Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja AF w bezlusterkowcach - konieczna?

    Moje rozumienie jest takie, że skoro AF realizowany jest na matrycy, a nie dedykowanym czujnikiem pod lustrem to kalibracja nigdy nie będzie konieczna, mylę się?

    Pytam, bo w przeszłości miałem niezłe zabawy z AF i pożyczonymi obiektywami - właściwie tylko Olympus E-1 nie grymasił. D90 wraz z Tamronem 85/1.8 miał tak potężny backfocus, że pozostawało tylko ostrzenie ręczne, a że obiektyw był pożyczony to kalibracja nie miała sensu...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #2

    Domyślnie

    Dokładnie tak, z żadnym obiektywem nie zanotowałem na Z6 BF/FF

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma BF, czy FF, co nie oznacza że zawsze wszystkie zdjęcia będą trafione, żebyś się nie zawiódł

  4. #4

    Domyślnie

    Wystarczy mi, że nie będzie sprzętowego upośledzenia AF
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Wystarczy mi, że nie będzie sprzętowego upośledzenia AF
    Hehe, dla mnie to nie jest sprzętowe upośledzenie, tylko drobnostka dziecinnie łatwa do opanowania. Wcale po zakupie Z6 moje zdjęcia nie stały się ostre i trafione, bo były takie wcześniej. W całym gąszczu cech bezlustra brak problemów celności jest chyba najmniej ważną cechą

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie ja też zmierzam w tym kierunku i przechodzę na Zetki. Mam dość zabawy z kalibracją obiektywów lub mikrokalibracją w body. D750 z tamronem 24-70 G2 to wręcz mistrzostwo u mnie na początku BF, na końcu FF gdyby nie tap in consol to bym porąbał jedno i drugie. Teraz czekam na następców Z6/7 i zobaczyć co dadzą w stosunku do pierwszej serii. Choć Z5 też fajna alternatywa jak zejdzie z ceną poniżej obecnej Z6

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #7

    Domyślnie

    @madebyzosiek
    Bardziej chodzi mi o to, że czasem fotografuję pożyczonymi obiektywami i konieczność kalibracji w dSLR był dla mnie problemem. Jeśli tego nie doświadczę w bezlusterkowcach to będzie dla mnie dużą zaletą.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  8. #8

    Domyślnie

    Z tym problemu nie będzie, choć tak jak piszą chłopaki, nie jest tak że nagle 100% trafione, ale jest tendencja do trafiania a nie pudłowania

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    @madebyzosiek
    Bardziej chodzi mi o to, że czasem fotografuję pożyczonymi obiektywami i konieczność kalibracji w dSLR był dla mnie problemem. Jeśli tego nie doświadczę w bezlusterkowcach to będzie dla mnie dużą zaletą.
    Bo kalibrowanie trzeba zaczynać od aparatu niestety, poza jednym szkłem, któremu dałbym +22 zamiast +20 (Nikkor 180 2. nie miałem nigdy szkła, które nie zmieściłoby się w mikroregukacji AF aparatu Nowe Tamrony i Sigmy mają świetne narzędzie do poradzenia sobie z celnością, na pewno nie brałem nigdy tej cechy bezluster jako kluczowej Ale faktem jest, że w takim Z6 trafianie w punkt jest normą, choć pojawiają się nowe tematy, takie jak nieprzewidywalność zachowania AF i to czasem w bardzo dziwnych okolicznościach, czy lag wizjera (genialnego, jednego z lepszych jakie są w bezlustrach) przy specyficznych warunkach Ale o tym to każdy musi się przekonać sam, zgodnie z własnymi potrzebami focenia. Są tacy, którzy nigdy nie odkryją tych ograniczeń, są tacy jak ja, którzy nigdy nie zrezygnują z lustra, a chętnie popracują w duecie

  10. #10

    Domyślnie

    @madebyzosiek
    Moje doświadczenia z Nikonem ograniczone są tylko do D90 - nie przypominam sobie aby w tamtym korpusie była możliwość mikrokorekty AF z poziomu użytkownika, ale to było dawno temu - pamięć jest zawodna. Pamiętam jednak, że w kilku momentach sprawiało mi to problem.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D90 słabe ISO. Czy konieczna wymiana Body czy Obiektyw SIGMA 2.8 17-50?
    By michualex in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-12-2019, 03:07
  2. EVF lektroniczny wizjer w bezlusterkowcach
    By zoom2 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 22:24
  3. d5200 konieczna kalibracja?
    By marcinpl in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 00:33
  4. [ Pozostałe ] konieczna pamiątka
    By szumer in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 15:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •