Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Minimum 2 lata. Kiedyś 12 Mpx nie było takim "obciachem" jak teraz.
    Nowość z 4K? Taka kamera filmowa nie zwala z nóg. Nawet jak ma fajne kodeki itd. Canon postąpił sensowniej. Sony powinno mieć 2 linie A7. A7R powinna mieć filmowanie w 8K, być odpowiednikiem R5.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Minimum 2 lata. Kiedyś 12 Mpx nie było takim "obciachem" jak teraz.
    Nowość z 4K? Taka kamera filmowa nie zwala z nóg. Nawet jak ma fajne kodeki itd. Canon postąpił sensowniej. Sony powinno mieć 2 linie A7. A7R powinna mieć filmowanie w 8K, być odpowiednikiem R5.
    Chyba jednak mylisz pojęcia. To jest narzędzie, nie ma zwalać z nóg tylko wykonywać robotę. I to jest narzędzie dla filmowców, ale nie takich od eventów dla filmowca człowieka orkiestry. Gdzie tu widzisz bardziej sensowne podejście Canona skoro to są zupełnie inne sprzęty pod innego odbiorcę? Założę się, że taka Arri mini pewnie też tu na forum nikogo nie zwali z nóg, nawet nie ma pełnej klatki i tylko 4K, ale kosztuje 10 razy więcej od R5 i pewnie żaden jej potencjalny nabywca, czy wypożyczający nawet nie spojrzy na Rkę. To są niuanse, które są może i mało oczojebne, ale kluczowe w niektórych branżach. Oczywiście taki SIII to też nie jest spełnienie marzeń każdego profesjonalnego twórcy, ale sporo jednak zapożycza od kamer typu FX9 z dużo niższym progiem wejścia. Dlatego będzie się sprzedawać, ale nie wśród forumowiczów, bo nie jesteśmy targetem dla tego typu sprzętu.

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Data wypuszczenia sprzętu ma znaczenie. Zapewne ta dzisiejsza specyfikacja ma wystarczyć na kilka lat. Pro kamera bez kodów czasowych? Jeśli to ma być pro kamera to po kiego wypuszczają to jako aparat? Któryś raz juz to piszę, że jak tak, to powinni sobie odpuścić kształt aparatów serii A7, dać inną nazwę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    (....)Któryś raz juz to piszę, że jak tak, to powinni sobie odpuścić kształt aparatów serii A7, dać inną nazwę.
    Ale, ze tworzyc nowa linie. Bez sensu na i tak skurczonym juz rynku.
    A tak to podpinaja sie pod istniejaca marke, swoja marke aparatow Alpha ktora stworzyli. Sa zwolennicy.
    I po prostu Alpha z fukcjami filmowymi, tylko ze to nadal aparat fotograficzny. Chyba nie ustepuje pod wzgledem fotograficznym innym aparatom Sony.
    No te 12mpx nie brzmi zbytnio WOW w dzisiejszych czasach. Ale dzieki temu filmowanie jest efektywniejsze. A 12mpx w dobie gdzie 99,99% zdjec istnieje tylko cyfrowo to swiat i ludzie. I moze bedzie bardzo niski poziom szumow dzieki mniejszemu upakowaniu matrycy a moze nawet i sam aparat zyska na szybkosci...

    P.s Mimo ze jestem lustrzankowym jaskiniowcem (i dobrze mi z tym), to zaciekawily mnie te przechwalki o najwiekszym i najjasniejszym wizjerze. Z checia bym przez niego popatrzyl.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Data wypuszczenia sprzętu ma znaczenie. Zapewne ta dzisiejsza specyfikacja ma wystarczyć na kilka lat.
    I wystarczy. Wiele osób ucieszyło się z tego aparatu. Tyle, że można o tym poczytać w trochę innych miejscach niż to

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pro kamera bez kodów czasowych?
    Nawet w A7III mam od groma ustawień TC Co prawda do niczego nie jest mi to potrzebne i nigdy tego nie używałem więc nie wiem jak to działa, ale taka możliwość jest. Poza tym są jeszcze zewnętrzne rejestratory a synchro materiału z kilku kamer przy wykorzystaniu dźwięku to jedno kliknięcie w programach do montażu. To tylko tak na marginesie, bo wydaje mi się, że z niewłaściwej strony na to patrzysz. To nie jest kamera w 100% profesjonalna oraz nie ma wszystkiego. To chyba oczywiste. Nie ma kilku pomagajek, wektoroskopu czy jak się tam to zwie i pewnie jeszcze wielu funkcjonalności z prawdziwych pro kamer, które kosztują tyle co mieszkanie w centrum Gdyni. Ale ważniejsze jest to co ma. Jeśli faktycznie nie zależy Ci na pustej dyskusji to zajrzyj sobie do wideo Geralda, Cinema5d czy na jakiejś portale typu eoshd. Tam jest mniej wow, ojej itd, ale jest więcej o tym co się przydaje i co dla wielu jest ważniejsze niż 8K. Bo jak się tak uważniej poczyta opinie ludzi się tym zajmujących to dochodzi się do wniosku, że Canon R5 nie jest tu prawdziwym konkurentem SIII. Jest nim S1H.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeśli to ma być pro kamera to po kiego wypuszczają to jako aparat? Któryś raz juz to piszę, że jak tak, to powinni sobie odpuścić kształt aparatów serii A7, dać inną nazwę.
    Zdajesz sobie sprawę, że to o czym piszesz już istnieje? Kamery Sony się zwą Venice, F55 czy FX9 Kształt też mają inny niż A7/A9. I mają wszystko czego potrzeba. Ale też kosztują trochę inaczej. I dlatego na rynku jest miejsce dla wielu innych urządzeń i dlatego aparaty filmujące są bardzo popularne. To inny próg wejścia i dają jakąś część tego co proponują ultraprofesjonalne sprzęty. Problemem producentów jest wyważenie możliwości w odpowiedniej cenie czyli znalezieniem odpowiedniej niszy. Dlatego seria A7S dobrze się przyjęła, dlatego powstają takie aparaty jak S1H, GH5s i dlatego do Nikonów ostatnio dodano ze dwie taczki ficzerów strice filmowych. I może komuś nie mieści się to w głowie, ale o zgrozo niektórzy kupują takie aparaty jak GH5 czy Z6 i nie robią nimi ani jednego zdjęcia. Albo inni potrzebują zdjęć, ale tylko jako dodatek. Różne są zboczenia.

  6. #16

    Domyślnie

    TC bez wejść i wyjścia (czyli bez możliwości synchronizacji z drugim urządzeniem) jest tylko gadżetem.
    A7s było fantastycznym narzędziem o gigantycznej czułości i dzięki 12mpx miało inaczej sczytywaną matrycę dzięki czemu mniejsza mora powstawała na regularnych wzorach.
    Czy ten aparat jest sensowny - wydaje mi sie ze w sonym jednak wiedzą lepiej niż tu na forum

  7. #17

    Domyślnie

    No to, taka "stop klatka" z porównania w 4K i ISO 25600 z canonem R5
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	u (44).jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	41778

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    TC bez wejść i wyjścia (czyli bez możliwości synchronizacji z drugim urządzeniem) jest tylko gadżetem.
    Ale teraz takie możliwości dają transmitery/odbiorniki typu atomos sync. A przynajmniej tak mi się zdaje. Z tego co czytam to opcji jest w sumie wiele, łącznie z mocno budżetowymi. No i pozostaje synchronizacja poprzez audio, która w większości mniejszych ustawień sprawdzi się wyśmienicie. Wystarczy do tego mikrofon. W każdym razie w jeden z recenzji ktoś przelatywał przez menu SIII i widziałem tam opcję TC output więc o ile to nie jest jakieś nowe nazewnictwo Sony (z czego jest znane ) to SIII może zapisywać TC i wysyłać go, pewnie za pomocą hdmi na jakieś inne urządzenie typu atomos.



    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Czy ten aparat jest sensowny - wydaje mi sie ze w sonym jednak wiedzą lepiej niż tu na forum
    Twierdzenie/pytanie/sugestia Jacka miałoby sens w przypadku pierwszej eSki. Wtedy nie było wiadomo czy jest miejsce na tego typu produkt (choć chyba już wcześniej były bezlustra Panasa nakierowane na filmowanie), ale teraz? Nie mamy do czynienia z nowa serią, ale z trzecią generacją eSek. Wiadomo, że się przyjęła i wiadomo, że są odbiorcy na tego typu produkty. U innych producentów także. I w tym sensie zupełnie nie rozumiem o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 30-07-2020 o 10:53

  9. #19

    Domyślnie

    TC to dość hmm problematyczna sprawa.
    Tam gdzie faktycznie jest potrzebny zwykle istotna jest niezawodność i stabilność oraz "kompatybilność" ze standardem nazwijmy to profesjonalnym.
    Widziałem jakieś przejściówki gdzie wyciągano TC z jakiegoś kabla i podawano do rejestratorów dźwięku. Realizator dzwięku nie był zbyt szczęśliwy

  10. #20

    Domyślnie

    Nie spinałbym się o detale. A7s III jest dokładnie takim sprzętem, jakiego oczekiwali ludzie którzy kręcą filmy.
    W dwójce poprawiono położenie spustu, w trójce dodano fazowy AF. Bateria też jest nowa i zaczyna brakować mankamentów...

    Zdjęcia również można tym robić i to z powodzeniem a szumi mniej więcej o połowę mniej niż D3s, do tego bez lawinowego spadku rozpiętości tonalnej.

    D700, D3s czy wydmuszką 5D też da się focić a ilość pixeli jest podobna.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 30-07-2020 o 20:38

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Forum filmowe
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 20:10
  2. [ Krajobraz ] Filmowe drzewko
    By biegly in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 11:37
  3. Jak zrobić menu filmowe?
    By Vinci in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 22:19
  4. Misiowe opowieści filmowe :-)
    By Filan in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 16:14
  5. Krzywe 'filmowe' - link
    By pebees in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2006, 00:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •