Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Cóż mogę powiedzieć... Jest wiele warunków, przy których D850 nie będzie miał problemów, a Zetki będą je miały. Niestety tak jest. Druga sprawa - sporo lepiej od 50 Art przez FTZ spisuje się Nikkor 50 1.8S. Obrazek jest na tym samym poziomie, może warto pomyśleć o zmianie.
    właśnie wczoraj zaczęłam się na tym zastanawiać, pokażesz jakieś zdjęcia zrobione tym obiektywem na niskiej przysłonie, ma "ładne" rozmycie ?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    właśnie wczoraj zaczęłam się na tym zastanawiać, pokażesz jakieś zdjęcia zrobione tym obiektywem na niskiej przysłonie, ma "ładne" rozmycie ?
    Ładniejsze od Arta, mniej sterylne. Ma świetną ostrość od 1.8, małe aberracje, dość szybki AF. To zdecydowanie najlepsza 50 Nikkora z wszystkich dotychczasowych. Oczywiście to nie 1.4, ale jakoś mocno tego nie czuć. Napisz mi na PW wiadomość, postaram się wieczorem przesłać jakiegoś seampla. Mam tylko na 1.8

  3. #13

    Domyślnie

    Kalibracja obiektywów nie wpływa na ich zachowanie na zetkach. Może faktycznie jakiś problem z softem szkła lub aparatu.
    Mam Z7 z Sigmą 50 i wciąż jestem pod wrażeniem działania AF. Ilość zdjęć nietrafionych wynosi u mnie poniżej 1% co w przypadku D850 nie było możliwe. Masz coś ewidentnie skopane, albo/lub nie rozumiesz do końca zasad działania aparatu

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzik86 Zobacz posta
    TAk tryb AF-C, hmm może mało światła ale w studio nie jest całkowicie zaciemnione tzn. jest jasno plus jest włączona żarówka modelująca przy tych samych warunkach nikon d850 nie miał żadnych problemów.
    To sie tylko tak Tobie wydaje. Żarówka pilota daje BARDZO MAŁO światła. Najlepszy dowód - zrób 1 zdjecie bez błysku. Będzie czarne. Akomodacja oka cie myli.
    Ja cale zycie siedzę w studiu, wiem co mowię
    Inny obiektyw nic (niewiele) nie zmieni. Masz 3 wyjścia:
    1. Zmień styl pracy. Czekaj az AF złapie ostrość.
    2. Zapewne nie pracujesz na f 1.8 itp otwartych przyslonach. Zwiększ punkt AF albo uzywaj grupy punktów, a nie jednego.
    3. Po ustawieniu lamp zapal jakieś inne silne światło w studiu. By było jaśniej. Nie błyskowe. Żarówkę. Np LED 25 W, fotograficzmy, ma 5500 K. I tak sie nie zarejestruje, na WB też nie wpłynie.

    Punkt 2 i 3 pozwolą ci zachować Twój styl focenia na sesji,
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna rzecz. Jeżeli masz włączoną symulację ekspozycji w Z7, to przymykając przysłonę aparat ustawia ostrość na przymkniętej przysłonie, a to oczywiście będzie problematyczne. Pamiętaj, że D850 zawsze pracował z 50 Art na 1.4, przymykał tylko w czasie wyzwolenia migawki. W Z7 jak ustawisz F5.6, to aparat pracuje z przysłoną 5.6 cały czas. Do ustawienia ostrości w ciemnym pomieszczeniu to nie jest pomocne

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Symulacja ekspozycji spowoduje ciemność w wizjerze.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Panowie, symulacja ekspozycji nie działa z lampą czy tam innym nadajnikiem. Przynajmniej ja nie ogarniam jak ją włączyć

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    A po co chcesz ją włączyć? Aparat ma zasymulować błysk nie wiadomo ilu lamp i jak ustawionych?
    Wyzej napisalem - symulacja to ciemność w wizjerze.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-08-2020 o 18:19
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Nic nie chcę włączać. Sugeruję delikatnie, że te wasze niusy czyta autorka postu i może odnieść mylne wrażenie, że to jest powodem jej problemów z AF.

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    OK.

    Przy okazji pytanie do Ciebie (bez związku z AF ) . Nie idzie włączyć bo aparat wie, że jest systemowa lampa albo nadajnik (zajęte wszystkie styki). A co gdy w użyciu jest tylko styk centralny? Mam nadajnik z 1 stykiem, świetny bo uniwersalny na wszystkie systemy.
    Większość aparatów myśli, że nic nie ma zamontowanego, ale zwiera styki i w efekcie jest sygnał (błysk). Ale są aparaty gdzie w takim przypadku nie ma niczego na styku i aparat nie odpala (niektóre z modeli Sony). I sa jeszcze inne aparaty, gdzie odpaleniu wcale nie służy styk centralny tylko jeden z bocznych (któreś z modeli Canona). Nikon do tej pory był najsolidniejszy i pozwalał zawsze odpalić lampę. Ale jeszcze nikt u mnie w studiu nie błyskał z Z6 czy Z7, może też w Nikonie przy okazji bezluster postanowili utrudnić ludziom życie?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7000 - Problem z autofokusem
    By DarekSobiecki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 15:58
  2. D80 i problem z Autofokusem
    By copywriter2000 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 16:29
  3. D60- problem z autofokusem
    By szylu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 23:41
  4. Problem z autofokusem w D90
    By Elleandier in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-06-2010, 20:21
  5. nikon 50 1.4 problem z autofokusem
    By Romczyslaw in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 06:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •