Close

Strona 22 z 29 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 281

Wątek: Produktowe

  1. #211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jako syn pszczelarza mogę napisać, że moim zdaniem trudno Ci będzie znaleźć miód o takiej konsystencji. I właśnie nie gęstego a odwrotnie. Nawet te "leiste" są znacznie bardziej klejące i nie rozprowadzisz ich tak szybko i łatwo na pewnych powierzchniach. Pytanie tylko czy ten olej ma "symulować" miód czy może jednak bardziej syrop klonowy?
    ale przecież chodzi o to by "substancja" pozostawała jak najdłużej na żywności żebyśmy mieli czas na zrobienie zdjęcia, więc im gęściej tym lepiej, więc miód jak najbardziej się nadaje
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #212

    Domyślnie

    Przecież komentowałeś to co było na klipie. Zwykły miód Ci się tak nie rozleje więc wcale tak łatwo i szybko nie pokryjesz nim tych pankejków tak grubą warstwą. Nie wierzysz to sprawdź przy okazji śniadania. Oczywiście niektóre miody możesz mocno podgrzać, ale wtedy stracą on swoje właściwości, a warstwa, którą pokryjesz te racuchy może być zbyt cienka i nie będzie takiego efektu wow. Ogólnie chodziło mi o to, że przynajmniej na tym klipie efekt za pomocą oleju osiągnięto szybko i praktycznie zerowym nakładem sił, a z miodem to obstawiam, że byś miał znacznie więcej zachodu. A co do ciasta z gąbki to można się posłużyć tą samą zasadą co np. w kinowych produkcjach. Jeśli się przyjrzysz dokładnie rekwizytom czy dekoracjom (np. w jakimś studio filmowym jeśli jest otwarte dla zwiedzających) to aż dziw bierze, że ludzie tego na filmach nie widzą. A nie widzą, bo jest to odpowiednio zamaskowane. Na zdjęciach też można posłużyć się tymi samymi technikami.

  3. #213

    Domyślnie

    Tutaj syrop klonowy miał być, nie miód.

  4. #214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    https://www.instagram.com/tv/CTzUek4...dium=copy_link

    Tu jest wszystko w temacie! Poparcie legendy, że fotografia potraw to zmyłka!
    jest to jeden z durniejszych filmow w temacie fotografii potraw jaki widzialem, powtarzajacy urban legends i stereotypy. czesc tych rozwiazan byla wykorzystaywana jakies 30-40 lat temu, ale juz od dawna nikt bedacy profesjonalista tego nie robi. A przy czesci jak uzywanie gabki zamaist ciasta czy tamponow do wypelnienia tortilli to chcialbym wiedziec co autorzy palili zanim na to wpadli.
    IMHO takie filmy sa po prostu szkodliwe.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zwykły miód Ci się tak nie rozleje więc wcale tak łatwo i szybko nie pokryjesz nim tych pankejków tak grubą warstwą. Nie wierzysz to sprawdź przy okazji śniadania. Oczywiście niektóre miody możesz mocno podgrzać, ale wtedy stracą on swoje właściwości, a warstwa, którą pokryjesz te racuchy może być zbyt cienka i nie będzie takiego efektu wow. Ogólnie chodziło mi o to, że przynajmniej na tym klipie efekt za pomocą oleju osiągnięto szybko i praktycznie zerowym nakładem sił, a z miodem to obstawiam, że byś miał znacznie więcej zachodu.
    ogolnie miod da rade. nie trzeba go podgrzewac tak by stracil swoje wlasciwosci. wystarczy temp 30-35 stopni i juz ma piekna plynna konsystencje. natomiast cala dyskusja o miodzie jest bez sensu bo klasyczne pankejki polewa sie syropem klonowym. A ten z koleji rozlewa sie pieknie i bezproblemowo
    A co do ciasta z gąbki to można się posłużyć tą samą zasadą co np. w kinowych produkcjach. Jeśli się przyjrzysz dokładnie rekwizytom czy dekoracjom (np. w jakimś studio filmowym jeśli jest otwarte dla zwiedzających) to aż dziw bierze, że ludzie tego na filmach nie widzą. A nie widzą, bo jest to odpowiednio zamaskowane. Na zdjęciach też można posłużyć się tymi samymi technikami.
    tyko w kinowych produkcjach masz szerszy plan. ciasto z gabki zadziala jak bedizesz robil zdjecie mieszkania gdzie na stole stoi talerz z ciastem. Jak chcesz produktowke to juz nic z tego nie bedzie, w sczegolnosci przy obecnej optyce i jakosci odwzorowania.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Przecież komentowałeś to co było na klipie. Zwykły miód Ci się tak nie rozleje więc wcale tak łatwo i szybko nie pokryjesz nim tych pankejków tak grubą warstwą.
    ale przecież o to mi chodziło, że jak polejesz olejem to on spłynie szybciej niż zrobisz zdjęcie, miód właśnie jak najbardziej gęsty, żeby się jak najdłużej utrzymywał na jedzeniu i nie spływał
    ale faktycznie syrop klonowy tam ma być
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ...ogolnie miod da rade. nie trzeba go podgrzewac tak by stracil swoje wlasciwosci. wystarczy temp 30-35 stopni i juz ma piekna plynna konsystencje...
    Zapomniałeś dodać, że w specjalnych komorach. Mój ojciec taką ma i wtedy faktycznie jest to bezpieczne dla miodu, ale też i trochę trwa. W warunkach domowych miód po prostu zmarnujesz. Podgrzewanie w jakichś naczyniach skrystalizowanego miodu z reguły spowoduje to, że przy brzegu będzie on leisty a w środku już nie, a potem w środku będzie leisty a ten bliżej ścianek naczynia bezwartościowy Ale masz rację. Tu nie chodziło zapewne o miód to raz, zresztą sam o tym wspomniałem, a dwa, że zamiast podgrzewać do sesji można kupić miód, który ma płynną konsystencję. Nawet zimą. Na zdjęciach i tak nikt nie zauważy, że importowany z Chin

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ...tyko w kinowych produkcjach masz szerszy plan. ciasto z gabki zadziala jak bedizesz robil zdjecie mieszkania gdzie na stole stoi talerz z ciastem. Jak chcesz produktowke to juz nic z tego nie bedzie, w sczegolnosci przy obecnej optyce i jakosci odwzorowania.
    Nie mówiłem, że chcę produktowe. Takie ciastko z gąbki równie dobrze może robić za tło. Właśnie to miałem na myśli. Nie znam intencji autorów tego klipu, ale taki trik można zastosować dajmy na to eksponując prawdziwe ciasto na tle całej witryny ze słodyczami, które nie muszą już być prawdziwe, ale efekt jakiś się tym uzyska. Np. przepychu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ale przecież o to mi chodziło, że jak polejesz olejem to on spłynie szybciej niż zrobisz zdjęcie, miód właśnie jak najbardziej gęsty, żeby się jak najdłużej utrzymywał na jedzeniu i nie spływał
    ale faktycznie syrop klonowy tam ma być
    Notdot, miałeś kiedyś w ręku słoik miodu? Bez szydery, ale po raz kolejny piszesz, że w tym przypadku gęstość to zaleta a to się kupy nie trzyma. "Najbardziej gęsty miód" jak piszesz, będzie prawie jak kamień. By spłynął musi być świeżo zebrany lub później podgrzany. Ale nawet wtedy będzie miał inną konsystencję niż ten olej. A przecież o różnicę pytałeś. Zerknij na swój post z pytaniem wyżej. I jak dla mnie różnica polega na tym, że ten olej może i szybciej spłynie, ale spójrz jaką grubą warstwę utworzył. Zdjęcie trzeba szybciej przygotować, może i fakt, nie znam się, ale efekt będzie inny. Może i z miodem da się to zrobić, wierzę, że tak, ale będzie to wymagało więcej wysiłku.

  7. #217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    tyko w kinowych produkcjach masz szerszy plan. ciasto z gabki zadziala jak bedizesz robil zdjecie mieszkania gdzie na stole stoi talerz z ciastem. Jak chcesz produktowke to juz nic z tego nie bedzie, w sczegolnosci przy obecnej optyce i jakosci odwzorowania.
    Kino ma inne cele. Plan ma być trwały, są realizowane różne ujęcia w dłuższym czasie. Może być nawet parodniowa przerwa. Widziałem na planie tandetne plastikowe owoce i to jest wystarczające. A nawet sensowne.

  8. #218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać, że w specjalnych komorach. Mój ojciec taką ma i wtedy faktycznie jest to bezpieczne dla miodu, ale też i trochę trwa. W warunkach domowych miód po prostu zmarnujesz. Podgrzewanie w jakichś naczyniach skrystalizowanego miodu z reguły spowoduje to, że przy brzegu będzie on leisty a w środku już nie, a potem w środku będzie leisty a ten bliżej ścianek naczynia bezwartościowy Ale masz rację. Tu nie chodziło zapewne o miód to raz, zresztą sam o tym wspomniałem, a dwa, że zamiast podgrzewać do sesji można kupić miód, który ma płynną konsystencję. Nawet zimą. Na zdjęciach i tak nikt nie zauważy, że importowany z Chin
    import z chin zupelnie wystarczy do zdjec. do kieliszka z winem tez nie lejesz Chateau Mouton Rothschild tylko taniego caberneta
    ps. u mnie na wyspie miod sie nie krystalizuje chyba ze go wsadzisz do lodowki poza tym staram sie kupowac w malych porcjach prosto z pasieki.

    Nie mówiłem, że chcę produktowe. Takie ciastko z gąbki równie dobrze może robić za tło. Właśnie to miałem na myśli. Nie znam intencji autorów tego klipu, ale taki trik można zastosować dajmy na to eksponując prawdziwe ciasto na tle całej witryny ze słodyczami, które nie muszą już być prawdziwe, ale efekt jakiś się tym uzyska. Np. przepychu.
    tylko i wylacznie na dalekich planach. w zblizeniach to porazka bedzie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Kino ma inne cele. Plan ma być trwały, są realizowane różne ujęcia w dłuższym czasie. Może być nawet parodniowa przerwa. Widziałem na planie tandetne plastikowe owoce i to jest wystarczające. A nawet sensowne.
    o to mi chodzilo. o ile jest to plan bez zblizen i nie jest o jedzeniu
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #219

  10. #220

    Domyślnie

    ta butelka jest brudna czy tlusta? bo na pewno nie jest zroszona
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 22 z 29 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zdjęcia produktowe
    By martipless in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2021, 17:58
  2. Domowe studio produktowe
    By rambobambo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 21:55
  3. Gad - produktowe i inne
    By Gadryiel in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 20:49
  4. Kolejne zmagania produktowe...
    By Sapphiron in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 14:45
  5. Warsztatowe próby produktowe
    By Lukacz in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •