Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Gdybym był kolega @Pilej wybrałbym zdjęcie, co do którego nie miałbym wątpliwości, ze jest wykonane zawodowo i tak długo bym siedział w garażu, piwnicy, na strychu czy gdzie tam mi żona "pracownie" założyć pozwoliła, aż zrobiłbym wierna kopie.
    Dokładnie trafiłeś w sedno. Przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Wybierałem inspirację po czym potrafiłem 3 dni pracować aby osiągnąć dobry efekt. Czyli prawie tak dobrze jak oryginał. A czasem lepiej. Nie było często nic poza zdjęciem wzorcowym. Żadnych backstage i uważam, że to nauczyło najwięcej. Przede wszystkim samodzielnego odczytywaniu planu oświetleniowego.

    Ale akurat uważam, że dokumentacja z planu też może sporo nauczyć. Powinno się wykorzystać obie drogi. Choć wbrew pozorom kopiowanie planu nie nauczy fotografii. Uważam, że to jest bez sensu na dłuższą metę. Bo trzeba dokładnie zrozumieć samemu zależności.

    Ale istotne jest aby zrobić coś porządnie. W fotografii kulinarnej trzeba się wykazać bardzo dużym smakiem, kulturą stylizacyjną i wykonawczą. To jest trochę "obok" klasycznej fotografii przedmiotów. Tutaj chodzi o to aby parę piórek pokrojonej cebuli wyglądało zwiewnie jak pióra ptaka albo linoryt japoński. A nie jak ze studenckiej garkuchni.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 06-08-2021 o 21:33

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    kolega @sailor do mnie przemówił. I nie opier.... Bo nie miał za co. Moje życie jest dobre.
    oplulem monitor. a pilem bardzo dobra cave. niewazne. zrobie sobie zrzut ekranu

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Już to parę razy napisałem te zdjęcia są straszne przez swoje niechlujstwo. Wymęczone, wyciapkane rzeczy toporem krojone i losowo rzucone w plan. To wygląda jakby było robione w 5 min. Nie tędy droga.
    amen. tzn enter.

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    pierwsze ok. ale to drugie to jaksociowa tragedia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Żadnych backstage i uważam, że to nauczyło najwięcej. Przede wszystkim samodzielnego odczytywaniu planu oświetleniowego.
    tez uwazam ze czytanie samodzielne planu zdjeciowego i proby odwzorowania oryginalu sa najlepsza metoda nauki. niestety strasznie mozolna i dluga co jest nie po drodze mlodym fotografom
    Ale istotne jest aby zrobić coś porządnie. W fotografii kulinarnej trzeba się wykazać bardzo dużym smakiem, kulturą stylizacyjną i wykonawczą. To jest trochę "obok" klasycznej fotografii przedmiotów. Tutaj chodzi o to aby parę piórek pokrojonej cebuli wyglądało zwiewnie jak pióra ptaka albo linoryt japoński. A nie jak ze studenckiej garkuchni.
    pieknie i prawdziwie napisane. prawde mowiac nie posiadajac znajomosci kuchni ciezko zrobic dobre zdjecia kulinarne. fotograf kulinarny powinien byc kucharzem, albo raczej posiadac olbrzymia kulinarna wiedze. niekoneicznie musi przygotowywac potrawy ale np musi wiedziec ze nie kladzie sie noza do sera zamiast noza do ostryg tylko dlatego ze ladnie wyglada.
    od dawna tweirdze ze akt jest najprostsza forma fotografii (choc najbardziej dla mlodych adeptow foto pociagajaca) a najtrudniejsza forma fotografii jest profesjonalna fotografia produktu ze szczegolnym uwzglednieniem fotografii kulinarnej. nie wiem czy jakas fotografia bizuterii sprawila mi tyle problemow co dobre zrobienie zdjec czekolady. No ale fotografia produktowa to dla wiekszosci pstryki za 5pln niestety
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 12-08-2021 o 00:10
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #53

  4. #54

  5. #55

    Domyślnie

    24. Nie wiedziałem gdzie to dać, wylądowało w martwej naturze...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lab-3-p4.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	652,4 KB
ID:	58861

  6. #56

  7. #57

    Domyślnie

    Waga się zepsuła.

  8. #58

    Domyślnie

    Ona działa, może nie idealnie, ale jak na taką starą wagę to może być Coś za coś. Zauważ, że te jabłka dużo nie ważą, a trochę się wygięła.

  9. #59

    Domyślnie

    No chyba niewiele drgnęła Takie jabłka to co najmniej jakieś pół kilo ważą... ale nic, drobiazg w sumie, lepiej by mi było gdybym nie widział takich rzeczy.

  10. #60

    Domyślnie

    No to nie wiem, mam na innym zdjęciu pomidory, przy których chyba już pokazała prawidłowo. Nie ma co wiele wymagać od takiej wiekowej wagi

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. (martwa) natura..
    By astramus in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 20:12
  2. Martwa natura
    By NiKtos in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 16:10
  3. Martwa natura...
    By jerezano in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 15:15
  4. [ Przyroda ] (nie) martwa natura
    By piotr37 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 23:01
  5. 'Martwa' natura
    By Janis in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 14:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •