Close

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 281

Wątek: Produktowe

  1. #1

    Domyślnie Produktowe

    Witam, będę tu przedstawiał swoje zdjęcia produktowe.
    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nivea-m.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	891,5 KB
ID:	41837

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Trudną tematykę sobie wybrałeś więc ciężko napisać coś konstruktywnego aby nie wyglądało to na całkowitą krytykę.
    Sam wiem jak ciężko dobre zdjęcie tego typy wykonać, więc mam nadzieje że nie urażę cię swoją opinią. Nie jestem też mocny w tej tematyce i sam też staram się szlifować umiejętności.

    1. Pomysł.
    Ogólnie tutaj zresztą jak i u mnie najsłabszy element zdjęcia.
    Na pierwszym zdjęciu są elementy odnoszące się do produktu ale nie są ani ciekawie pokazane ani zachęcające.
    Na drugim podobnie.
    Nie ma oryginalnego pomysłu na zdjęcie. I to najważniejszy punkt i od tego trzeba byłoby zacząć, cała reszta jak wykonanie, obróbka dobór oświetlenia nie ma znaczenia jak pracujesz nad słabym pomysłem.
    Zdjęcie może wyjść dużo lepiej technicznie, jednak nie zyska zbyt wiele jak sama idea i cel jego powstania nie jest starannie przemyślany.

    2. Wykonanie.
    Tutaj jest też sporo do poprawy.
    Pierwsze zdjęcie jest jakby rozmyte z kiepskiej jakości światłami brakiem detalu i kontrastu.
    Na drugim natomiast światło jest zbyt ostre a poprzez ciemne tło obraz jest mocno kontrastowy. Dodatkowo balans bieli w obu zdjęciach jest do poprawy.
    Są to białe opakowania więc powinny być białe.
    Elementy dodatkowe jak te listki mocno ingerują w odbiór poprzez kontrast koloru i fakturę.
    Na 1. butelka jest mdła bez wyrazu przez co wzrok od razu leci na liść i zakrętkę.
    Na drugim zdjęciu to samo, oba liście odciągają wzrok swoim intensywnym kolorem, teksturą, kontrastem i wielkością.

    3 retusz.
    Oba przedmioty jak i elementy dodatkowe posiadają masę wad i zabrudzeń. To wszystko powoduje że obraz jest niestaranny i nieprzyjemny w odbiorze.
    Na pierwszym liść ma ślady gnicia czy też uschnięcia co jest mocno nie estetyczne. Butelka poza przepaleniem ma też jakieś spoty, kostki lodu są za mocno już wymęczone co też nie wygląda estetycznie.
    Drugie zdjęcie podobnie, ogromna bruzda na gwincie jakiś bród na liściu sporo jakiś spotów ciemnych na etykiecie i wieczku.

    Można było by też napisać o samym tle podłożu itd wymieniać.
    Jak szukasz mocnego bodźca w tym kierunku to polecam ten temat.
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...al-i-edytorial

    Mi bardzo pomógł i mam nadzieje że Tobie też pomoże.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Oba przedmioty jak i elementy dodatkowe posiadają masę wad i zabrudzeń. To wszystko powoduje że obraz jest niestaranny i nieprzyjemny w odbiorze.

    ...
    Drugie zdjęcie podobnie, ogromna bruzda na gwincie jakiś bród na liściu sporo jakiś spotów ciemnych na etykiecie i wieczku.
    Właśnie. Jeśli to robisz dla producenta to niech ci da same opakowania i etykiety osobno. Nakleisz tak by nie było bruzdy z przodu.
    Wielokrotnie miałem do zrobienia serie produktów, gdzie etykiety nie były idealnie naklejone (mimo, że robił to automat) a opakowania miały wady.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Panowie, 90s wyczerpałeś temat Czekałem(z nadzieją) na odpowiedź od Ciebie, bo wiem, że siedzisz w tym temacie. Postaram się wziąć do siebie te rady.

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dawtona-m.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	1,39 MB
ID:	41921

  6. #6

    Domyślnie

    Tu raczej Wiesiek mógłby ci rzetelnie popisać, ale dawno go nie widziałem na forum.

    Co do ostatniego zdjęcia to technicznie dużo lepiej, tak samo tło się tak nie gryzie jak na poprzednich.
    Ale nadal światło kiepskiej jakości, plus wady jak plamy na desce, jakieś bruzdy na górnym pierścieniu puszki i tak można wymieniać.
    Ale ponownie musisz więcej czasu poświęcić na sam pomysł.
    Jak to reklama produktu to dużo lepszym pomysłem byłby stół z misą i sałatką oraz otwartą puszką tych warzyw których do niej użyto.
    Ewentualnie otwarta puszcza i wpadające do niej warzywa albo jeszcze coś bardziej przykuwającego uwagę i kreatywnego.
    Tutaj masz kilka celów 1. zaciekawić odbiorcę 2 pokazać przedmiot jak najlepiej i zachęcić do kupna.

    Na tym zdjęciu masz prosty układ w nieciekawej odsłonie, samo ułożenie liści, pomidorów i ząbków czosnku jest zbyt "sztuczne"
    Do tego czysto product photography w przypadku żywności nie wiem czy jest dobrym krokiem. Może drogie alkohole itd.
    Raczej kierowałbym się w techniki z kategorii food photography
    https://www.google.com/search?q=food...A_enGB908GB908

    Zamiast walki z lampami spróbuj okna z naklejoną kalką techniczną i czarnych zastawek itd. Ewentualnie na puszkę lekki spot na samą nazwę aby lekko podkreślić głównego "bohatera"

    Na pewno zacznij od zebrania kilku pomysłów i zrobienia szkiców abyś mógł sobie wszystko wyobrazić i przygotować na papierze.
    Sam teraz jak coś robię to kilka dni zbieram pomysły, robię szkice i klient albo sam wybiera który pomysł będę realizować. Później to już tylko 100% skupienia nad jasnym celem a nie motanie się z szukaniem i zmianami koncepcji w locie.

  7. #7

    Domyślnie

    Reklama żelu ze śluzu ślimaka aż się prosi o ...ślimaka.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  8. #8

    Domyślnie

    90s Dzięki!

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krem-m5.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	912,2 KB
ID:	41932

  9. #9

  10. #10

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zdjęcia produktowe
    By martipless in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2021, 17:58
  2. Domowe studio produktowe
    By rambobambo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 21:55
  3. Gad - produktowe i inne
    By Gadryiel in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 20:49
  4. Kolejne zmagania produktowe...
    By Sapphiron in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 14:45
  5. Warsztatowe próby produktowe
    By Lukacz in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •