Close

Strona 16 z 92 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 912
  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Chyba sporo zależy od szkła, tutaj jest Sigma 70-200 Sport, aż muszę sobie ją pożyczyć i sprawdzić na FTZ
    Gdyby Ci się udało przetestować w niedługim czasie to połączenie to daj proszę znać jak wrażenia. Sam czaję się na ten obiektyw z uwagi na cashback (najpierw musiałbym się pozbyć Tamronów 85/1.8 i 70-210/4 ) póki co do D750, a docelowo do którejś Zetki. Na YT widziałem tylko materiał Fro z działania tego obiektywu na bezlustrach, wyglądało obiecująco ale na puszkach Canona.

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Gdyby Ci się udało przetestować w niedługim czasie to połączenie to daj proszę znać jak wrażenia. Sam czaję się na ten obiektyw z uwagi na cashback (najpierw musiałbym się pozbyć Tamronów 85/1.8 i 70-210/4 ) póki co do D750, a docelowo do którejś Zetki. Na YT widziałem tylko materiał Fro z działania tego obiektywu na bezlustrach, wyglądało obiecująco ale na puszkach Canona.
    Spróbuję pożyczyć od kolegi i pojechać do schroniska na foty piesków

  3. #153

    Domyślnie

    Po lekturze ostatnich stron tego wątku aż się zalogowałem. 3 strony wątku o Z5 dotyczą uśmiercania Nikona. Kolejne 3 strony o skrzypieniu. Robicie wszystko, żeby zniechęcić potencjalnego użytkownika Z5 do zakupu i wejścia w system. Miałem nadzieję, że od ostatniej wizyty (9 strony wątku) kolejne 7 nowych stron to będzie coś ciekawego. Jakieś fajne uwagi. Doświadczenia kogoś, kto tą puszkę już trzymał. A tu zonk i depresja.

    Mam nadzieję, że Z5 z FTZ potanieje i będzie moją kolejną puszką po D500, który pełniłby w dalszym ciągu szybkostrzelną funkcję.
    Koledzy - więcej optymizmu!

  4. #154

    Domyślnie

    zobaczcie na zapowiedz narazie zacienionego 28mm lub 40mm -> małe obiektywy, które finalnie z bezlusterkowcami mogą stanowić fajny, mały i turystyczny zestaw
    Techart TZE-01 z Sony lub Canona są jeszcze mniejsze niż adapter ftz, a jeśli oferują to samo, ograniczenie w postaci dostępności szkieł zupełnie traci znaczenie.

    po d750 celuje w z5...
    Ostatnio edytowane przez tomek293 ; 20-08-2020 o 09:34

  5. #155

    Domyślnie

    Nikon już się postara, żeby Techart nie zagroził FTZ

  6. #156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flinch Zobacz posta
    Po lekturze ostatnich stron tego wątku aż się zalogowałem. 3 strony wątku o Z5 dotyczą uśmiercania Nikona. Kolejne 3 strony o skrzypieniu. Robicie wszystko, żeby zniechęcić potencjalnego użytkownika Z5 do zakupu i wejścia w system. Miałem nadzieję, że od ostatniej wizyty (9 strony wątku) kolejne 7 nowych stron to będzie coś ciekawego. Jakieś fajne uwagi. Doświadczenia kogoś, kto tą puszkę już trzymał. A tu zonk i depresja.
    Oni są przewidywalni aż do bólu. To działa tak jak stara prasowa prawda: jeśli pies ugryzie człowieka, to jest normalne, jeśli człowiek ugryzie psa, to jest news. Jaki jest sens pisania, że nowy aparat fotograficzny robi dobre zdjęcia? ŻADEN. Nikt na to nie zwróci uwagi, bo to oczywiste. Wszyscy to wiedzą i nie trzeba nawet o tym pisać. Więc nasi koledzy, chcąc zaistnieć, piszą, że wszystko jest do niczego. Wymyślają różne dziwactwa, prześcigają się w pomysłach i mają nadzieję, że to będzie taki news, że ktoś na to zwróci uwagę i uzna ich za ekspertów. Nie mają sprzętu, nie mają doświadczenia w jego użytkowaniu, ale news jest. "Ekspert" zaistniał. O to mu chodziło. Zobaczcie ilu tych krytykantów modeli Z6 i Z7, wypisujących tu różne brednie półtora roku temu, obecnie robi tymi aparatami zdjęcia. Są zadowoleni. I nie przeszkadza brak gripa, nie przeszkadza jeden slot, nie przeszkadza XQD, nie przeszkadza to, czy tamto. Nie przeszkadza, bo w Nikonie nie pracują idioci. Zanim wypuścili taką, czy inną nową puszkę na rynek, sprawdzili czy wszystko jest OK. Wiadomo, że zawsze jest coś za coś i trzeba wybierać. Wiec dokonali wyboru, jak ludzie którzy się na tym znają. Ale nasi "eksperci" teoretycy, bez wykształcenia w tym kierunku, zawsze wiedzą lepiej - do czasu, aż kupią sobie taki sprzęt i zaczną go używać. Niestety teraz przyszła kolej na Z5. Ale to minie. Za jakiś czas. Jak wyjdzie kolejny nowy korpus.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 20-08-2020 o 09:48
    Jacek

  7. #157

    Domyślnie

    Z5 jest ciekawą konstrukcją. Nie ma górnego wyświetlacza ale Sony też nie i jakoś nikt się tam nie uskarża po latach Z5 ma ponoć te same bebechy co Z6 tylko funkcje video ograniczyli. No i dzięki temu wydaje mi się, że Z5 będzie aparatem do robienia zdjęć, a Z6 będzie kombajnem do robienia filmów. Z resztą przekonamy się jak pokażą następców.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  8. #158

    Domyślnie

    Bebechy jak bebechy, ale matryca w Z5 nie jest BSI, a szkoda. Poczekajmy na wysyp testów i porównań i się zobaczy.

  9. #159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jeżeli potrzebujesz dobrego 24-70 2.8 w normalnej cenie, to Zetki odpadają. Choć ja wolę jednak stałki. 50 1.8S jest najlepszą z dotychczasowych stałek 50 Nikona. Fakt, że też jak na 1.8 najdroższą, ale jedynym jej konkurentem w tej ogniskowej jest Sigma 50 Art. Te wersję D i G Nikkora nawet nie mają z czym startować. Moje 85 1.8S nie piszczy, kolega ma 24-70 2.8S i jest tak samo dobrze zbudowana jak Nikkor 24-70 2.8 ED. Jest trochę wad i drobnostek w Zetkach, ale na pewno nie jest to budowa szkieł, aparatów i jakość optyczna tej nowej optyki. Ale zaznaczam, że to moje zdanie
    Zgadzam się w całej rozciągłości. 50mm 1.8S to szkło którego nie chce się ściągać z body. Szkoda że opinie o sprzęcie tworzą osoby go nie posiadające. Chciałoby się rzec ..... Nie lepiej nie będę kończył .

  10. #160
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ta matryca w Z5 powinna być chyba na poziomie szumów jak w D750 ?

Strona 16 z 92 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •