęt w cenie obecnie A7II czy Canon Rp.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana filtra matrycy D7100
    By Neon330 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2019, 15:21
  2. Wymiana D7100 na D500?
    By tiszo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-11-2018, 10:56
  3. Wymiana d7100 na d700
    By xx737 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2018, 15:48
  4. D7100 - wymiana górnego LCD
    By busz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 13:57
  5. Wymiana D5200 na D7100
    By maciekch97 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •