Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Filmowe Sony A7s mk3

    Sony zaprezentowało filmowy aparat Sony A7S mk3.
    Pół dnia minęło, a nikt nie napisał nawet postu w żadnym wątku.
    https://www.optyczne.pl/15243-news-Sony_A7S_III.html
    Miała być bomba, a tu u nas cisza. Może dlatego, że na nikoniarzach nie ma zainteresowanych filmowaniem? (wszyscy już przeszli gdzie indziej).
    Cisza także na innych portalach, na optyczne mało wpisów itd.
    Dziwne, bo co premiera to sie ludzie rozpisują, że filmowanie takie albo siakie, a tym razem cisza.
    Czyli jak aparat nie służy do fotografowania to na samym filmowaniu ludziom nie zależy? Po części chyba tak jest.
    Ja już kiedyś wcześniej napisałem, że jesli nowe Sony A7s ma mieć 12 Mpx (tego wtenczas nikt nie wiedział) to powinni sobie odpuścic kształt i ergonomię aparatu fotograficznego a zrobić go takim, jak kamery.
    Canon R5 wzbudził emocje, bo można nim i fotografować (znakomicie) i filmować aż 8K (aczkolwiek z ułomnościami o jakich wiemy).
    Przynajmniej będziemy milei spokój z filmowcami. Będą marudzili na filmowanie z aparatach to ich sie wyśle do Sony A7s.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Jest cisza, bo to narzędzie bez fajerwerków, ale do pracy. I bardzo niszowe więc mało komu potrzebne. I bez sensu robić z niego kamerę, bo w Sony kamer jest od groma. Jest do tego nisza na aparatokształtne ze świetnym fimowaniem, przynajmniej kilka zastosowań jest dla tego typu sprzętu, to firma ją wypełnia. Inne firmy robią podobnie. Dużo ciekawsze jest pytanie ile z tego, a jest przynajmniej kilka fajnych rzeczy poza fimowaniem, trafi do reszty rodzinki.

    Co ciekawe super wypasiony R5 jakoś mało recenzentów dostał. Peter McKinnon i watażka Canoniarzy a Sony rozesłało swoje SIII chyba do wszystkich i klipów jest całe zatrzęsienie. Czyli prawdą jest, że marketing Sony działa ostatnio jakby prężniej niż duopolu (szczególnie po ostatniej sprawie z AP). Wracając do klipów i recenzji to obejrzałem tego aż za dużo, w większości klepie się to samo co można wyczytać ze specyfikacji. Zamiast tego polecam video Geralda Undone. To prawdziwy szczególarz i jego video jest może aż tak rozrywkowe, ale można się z niego dowiedzieć znacznie więcej niż z większości recenzji. W kwestii video ofkors, bo o zdjęciach jest tam może z minutka.



    PS Ja bym jednak nie robił z tej premiery oddzielnego tematu, bo nie warto. Lepiej wrzucić to do tematu zbiorczego to może ktoś tam zajrzy.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Zostawmy ten temat, niech będzie jakiś taki bardziej filmowy niż fotograficzny. Skoro tak Sony chce
    Jak zauważyłeś Sony przoduje w marketingu, Canon jest nr 1 jesli chodzi ogólnie o sprzęt foto. Kłótnia zwolenników jednego systemu z drugim powoduje, że o Nikonie sie nie mówi prawie wcale. A na pewno nie tak jak na to zasługuje. Dodając do tego mizerię marketingu Nikona to sprawy nie wyglądają dobrze. Dziś nie wystarczy to, że produkt jest dobry. Musi być wypromowany.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak Jacku, wszyscy juz przeszli do innych systemow bo Nikon ciagle ignorowal video w swoich puszkach. Nawet topowy D6 ma tyle "video ficzerow" co kot napłakał.
    I dlatego o Nikonie nie mowi sie wcale. Nie dlatego, ze jest jakas zmowa milczenia. Po prostu ten system jest na szarym koncu jesli chodzi o nagrywanie. Zetki cos tam maja na papierze, ale sam musisz przyznac ze tabelki to jedno, a praca i zlecenia to drugie.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    O Nikonie nie mówi się prawie wcale jak się kłócą o aparaty. Nie tylko o video.
    Wg mnie Sony strzeliło sobie w kolano tym A7SIII, fotografów ten aparat nie zainteresuje. Na forach mamy jednak chyba wyłącznie ludzi dla których film jest dodatkową funkcją. Ważną, ale nie pierwszorzędną.
    Na 5 forach jest bardzo mało wpisów o tej premierze. A to Sony, gdzie dzielono włos na 4, egzaltowano się przewagą nad C i N itd. Tym razem (prawie) cisza.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    To zapytaj ludzi czym kręcą. Podpowiem: Panasonic, Canon, Sony, BlackMagic. Nikon jest na szarym koncu jesli chodzi o wideo.
    To swietne puszki do foto (IMO najlepsze), ale tylko do foto.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na forach mamy jednak chyba wyłącznie ludzi dla których film jest dodatkową funkcją. Ważną, ale nie pierwszorzędną.
    Na 5 forach jest bardzo mało wpisów o tej premierze.
    Większość osób (moje obserwacje wśród znajomych z branży) zainteresowanych tym sprzętem, zawodowców nie siedzi na forach i nie dzieli włosa na czworo, nie prowadzi dyskusji z teoretykami, nawet nie zagląda w takie miejsca, bo raczej i tak się niewiele stąd dowie. A seria S i tak zawsze byla bardziej targetowana na video, więc tym bardziej na forach foto ciężko szukać tłumów ludzi, którzy będą sie udzielać w temacie tej puszki.

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie. Są ludzie którzy robią zdjęcia bateryjkom i porównują powiększenia 800%, a drudzi kupują sprzęt do pracy i nie czytają forów, bo nic ciekawego się z nich nie dowiedzą (oprócz tego, że sprzęt X jest do bani, bo w teście wychodzi im 0.00005% gorzej od Y).

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    To zapytaj ludzi czym kręcą. Podpowiem: Panasonic, Canon, Sony, BlackMagic. Nikon jest na szarym koncu jesli chodzi o wideo.
    Wiem, choć BlackMagic to chyba rzadziej.

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Większość osób (moje obserwacje wśród znajomych z branży) zainteresowanych tym sprzętem, zawodowców nie siedzi na forach i nie dzieli włosa na czworo, nie prowadzi dyskusji z teoretykami, nawet nie zagląda w takie miejsca, bo raczej i tak się niewiele stąd dowie.
    To dotyczy nie tylko wideo, fotografów (dodam wyłącznie fotografujących) też.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Znam kilka osób, które w oczekiwaniu na Sony A7sIII weszło w A7III i ma gdzieś tą premierę. Znam nawet takich, którzy weszli w Z6... Mnie tam filmowanie nie bawi, ale ta premiera powinna być dwa lata temu z opinii filmowców

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Forum filmowe
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 20:10
  2. [ Krajobraz ] Filmowe drzewko
    By biegly in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 11:37
  3. Jak zrobić menu filmowe?
    By Vinci in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 22:19
  4. Misiowe opowieści filmowe :-)
    By Filan in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 16:14
  5. Krzywe 'filmowe' - link
    By pebees in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2006, 00:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •