Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Studyjnie

  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedź! Sporo pytań tak trafnych. Może spróbuje odpowiedzieć na nie po kolei.
    Zawartość butelki ciężko było mi rozświetlić sam zastanawiałem się dlaczego. Być może przez kolor tła, być może przez kształt butelki, a może wręcz przez fakt ograniczone możliwości odpowiedniego ustawienia światła kontrowego. Efekt który uzyskałem był dla mnie zadowalający. Oczywiście nie znaczy że jedyny i idealny. Myślę że jeszcze powrócę do tego rodzaju zdjęć za jakiś czas. Łatwiej byłoby oświetlić butelkę czy szklankę fotografując je osobno.

    Pytasz czy bok butelki coś wnosi? Niby niewiele jednak obracając kwadratową butelkę etykietą do frontu obiekt stałby się płaski, stąd taki zamysł ustawienia „Jacka”.

    Koncepcja postawienia butelki na węglu też zaświtała mi w głowie, jednak destylując alkohol spływa on z góry do dołu poprzez filtr w tym przypadku węgiel drzewny. Bałem się że ktoś zapyta dlaczego przedestylowany trunek jest nad filtrem? Zastosowałem węgiel jako symbol czy to zrobiłem dobrze nie wiem. Zrobiłem to na wyczucie.

    Jeszcze raz dziękuje za analizę i poświęcony czas mam nadzieje że powyższy tekst choć trochę odpowiada na Twoje pytania. Miło mi że fotografia się spodobała.
    Body kilka słoików i inne graty

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galowy Zobacz posta
    07. Jacek - Niepowtarzalny i charakterystyczny smak whisky Jack Daniels osiągany jest poprzez powolne filtrowanie świeżego destylatu przez ponad 3 metrową warstwę węgla drzewnego otrzymanego poprzez odpowiednią obróbkę szczap klonowych.
    Ten fakt zainspirował mnie do stworzenia tej fotografii. Jak w odbiorze?
    Załącznik 46776
    Wygląda świetnie. Prosiłbym o natychmiastową teleportacje.

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki, smakuje równie dobrze Prace nad teleportacją trwają
    Body kilka słoików i inne graty

  4. #14

    Domyślnie

    Zdjęcie super ale z tym smakiem to się zagalopowali i to bardzo. Gdzie mu do macallana czy glenliveta , że o balvenie nie wspomnę i konacadoo jest super i talisker dla lubiących torfowe smaki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15

    Domyślnie

    JD jednak jest trunkiem popularnym, ale jak na popularny - pijalnym.
    Łączę się z miłością do Taliskera i Glenliveta + kilku torfowych lokalsów.
    Niemniej - na zdjęciu różnic w smaku nie widać.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Zdjęcie super ale z tym smakiem to się zagalopowali i to bardzo. Gdzie mu do macallana czy glenliveta , że o balvenie nie wspomnę i konacadoo jest super i talisker dla lubiących torfowe smaki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Przecież "Jacek" jest i tak do picia z colą :P
    W USA to chyba najpopularniejszy "drink". Jack Daniels + pepsi albo coca cola i lód

    A ja w domu mam jeszcze nieotwartą 10yo Glengoyne, którą dostałem na swoją 18tkę :P Więc miała ona wtedy min. 10 lat, a obecnie trzeba jej jeszcze doliczyć +20 :P
    Jest sens to jeszcze trzymać "na ostatnie namaszczenie" czy to nie jest przeznaczone na takie leżakowanie?
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #17

    Domyślnie

    Jest , to nie wino z którego może zrobić się ocet. A że w stanach piją berberuchę ? No cuż u nas też pijamy biberek.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Przecież "Jacek" jest i tak do picia z colą :P
    W USA to chyba najpopularniejszy "drink". Jack Daniels + pepsi albo coca cola i lód

    A ja w domu mam jeszcze nieotwartą 10yo Glengoyne, którą dostałem na swoją 18tkę :P Więc miała ona wtedy min. 10 lat, a obecnie trzeba jej jeszcze doliczyć +20 :P
    Jest sens to jeszcze trzymać "na ostatnie namaszczenie" czy to nie jest przeznaczone na takie leżakowanie?
    Lubię whisky zdecydowanie bardziej niż wódkę, za znawcę i konesera się nie uznaję, ale czytałem kiedyś, że czas, który upłynął do dnia dzisiejszego od momentu rozlania do butelek, nie wlicza się do "stażu" whisky, brany jest pod uwagę tylko czas leżakowania w beczkach

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Jest sens to jeszcze trzymać "na ostatnie namaszczenie" czy to nie jest przeznaczone na takie leżakowanie?
    alkohol w butelce a nie w beczce (a szczególnie mocny alkohol) już nic nie zyskuje i nie liczy mu się już lat
    więc nie patrz na ten "wiek w butelce", whisky na pewno nie stanie się przez to lepsza a jak dobrze zakorkowana to też się nie pogorszy

    na zdrowie znad kieliszka Caol Ila
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Tego nie wiedziałem. Myślałem, że tak czy siak, coś ona może zyskać będąc nawet w butelce.
    Trzeba więc będzie ją przy najbliższej okazji otworzyć
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Studyjnie #1
    By lukasz.antoniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2016, 11:32
  2. [ Glamour/Beauty ] Ola studyjnie, cz. 1
    By pilon in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 18:01
  3. [ Portret ] Studyjnie
    By nord in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 11:14
  4. [ Glamour/Beauty ] Yve... [ studyjnie ]
    By Nattaly in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •