Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    Myślę, że przy zdjęciu nr 4 ten widelec jest nie do przyjęcia, tam nie powinno być tych czarnych plam i odbić. Wiem, że metal jest bardzo trudny do sfocenia, ale na Twoim miejscu posiedziałbym nad tym jednym zdjęciem do momentu aż będzie dobrze, a nie brał się za kolejne. Moim zdaniem popracowałbym chyba przede wszystkim nad pomysłem i koncepcją jednego ujęcia (lub konsekwentnej serii) i skupił się aby to dobrze wykonać.

  2. #12

    Domyślnie

    Autorze!

    Już Ci napisaliśmy, że masowe produkowanie zdjęć nie jest optymalnym sposobem na nauczenie się zawodu. Można dosłownie w chwilę zrobić coś jak takiego, i w trzy godziny przekroczyć pojemność serwera Nikoniarzy. A już na pewno pojemność nerwową użytkowników. To co wrzucasz jest bez wartości. Proponuję abyś zrobił jedną rzecz a porządnie. Np takie jabłka jak poniżej (ale całe)



    Możesz w tym zdjęciu zrobić ostro całość, no i przede wszystkim ucieka tam kontur co da się poprawić. Listek też trochę lewy. Ale to już czepianie się. Zrób podobnie lub trochę gorzej będzie git!

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki @Wujot Postarałem nie odrobić "pracę domową", tylko zamiast czerwonych jabłek są zielone i nie na jasnym a na ciemnym tle
    Rzucam w ogień krytyki mając nadzieję, że jest choć odrobinę lepiej.
    8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jablkozielone4-m3.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	696,3 KB
ID:	43723

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    Dzięki @Wujot Postarałem nie odrobić "pracę domową", tylko zamiast czerwonych jabłek są zielone i nie na jasnym a na ciemnym tle
    Rzucam w ogień krytyki mając nadzieję, że jest choć odrobinę lepiej.
    8.
    No to jak w kawale z Radia Erewań.

    Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

    Nie odrobiłeś lekcji, tło ma być białe. Jabłka mogą być zielone. Wodę sobie daruj. Masz powtórzyć fotę z góry. Nie chodzi o zrobienie jakiejkolwiek foty tylko tej konkretnej. Zasadniczo na tym fotografia produktowa polega - robieniu dokładnie omówionych fotografii. A nie takich co je potrafisz zrobić. Robi się foty "co ich nie potrafisz zrobić"!

    Zastanów się z jakich kierunków i jakiej wielkości źródła światła zostały użyte w referencyjnym materiale. Jabłko jest obiektem błyszczącym i wszystko doskonale widać.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 02-10-2020 o 13:40

  5. #15

    Domyślnie

    Okej, ale tak jak wspominałem mam tylko jedną lampę i to nie błyskową, a ciągłą. No i blendę ręcznie robioną. A tu jeśli się nie mylę jedna lampa nie wystarczy (chyba, że nie mylę).

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    Okej, ale tak jak wspominałem mam tylko jedną lampę i to nie błyskową, a ciągłą. No i blendę ręcznie robioną. A tu jeśli się nie mylę jedna lampa nie wystarczy (chyba, że nie mylę).
    Możesz aparat ustawić na statywie i wykonać zdjęcie na paru ekspozycjach. Zmieniając ustawienie lampy. Kłopotliwe ale ma też duże plusy.

    Ale zasadniczo doszedłeś do prawidłowego wniosku - nie da się zrobić dobrej fotografii produktowej bez wielu lamp. I lamp z różnymi końcówkami. U mnie normalne było, że używałem w prostym temacie 3 szt a skomplikowanych nawet 6.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 02-10-2020 o 18:15

  7. #17

  8. #18

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Przyjemne w odbiorze

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. (martwa) natura..
    By astramus in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 20:12
  2. Martwa natura
    By NiKtos in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 16:10
  3. Martwa natura...
    By jerezano in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 15:15
  4. [ Przyroda ] (nie) martwa natura
    By piotr37 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 23:01
  5. 'Martwa' natura
    By Janis in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 14:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •