Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Eizo 2560x1440 do zdjęć

    Witam,
    od tygodnia próbuję zrobić research monitora pod fotografię i resztka włosów jeży mi się na głowie.
    Czy kupię do 5 tys. coś co nie będzie Eizo, a będzie trzymać jego poziom, powtarzalność produkcyjną i kontrolę jakości ?
    27 cali - z Eizo znalazłem tylko CS2730 i CS2731( ma to sens?) ,a do NEC-a w ciągu tego tygodnia poszukiwań bardzo się zraziłem z racji dużego rozrzutu jakości między tymi samymi modelami co uważam za niedopuszczalne przy kwotach jakie trzeba na taki monitor wysupłać.
    Niestety, musi to chodzić przez HDMI, bo kupiłem laptop, a nie sprawdziłem, że UBC C jest typu 1, więc tylko ładuje, przesyła dane, ale nie puści ani obrazu, ani dźwięku.

    Pozdrawiam, licząc na pomoc !

  2. #2

    Domyślnie

    Też ostatnio przeglądam różne strony i fora bo poszukuje trochę tańszego monitora ale w tej cenie możesz jeszcze zwrócić uwagę na serie PA od NEC, np model PA271Q mógłby spełnić Twoje oczekiwania aczkowiek w wersji COLOR pewnie przekroczy założony budżet.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Domyślnie

    Na stronie nec.com nie ma monitora PA271Q COLOR ...

  4. #4

    Domyślnie

    W modelach PA jest linia ColorProof, która ma już przygotowane profile i też ma rozszerzona gwarancje z 3 do 5 lat.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dominik90 Zobacz posta
    W modelach PA jest linia ColorProof, która ma już przygotowane profile i też ma rozszerzona gwarancje z 3 do 5 lat.
    Znalazłem. To inicjatywa lokalnego dystrybutora ("Monitory z tej serii są modyfikowane w polskiej centrali NEC Display Solutions") Fajna opcja, ale droga. 1200 zet więcej niż wersja pudełkowa kosztująca 4750. Za te pieniądze kupi się kalibrator i oprogramowanie, ale ten model jest skalibrowany fabrycznie i do ewentualnego ustawienia potrzebuje tylko programu Multiprofiler, który za darmo ściąga się ze strony Neca. Uważam, że za "selekcję" i wgranie profili to dużo pieniędzy. Tym bardziej, że jakiekolwiek ustawianie profili w monitorze należy robić w konkretnym miejscu jego pracy i oświetlenia, bo inaczej nie jest to do końca miarodajne.

    Chyba, że NEC wypuszcza zupełne buble z fabryki, bez kontroli jakości. Wtedy miałoby to sens, ale podważyło znacznie w moich oczach wiarygodność marki o czym nadmieniłem w pierwszym poscie.

  6. #6

    Domyślnie

    Jakie wychodzą „gołe” wersje z fabryki to niestety nie wiem. Ale różnie bywa. Nie zagłębiłem się zbytnio w te serie jedynie rzuciłem model, żebyś mógł porównać.
    Ja akurat poluje na EA271Q ale założyłem niższy budżet.
    EIZO ma w standardzie 5 lat gwarancji, wiec nie trzeba już do tego dopłacać. Taki plus. Ale ogólnie jak widzę to są droższe niż NECi.

    Może jeszcze ktoś się wypowie i Ci podpowie co nieco.

  7. #7

    Domyślnie

    Wiesz, ja mam kilkunastoletnie Eizo, które dalej trzyma fason i nie klęka No, ale format i rozdzielczość zupełnie już archaiczne więc się rozglądam.
    Z sentymentu do trwałości Eizo zapytałem więc w pierwszym poscie o CS 2730 i 2731. Prawdopodobnie skończy się na 2731 mimo, że nie posiada ćwierćfalówki a PA271Q posiada.

  8. #8

    Domyślnie

    NEC w wersji COLOR ma poza "lepszą ceną" gwarancję na piksele, więc trochę uzasadnienia w tej cenie jednak jest.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    NEC w wersji COLOR ma poza "lepszą ceną" gwarancję na piksele, więc trochę uzasadnienia w tej cenie jednak jest.
    Kupując przez internet masz 14 dni na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a potem masz jeszcze 14 dni na odesłanie sprzętu, gdyby coś było z nim nie tak.
    Przez 4 tygodnie wszystko można więc na spokojnie sprawdzić
    Ostatnio edytowane przez janprotasinski ; 27-07-2020 o 10:49

  10. #10

    Domyślnie

    Prawo do odstąpienia przy zakupie przez internet to NIE JEST gwarancja na piksele. Inna sprawa, że monitory w programie COLOR to trochę więcej zalet. Są to monitory z przebieranymi panelami, wykluczanymi wszystkimi wadami matrycy (nierówności, piksele, wycieki), widocznymi w normalnych warunkach, rozszerzoną gwarancją na piksele. Indywidualnie, każda sztuka osobno prekalibrowane do kilku popularnych dziedzin zastosowań, w tym foto, optymalizowane pod często spotykane laby, profil do zastosowań bardzo obciążających wzrok, a każdy z podziałem na kilka wariantów oświetleniowych. Kalibracja na miejscu nie wymaga posiadania kalibratora ani żadnej specjalistycznej wiedzy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2018, 09:54
  2. Intel i7 6700K, a rozdzielczość 2560x1440
    By kornikbp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 20:00
  3. Monitor 27' (2560x1440) a BRIDGE
    By siedemczwartych in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 20:56
  4. EIZO S2231W - niejednolita barwa zdjęć
    By x-mario-x in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 23:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •