Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dudki

  1. #1

    Domyślnie Dudki

    Moje pierwsze próby z nikonem d500, para dudków napotkana przypadkiem na spacerze. Niestety za nic nie mogę zrobić ostrego zdjęcia w ruchu, przykład na zdjęciu 4 Nie wiem czy nie trafiłem na wadliwe body



    1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2134.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	4,46 MB
ID:	41822
    2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2135.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	9,32 MB
ID:	41823
    3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2154.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	7,64 MB
ID:	41824
    4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2166.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	7,23 MB
ID:	41828

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie masz parametry tego ostatniego zdjęcia? D500 jest świetnym aparatem, a tutaj raczej widać brak sensownego obiektywu

  3. #3

    Domyślnie

    F/8, 1/800s ISO 640 Obiektyw Tamron 150-600 g2. Właśnie na razie zdjęcia to loteria, 1 na 10 ostre, nawet mało ruchliwych obiektów.

  4. #4

    Domyślnie

    Sądzę, że ostatnie jest wyraźnie poruszone. Reszta zdjęć jak na scenę i klasę obiektywu wg mnie ok. Można trochę poprawić obróbką, przeskalowaniem. Nie widzę parametrów niestety.

  5. #5

    Domyślnie

    A dlaczego f/8? Przymknąłeś przysłonę co wpłynęło na wydłużenie czasu naświetlania a żeby trafić takiego dudka trzeba minimum 1/2500. Pozdrawiam.
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi. Peter James

  6. #6

    Domyślnie

    Kolega wyżej wyczerpał temat zdjęć w ruchu. 1/800 to niestety nie jest jakiś super krótki czas, szczególnie jak miałeś jakieś 500 czy 600 mm. Musisz opanować ten zestaw, nic lelszwgow DXie do przyrody nie ma, niż D500.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuje za rady,teraz chociaż wiem, że nie ma co zwalać na sprzęt Pozostaje jak najwięcej chodzić i próbować. Myślałem , że z przesłona 8 łatwiej będzie go utrzymać w polu ostrości.

  8. #8

    Domyślnie

    To może podkręć czułość żeby czas był krótszy? Przesłona 8 jest raczej OK jak szkło ma otwór 6.3. Jak przymykam tak moją Sigmę 150-600 i daję wyższe czułości, ale na d750, a nie wiem, jak jest z szumem w d500? Ptaki super. W naturze widziałem go jeden raz w życiu i to jak nie miałem aparatu.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] ...a na dudki pojechałem
    By timi in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •