Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie nikon d3100 NIKKOR AF-S MICRO 60MM F/2.8G ED

    Witam serdecznie. Na początku zaznaczę ,że dopiero rozpoczynam swoją przygodę z fotografią ,posiadam używke nikon d3100 z obiektywem 18-105, myślę o dokupieniu obiektywu NIKKOR AF-S MICRO 60MM F/2.8G ED ,który ma mi posłużyć do fotografii produktowej, pytanie czy body wyciągnie soki z takiego obiektywu, chciałabym drugi obiektyw przeznaczony do krajobrazu, architektury, urbexu itp ,może polecicie coś ? Tylko nasuwa sie mi pytanie czy nie zmienić body, choć jak mowie jestem początkująca , martwi mnie jedno, że zmieniając ew w przyszlosci aparat np z serii 7000 ,te obiektywy nie będą kompatybilne. Z góry dziękuję za każdą poradę.
    Ostatnio edytowane przez andzia87 ; 22-07-2020 o 21:07

  2. #2

    Domyślnie

    60 Micro jest OK do fotografii produktowej. Obiektyw będzie kompatybilny zarówno z aparatami formatu DX (np. D3100) jak i pełnoklatkowymi.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej Znalazlam jeszcze alternatywe TAMRON SP 90MM F/2.8 DI MACRO 1:1 VC USD , ciekawa opcja jest m.in stabilizacja obrazu. Dodam,że będę zaczynać od zlecenia u jubileria, bizuteria itp i tak mysle nad tym nikorrem 60 a tamronem, tamron kusi bo z drugiej reki taniej dostane. Zastanawiam się jakie móglby ew jeszcze walory wniesc tamron ? Przez stablizcje ew jakies zdjecia sportowe , z bliska skatepark klimat? Dzieki ,z gory za odpowiedzi,caly czas poglebiam wiedze,ale to nie takie proste na start,a chce zaopatrzyc sie w sprzet ,ktory latami bedzie mi sluzyc mimo ,ew zmiany body Jak sadzisz lepiej kupic nowy obiektyw ? Moze znasz jakas gielde internetowa ,ktora warto sie zaintersowac?

  4. #4

    Domyślnie

    Na DX Tamron będzie działął jak szkło 145 mm. obawiam się, że to może być zbyt długie tele. Stabilizacja w fotografii produktowej mało przydatna, z reguły robi się tutaj zdjęcia ze statywu. Zdjęcia sportowe Tamronem makro? Hmm, to będzie z kolei zbyt krótkie tele. Do sportu to raczej krótkie czasy i szybka seria, a nie stabilizacja. Może przeszkadzać w złapaniu odpowiedniego momentu (drobne opóźnienie przy włączaniu stabilizacji). Giełdę sprzętu mamy u nas na Nikoniarzach.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za podpowiedzi , już zrealizowany zakup na giełdzie ,akurat była 60tka pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 10:24
  2. AF-S Micro Nikkor 60mm f/2.8G ED
    By Calme in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 15:09
  3. Nikon D80+AF-S Micro NIKKOR 60mm 1:2,8G a zdjęcia macro
    By greenhorn in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 10:50
  4. AF MICRO NIKKOR 60mm f 2.8 D
    By pijar in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2007, 12:34
  5. Nikkor 60mm f/2.8D AF Micro vs Nikkor 105mm f/2.8D AF Micro
    By SWegnerowski in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2005, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •