Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    U mnie klimatyzator przenośny wpięty w instalację wentylacyjną daje radę na poddaszu. Owszem, trochę hałasuje, więc spać przy nim się nie da jeśli jest w tym samym pomieszczeniu.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Jeśli możliwości instalacyjne i kasa pozwalają, to nie ma się co zastanawiać tylko klimatyzator stacjonarny (split).
    Inne rozwiązania tylko wtedy, gdy warunki nie pozwalają na stacjonarny.

    Klimatyzatory przenośne mają jeszcze jeden kruczek, o którym tu się nie wspomina.
    Oprócz owego "grzania", zależnie od długości rury mamy mniejszy lub większy grzejnik - mamy także mechaniczną wentylację pomieszczenia, w którym stoi klima, bez rekuperacji.
    Żeby wyrzucić przez rurę gorące powietrze ze skraplacza, musimy do chłodzonego pomieszczenia zassać ciepłe / gorące powietrze spoza tego pomieszczenia.
    Co stoi w niejakiej sprzeczności z zaleceniami eksploatacji klimatyzatora ("coolera") - zamknij drzwi i okna.

    Są jeszcze okienne kompakty, ale raz że do nich trza odpowiednie okno (takie "amerykańskie", otwierane przesuwnie do góry) albo spory otwór w ścianie a dwa że ciche jak splity tez nie są.

    Kiedyś także widziałem dwuczęściową klimę przenośną bez rury, skraplacz był wystawiany za okno, połączony z jednostką centralną elastycznymi wężami z czynnikiem chłodniczym; poza hałasem odpadają wady przenośnego z rurą, natomiast montaż może być nieco trudniejszy i nie wiem czy nadal takie ustrojstwa są w sprzedaży.
    Wszystko co tu napisano . Nie kupuj za nic przenośnej, jak jest możliwość instalacji normalnej. Argumentu o 3 krotnej różnicy w cenie nie rozumiem - przyzwoite przenośne klimy kosztują niemal tyle samo, a porównywanie zupełnie innych jakościowo nie ma sensu. W ogóle klima to powinno być podstawowe wyposażenie każdego mieszkania/domu.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Komputer biurowy i do zdjęć
    By Kapsta in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2018, 19:21
  2. monitor biurowy 24"
    By pyetya in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 18:59
  3. Klimatyzator do mieszkania.
    By franz55 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-06-2010, 13:04
  4. Komp stacjonarny do 3 tys
    By Gamling in forum Komputery
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •