Close

Strona 11 z 29 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 288

Wątek: Produktowe

  1. #101

    Domyślnie

    Odpaliłem PC. Tło ma różne temperatury, jakby różne źrodła światła zastosowano. Winieta niebieska a ze środka dziwnie zażółcona poświata. Butelka ma rózne kolory u góry i u dołu. Brak światła na najważniejszym, czyli napisach.
    Truskawki tak samo, różne odcienie tła plus ten wielgachny szeroki pas/cień przez środek kadru. Rozumiem że to łączenie pleksi. Psuje całość. Truskawki lewitują, razi ich różne oświetlenie.
    Nie rozumiem czemu brniesz w coraz bardziej skomplikowane tematy, bez sprzętu/techniki.
    Wujot dobrze radził, ogarnąć podstawowe motywy, bo raz wychodzi spoko 34, 25, 22 a innym razem kaszana jak te na czarnym. 31 odstaje na plus. Trochę umyka tez idea packszotu - produkt powinien być ostry, wyraźny, z pełnym konturem.
    Widze też duże różnice w samej jakości zdjęć, ostrości. Ja mam np problem z jasnością, czyli stanowiskiem pracy. Dwa Twoje kadry sa w belce na forum, obok siebie, te ostatnie które poprawiłeś. Stąd też uwaga o telefonie, na miniaturkach od razu widać to co po powiekszeniu ginie.
    25, wydaje się bez kontrastu, z za mocną jasnością. A byłoby super.
    Straszny misz-masz, losowość jest w tym watku :P

  2. #102

    Domyślnie

    @matbe Dzięki, że chciało Ci się coś napisać Co do temperatur tła, mam 2 lampy takie same, a 1 niestety o nieco innej temperaturze, stąd te problemy. Myślisz, że da się to skorygować na etapie obróbki, czy trzeba dokupić taką samą lampę?
    No jest miszmasz, bo dopiero zaczynam w sumie i poszukuję swojej drogi

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    @matbe Dzięki, że chciało Ci się coś napisać Co do temperatur tła, mam 2 lampy takie same, a 1 niestety o nieco innej temperaturze, stąd te problemy. Myślisz, że da się to skorygować na etapie obróbki, czy trzeba dokupić taką samą lampę?
    No jest miszmasz, bo dopiero zaczynam w sumie i poszukuję swojej drogi
    Czasem te najprostsze sposoby - zdejmuje odcień(żółty lub niebieski) w zakladce HSL/Color.
    Mam tez filtry żelowe, Parrot bodaj - to kosztuje grosze a mogłoby sie fajnie sprawdzić.
    Ja robiłem packszoty w warunkach uragających etosowi. Np schowek na szczotki w centrum handlowym. Wiec jakby dostrzegam u Ciebie błędy które sam powielałem jak i świetnie rozumiem sprzetowe braki
    Niemniej jesli poczułeś bakcyla to jednak powinieneś pójsć w sprzet studyjny, zaliczyć jakiś kurs, co do czego, zamiast po omacku odkrywać. No i Photoshop, podstawa. Ja np żaluje dla samego siebie, że ileś lat a nie wyrobiłem "studyjnych" umiejętnosci.

  4. #104

    Domyślnie

    Dzięki @matbe za rady

    37.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czyszczenie-3.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	293,8 KB
ID:	49779

  5. #105

  6. #106

  7. #107

  8. #108

  9. #109

    Domyślnie

    1. Daniels z zieloną nakleją jest kompletnie nijaki - i na jednym i na drugim obrazku. Sama butelka na obu wychodzi mocno niekorzystnie; etykieta na pierwszym jakaś strasznie krzywo oświetlona (jakby strumienica objęła tylko napis Daniels, ale Jack już nie, ani poniżej), boczna ścianka niekorzystnie za jasno. Na drugim obrazku etykieta już lepiej, główny tytuł lepiej, boczna ścianka też korzystniej - ale całość od tego nie dostaje wyższej punktacji (moim zdaniem).

    2. Najciekawsze z ostatniej wrzutki. Podoba mi się, choć teraz należałoby doszlifować całość; naklejka świetnie, ale dolna z Originalem już tkwi za mocno w ciiemnicy. Tam by się przydał taki wąski snop światła jak przy zielonym Danielsie na samym Danielsie. Po drugie gdyby kształt butelki bardziej obrysować i nadać mu głębi, byłoby tylko lepiej. W każdym razie uznaję, że to zdjęćie, w sensie 'ten setup' ma największy potencjał, pod warunkiem dolnej naklejki i większej staranności co do butli. Podoba mi się niesymetria oświetlenia butelki, powiedzmy, że skoro prawa tak, to lewej trza poświęcić więcej uwagi.

    3. Na tle poprzedniej trójka już nie tak fajna - choć należy docenić takie rzeczy jak dobre etykiety, faktura na butli (odlane napisy ładne), trochę zbyt jasno rzuca się w oczy osobność oświetlenia korka, ale lepiej że jest, nużby go nie było. Zarys butelki też fajny (kontra z lewej), ale za mało: jeśłi prawa strona jest dobra, to lewa ma za mało uwagi...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #110

    Domyślnie

    38
    podoba mi się "punktowe"/strefowe świecenie na etykietę ale troszkę bym rozszerzył strumień światła aby objął także choć trochę jacka
    natomiast szyjka wyszła bardzo ...brudno jakby była zatłuszczona
    kicker dla ścianki z opisem jest chyba za mocny

    - - - - kolejny post - - - - - -

    40 - bardzo mi się podoba

Strona 11 z 29 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zdjęcia produktowe
    By martipless in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2021, 17:58
  2. Domowe studio produktowe
    By rambobambo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 21:55
  3. Gad - produktowe i inne
    By Gadryiel in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 20:49
  4. Kolejne zmagania produktowe...
    By Sapphiron in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 14:45
  5. Warsztatowe próby produktowe
    By Lukacz in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •