Close

Strona 16 z 29 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 281

Wątek: Produktowe

  1. #151

    Domyślnie

    Chyba trochę brak harmonii między lewą a prawą stroną butli.
    ...

  2. #152

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze

    59.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	md-2.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	380,8 KB
ID:	53730

  3. #153

    Domyślnie

    Też przerabiałem to zdjęcie Karla Taylora kilka lat temu z podobnym rezultatem.

  4. #154

    Domyślnie

    Karl Taylor to źródło inspiracji chyba dla każdego w fotografii produktowej
    Jak dla mnie wyszło całkiem fajnie. Nie wiem tylko czy limonka po prawej nie jest aby lekko za jasna.
    Poza tym zawsze coś tam można stuningować. Wir soku, krople wody itp. Albo ściśnięta lekko puszka z limonką puszczającą sok
    https://forum.nikoniarze.pl/faq.php

  5. #155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Też przerabiałem to zdjęcie Karla Taylora kilka lat temu z podobnym rezultatem.
    Twój rezultat był tak 100x lepszy. Choć nie idealny - był jednak punkt wyjścia do rozmowy. Tutaj nie ma.

    Odszukałem

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post3886687

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 15-07-2021 o 13:22

  6. #156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Twój rezultat był tak 100x lepszy. Choć nie idealny - był jednak punkt wyjścia do rozmowy. Tutaj nie ma.

    Odszukałem

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post3886687

    Pozdro
    Wiesiek
    Fajnie wrócić do tych dyskusji po tylu latach. Dużo ciekawej treści. Dziękuje Wiesiu za odświeżenie pamięci Twoim tematem.
    Widać też że zdjęcie wielu się podoba. Z tego powodu Karl nawet niedawno nagrał o nim materiał.
    https://www.youtube.com/watch?v=ogDOjb4LXPA&t=391s

    Co do samej inspiracji to w niej jest odwieczna pułapka, oryginał jest twórczy i skupia się na wizji. Powtórka to skupienie się na technice i powieleniu.
    Stąd pewnie prawdziwość powiedzenia że kopia nigdy nie będzie oryginałem, skoro dwa różne cele przyświecają temu samemu obrazowi.

  7. #157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Co do samej inspiracji to w niej jest odwieczna pułapka, oryginał jest twórczy i skupia się na wizji. Powtórka to skupienie się na technice i powieleniu.
    Stąd pewnie prawdziwość powiedzenia że kopia nigdy nie będzie oryginałem, skoro dwa różne cele przyświecają temu samemu obrazowi.
    Zupełnie się z tym nie zgadzam. Problemem nie jest inspiracja. Nawet ta ocierająca się o kopiowanie. Problemem jest gdy mechanicznie przeszczepiasz niektóre wybrane cechy oryginału nie rozumiejąc kontekstu.

    W tym konkretnej realizacji mamy jakąś tubę, załóżmy, że po czipsach zamkniętą jakimś deklem z nadrukiem cytryny. Obok leży jakaś nakrywka z takim samym nadrukiem. Konia z rzędem temu co zrozumie (bez torowania) o co tu chodzi. Do tego grobowa atmosfera, nieciekawa kolorystyka, brak czegokolwiek co ułatwiłoby widzowi skumanie o co chodzi.

    Czyli jeśli nie potrafi się zrobić "smakowitego" zdjęcia to sztuczki nie pomogą.

    A teraz przeanalizujmy oryginał



    1. Od razu łapiemy anegdotę - ktoś pociął butelkę i odkrył tam owoc. Pomagają nam w tym:
    - leżący nóż
    - wypadnięte pestki
    - niewielka ilość soku
    - dostateczna ilość światła aby wszystko zrozumieć

    O ile faza koncepcyjna jest tu bardzo dobra to realizacja, w moim odczuciu jest bardzo przeciętna. Źle dobrane (nielogiczne) tło, papierowa faktura przeciętego jabłka, niepotrzebne krople wody na butelce (znów nielogiczne), nudne światło, słaba kompozycja. Ale kluczowa jest atmosfera piwnicznego kącika. I teraz gdybym to zdjęcie dostał jako wzorzec, czy inspirację to zrobiłbym go na 5+ a nie na 4-. Zauważając nawet to, że jeśli pestki wypadły to nie muszą być w komorze nasiennej. Jedynym usprawiedliwieniem dla faktu kopiowania jest zrobienie tego lepiej od oryginału.

    Nie mniej jednak, jak widać, dobry pomysł ciągnie tu resztę. I przypomnę, ze w naszych dyskusjach podnosiłem zawsze to jako kluczową sprawę ale... przy wystarczająco sprawnej realizacji. I ta fota jest tego idealnym dowodem.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 15-07-2021 o 14:44

  8. #158

    Domyślnie

    Ja tylko uzupelnie: nie "owoc" lecz "jablko" bo to cider jest. Mountain Dew (w DE) zawiera sok pomaranczowy.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Zupełnie się z tym nie zgadzam. Problemem nie jest inspiracja. Nawet ta ocierająca się o kopiowanie. Problemem jest gdy mechanicznie przeszczepiasz niektóre wybrane cechy oryginału nie rozumiejąc kontekstu.

    W tym konkretnej realizacji mamy jakąś tubę, załóżmy, że po czipsach zamkniętą jakimś deklem z nadrukiem cytryny. Obok leży jakaś nakrywka z takim samym nadrukiem. Konia z rzędem temu co zrozumie (bez torowania) o co tu chodzi. Do tego grobowa atmosfera, nieciekawa kolorystyka, brak czegokolwiek co ułatwiłoby widzowi skumanie o co chodzi.

    Czyli jeśli nie potrafi się zrobić "smakowitego" zdjęcia to sztuczki nie pomogą.

    A teraz przeanalizujmy oryginał

    https://images.squarespace-cdn.com/c...e=image%2Fjpeg

    1. Od razu łapiemy anegdotę - ktoś pociął butelkę i odkrył tam owoc. Pomagają nam w tym:
    - leżący nóż
    - wypadnięte pestki
    - niewielka ilość soku
    - dostateczna ilość światła aby wszystko zrozumieć

    O ile faza koncepcyjna jest tu bardzo dobra to realizacja, w moim odczuciu jest bardzo przeciętna. Źle dobrane (nielogiczne) tło, papierowa faktura przeciętego jabłka, niepotrzebne krople wody na butelce (znów nielogiczne), nudne światło, słaba kompozycja. Ale kluczowa jest atmosfera piwnicznego kącika. I teraz gdybym to zdjęcie dostał jako wzorzec, czy inspirację to zrobiłbym go na 5+ a nie na 4-. Zauważając nawet to, że jeśli pestki wypadły to nie muszą być w komorze nasiennej. Jedynym usprawiedliwieniem dla faktu kopiowania jest zrobienie tego lepiej od oryginału.

    Nie mniej jednak, jak widać, dobry pomysł ciągnie tu resztę. I przypomnę, ze w naszych dyskusjach podnosiłem zawsze to jako kluczową sprawę ale... przy wystarczająco sprawnej realizacji. I ta fota jest tego idealnym dowodem.
    Lubię te Twoje opinie bo pokazują jak dużo jeszcze mi brakuje na etapie samego podejścia. Druga sprawa że argumenty jakie stosujesz mocno przemawiają aby ci przytaknąć.
    Z tego co widzę to zdjęcie zrobiłem 4 lata temu to KT ma pewnie z 10, więc to już inna epoka.

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    niepotrzebne krople wody na butelce (znów nielogiczne)
    a to nie są bąbelki CO2, cydr gazowany jest przecież
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 16 z 29 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zdjęcia produktowe
    By martipless in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2021, 17:58
  2. Domowe studio produktowe
    By rambobambo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 21:55
  3. Gad - produktowe i inne
    By Gadryiel in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 20:49
  4. Kolejne zmagania produktowe...
    By Sapphiron in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 14:45
  5. Warsztatowe próby produktowe
    By Lukacz in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •