Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Komplet podstawowych obiektywów do Nikona

    Witam forumowiczów

    Jestem "Nikoniarzem" od 2012 roku. Przeszedłem prawie całą drogę od Nikona D5100 poprzez D5300, D5500, D7100, D610, D500, D750, D850 czyli praktycznie całość. Nie licząc oczywiście w pełni profesjonalnych bo jestem cały czas amatorem. Nie zajmuje sie fotografią zawodowo.
    Jeśli chodzi o obiektywy to zaczynałem, jak chyba kazdy amator od najtańszych Nikonów , Tamronów. Potem , z czasem udało mi sie skompletować Nikkora 14-24 2.8, 24-70 2.8, 70-200 2.8 , 105 makro 2.8, reszta to były Tamrony ( np 150-600 G2 czy inne poza zakresem Nikkora).
    Niestety w ubiegłym roku "zdradziłem" Nikona na rzecz Pansonica S1R i obiektywów L-mount. Dlaczego? Sam nie wiem. Szukałem czegoś nowego, innego. "Miłość" do pełnoklatkowego bezlusterkowca Panasonic, który w rankingu DXOMARK stoi "na tronie ( to też byłe jeden z powodów) trwała 9 miesięcy ( Jak ciąża )
    Teraz wyprzedaję cały system Panasonica i wracam do Nikona. Tu pojawia sie pytanie po tak długim wstępie. Nie wdając sie w szczegóły mogę aktualnie do pełnej klatki Nikona ( a "wymysliłem" sobie Nikona D780 - taki MÓJ wybór) skompletować wszystkie zakresy + portret + makro z obiektywów Nikona albo , co w dzaisiejszych czasach jest czymś normalnym - skompletować zestaw złożony prawie w całości z najnowszych obiektywów Tamrona (15-30 2.8, 24-70 2.8, 70-200 2. 8, 90 2.8 makro, dodatkowo cenowo mogę zmieścic 150-600 i portret Sigma art 85 mm 1.4.
    Czy istnieje jakaś pisana, niepisana, zasada. Jakaś potwierdzona opinia użytkowników, że do nieprofesjonalnego uzytkowania ( a wcale nie znaczy to do "byle jakiego") lepiej jest uzytkować Nikkora do Nikona czy postawić na "róznorodność". Rankingi, opine odnośnie posczególnych obiektywów, porównania dotyczą tylko szkieł. Nie znalazłem - być może słabo szukałem - zależności szkieł względem puszki jaką się używa.
    Byłbym bardzo wdzięczny za opinię w tym temacie
    Ostatnio edytowane przez valdes1959 ; 30-07-2020 o 10:40

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że zasady "Nikon + Nikkor" nie ma ani wśród zaawansowanych amatorów, ani wśród profesjonalistów. Każdy wybiera taki obiektyw, jaki mu pasuje (kwestia ogniskowej, czy zakresu ogniskowych, jakości optycznej, trwałości , masy i ceny za to wszystko). Niektórych obiektywów Nikon nie produkuje, np. obiektywów makro o ogniskowej dłuższej niż 105 mm, więc tutaj siłą rzeczy trzeba wybierać firmy trzecie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Niektórych obiektywów Nikon nie produkuje, np. obiektywów makro o ogniskowej dłuższej niż 105 mm, więc tutaj siłą rzeczy trzeba wybierać firmy trzecie.
    70-180 Macro
    200/4 Macro
    Więc to nie tak, że nie robi(ł).

    Co do pytania założyciela tematu.
    Sytuacja jest taka, że obecnie szkła firm trzecich są i lepsze optycznie i tańsze, niż systemowe odpowiedniki. Oczywiście mają i swoje wady, jak chyba wszystko.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    70-180 Macro
    200/4 Macro
    Więc to nie tak, że nie robi(ł).
    Chodzi mi o to, że obecnie nie ma tych obiektywów w ofercie.
    Zresztą ten 200/4 to ciekawy obiektyw - bliźniak Minolty 200/4 Apo Macro. Ciekawe jak się spisuje z nowymi matrycami (24 Mpix i więcej)?

  5. #5

    Domyślnie

    Zooma już faktycznie nie robią, ale 200/4 cały czas jest na stronie nikona, więc może być ciągle w produkcji.
    Na DxO całkiem sensownie wypadł.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Podobne wątki

  1. Wybór pełnej klatki i obiektywów
    By mefiu666 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-06-2020, 14:46
  2. Obiektywy niepełnej klatki do pełnej klatki
    By kingann in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 14:32
  3. Nikkor 105 do pełnej klatki?
    By Jacek z Nikonem też in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 18:02
  4. Szeroki kąt pod DX do pełnej klatki...
    By Carolco in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 12:59
  5. obiektywy do pełnej klatki
    By monochromatic in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 15:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •