Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Prawo do odstąpienia przy zakupie przez internet to NIE JEST gwarancja na piksele. Inna sprawa, że monitory w programie COLOR to trochę więcej zalet. Są to monitory z przebieranymi panelami, wykluczanymi wszystkimi wadami matrycy (nierówności, piksele, wycieki), widocznymi w normalnych warunkach, rozszerzoną gwarancją na piksele. Indywidualnie, każda sztuka osobno prekalibrowane do kilku popularnych dziedzin zastosowań, w tym foto, optymalizowane pod często spotykane laby, profil do zastosowań bardzo obciążających wzrok, a każdy z podziałem na kilka wariantów oświetleniowych. Kalibracja na miejscu nie wymaga posiadania kalibratora ani żadnej specjalistycznej wiedzy.

    Temat jest mi znany.
    Tym bardziej, że zacząłem poszukiwania od mva.pl ...

    Tak całkiem szczerze i może trochę nie na temat, ale SKUTECZNIE WYSTRASZONO MNIE przed marką NEC takimi wpisami jak Pański, tym co robi polska centrala NEC Display Solutions "przesiewając lepsze" egzemplarze, Pańska firma Mastiff, wzorniki.eu itd.

    Zbudowaliście w głowie potencjalnego klienta obraz bardzo niestabilnej marki jeśli chodzi o NEC.
    Ten klient myśli sobie, że skoro jest takie zapotrzebowanie na tego typu pomoc oferowaną przez powyższe firmy, za którą to pomoc trzeba lekką ręką wyłożyć minimum 1000 zł więcej niż za wersję fabryczną ... i ludzie płacą to produkt fabryczny musi wychodzić z fabryki "niedorobiony".
    Wniosek jest prosty - NEC ma kiepską kontrolę jakości w fabryce. NEC nie ma dobrej powtarzalności. Na NEC-u można się nieźle przejechać.

    Zostałem przez Wasze firmy skutecznie zniechęcony do NEC-a. Normalnie bałbym się teraz kupić taki monitor.

    Pozostaje mi więc Eizo, a to dzięki Wam i Waszemu agresywnemu marketingowi.

    Ja do Pana nic nie mam, serio. Sądzę, że ma Pan olbrzymią wiedzę w dziedzinie, którą Pan się zajmuje, pełen szacunek.
    Nie zmienia to jednak faktu, że z pełnego zapału, potencjalnego klienta NEC-a, zostałem (czytając na różnych portalach takie i podobne wpisy ) skutecznie zniechęcony do marki.

    Proszę się nad tym zastanowić.

    Pozdrawiam.

  2. #12

    Domyślnie

    Swego czasu w USA natrafiłem na rodzaj badań naukowych pod tytułem: "Nieoczekiwane skutki uboczne dobrych regulacji." Dokładnie to Pan napisał.

    Na szczęście, w przeważającej większości przypadków, skutki planowane są zgodne z osiąganymi, ale taki wpis jak Pana, faktycznie odczytywałem kilkukrotnie i potwierdzam, że istnieje możliwość opacznego rozumienia akcji związanej z monitorami serii CT czy COLOR.

    W rzeczywistości jednak, jest całkowicie odwrotnie. Z uwagi na fakt, że NEC stosuje szeroko unifikację, czyli stosowanie elementów wspólnych w różnych seriach monitorów, niektóre mają większe możliwości niż wynika z oficjalnych danych. Przykładowo, seria "biurowa" EA ma płytę główną z monitora profesjonalnego graficznego. Stąd, rozsądnym jest te możliwości "wyciągać", zamiast leżeć i rdzewieć. To jest właśnie podłożem do powstania m.in. wersji COLOR. Jest to po prostu "dokończenie" procedury, analogicznej jak mają serie profesjonalne w fabryce.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Swego czasu w USA natrafiłem na rodzaj badań naukowych pod tytułem: "Nieoczekiwane skutki uboczne dobrych regulacji." Dokładnie to Pan napisał.

    Na szczęście, w przeważającej większości przypadków, skutki planowane są zgodne z osiąganymi, ale taki wpis jak Pana, faktycznie odczytywałem kilkukrotnie i potwierdzam, że istnieje możliwość opacznego rozumienia akcji związanej z monitorami serii CT czy COLOR.

    W rzeczywistości jednak, jest całkowicie odwrotnie. Z uwagi na fakt, że NEC stosuje szeroko unifikację, czyli stosowanie elementów wspólnych w różnych seriach monitorów, niektóre mają większe możliwości niż wynika z oficjalnych danych. Przykładowo, seria "biurowa" EA ma płytę główną z monitora profesjonalnego graficznego. Stąd, rozsądnym jest te możliwości "wyciągać", zamiast leżeć i rdzewieć. To jest właśnie podłożem do powstania m.in. wersji COLOR. Jest to po prostu "dokończenie" procedury, analogicznej jak mają serie profesjonalne w fabryce.
    O, widzi Pan. Ta wypowiedź, szczególnie jej ostatnia część diametralnie zmienia moją interpretację.
    Może warto od takiego przesłania zaczynać swoje wpisy. Każdy z nas jest bowiem trochę inny i interpretuje to co czyta na swój sposób.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2018, 09:54
  2. Intel i7 6700K, a rozdzielczość 2560x1440
    By kornikbp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 20:00
  3. Monitor 27' (2560x1440) a BRIDGE
    By siedemczwartych in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 20:56
  4. EIZO S2231W - niejednolita barwa zdjęć
    By x-mario-x in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 23:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •