Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Z6 i lampa błyskowa

    Witam, szukam i nie mogę znaleźć informacji - dlatego piszę do Was.
    Pytanie:
    Mam Z6 II + Lampę błyskową Quadralite Stroboss 60. Proszę mi podpowiedzieć gdzie lub jak po podłączeniu lampy do Z6 zablokować czas aby nie był dłuższy niż 250? ponieważ w trakcie robienia zdjęć często sobie niechcąco przestawiam na 300,350 lub wyżej i oczywiście zdjęcia źle wychodzą z uwagi na widoczną kurtynę która w kadrze zasłania błysk światła. Nie wiem czy dobrze i czytelnie opisałem problem. Bardzo proszę konkretną o pomoc a nie polecenie mi instrukcji obsługi. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Wszystkich

    Posiadam również lampę SB-700 i jest ten sam problem.
    Ostatnio edytowane przez robbi777909 ; 06-04-2024 o 21:18

  2. #2

    Domyślnie

    Aparat w tryb S a najlepiej w M i ustaw czas jaki potrzebujesz ...

  3. #3

    Domyślnie

    Ustaw pokrętło trybów na M i w menu pod "e 1" - ustawiasz ręcznie czas synchronizacji, np: 1/160s. Aparat nie pozwoli Ci przekroczyć ustawionego czasu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cosnek Zobacz posta
    Ustaw pokrętło trybów na M i w menu pod "e 1" - ustawiasz ręcznie czas synchronizacji, np: 1/160s. Aparat nie pozwoli Ci przekroczyć ustawionego czasu.
    Super - bardzo dziękuję. Wszystko się udało i teraz jest tak jak należy. Wcześniej miałem ustawione w tym miejscu 1/200s (Tryb Auto FP) i dlatego mogłem zmieniać podczas fotografowania na szybsze czasy . Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robbi777909 Zobacz posta
    Witam, szukam i nie mogę znaleźć informacji - dlatego piszę do Was.
    Pytanie:
    Mam Z6 II + Lampę błyskową Quadralite Stroboss 60. Proszę mi podpowiedzieć gdzie lub jak po podłączeniu lampy do Z6 zablokować czas aby nie był dłuższy niż 250? ponieważ w trakcie robienia zdjęć często sobie niechcąco przestawiam na 300,350 lub wyżej i oczywiście zdjęcia źle wychodzą z uwagi na widoczną kurtynę która w kadrze zasłania błysk światła.

    Posiadam również lampę SB-700 i jest ten sam problem.
    Moment. W rybie Auto FP, czyli HSS kurtyna/lamelki nie mają prawa dać efektu o jakim piszesz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Niby tak, ale nie.

    Moja puszka ma czas synchro 1/320, i z ustawieniem w menu e 1/320 (autoFP) na tym czasie łapię na dole kadru cień lamelki. Lampa S60N, jak u OPa.


    Chyba Godox nie całkiem rozgryzł TTL Nikona. W sumie oczywiste, skoro TTL-BL nie ma.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Niby tak, ale nie.

    Moja puszka ma czas synchro 1/320, i z ustawieniem w menu e 1/320 (autoFP) na tym czasie łapię na dole kadru cień lamelki. Lampa S60N, jak u OPa.


    Chyba Godox nie całkiem rozgryzł TTL Nikona. W sumie oczywiste, skoro TTL-BL nie ma.
    Witam, okazuje się że po wprowadzeniu zmian jak pisałem wyżej problem ustał na sb700, ale Quadralite Stroboss 60 (Basic) problem nadal pozostał i w trakcie fotografowania łatwo przestawiam pokrętło czasu i powyżej /250 widać lamelkę - sam już nie wiem co robić - czy jest na to jakiś sposób prócz zmiany lampy?

  8. #8

    Domyślnie

    A nie mogłeś wcześniej napisać, że o Basic chodzi?
    To lampa manualna, aparat nie wie, że ją ma na stopce. Więc będzie się dało czasy przekręcać.

    Żeby Basica wyzwolić w HSS, potrzeba wyzwalacza, ze stopki tylko na czasie synchro działa.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    A nie mogłeś wcześniej napisać, że o Basic chodzi?
    To lampa manualna, aparat nie wie, że ją ma na stopce. Więc będzie się dało czasy przekręcać.

    Żeby Basica wyzwolić w HSS, potrzeba wyzwalacza, ze stopki tylko na czasie synchro działa.
    Czyli jak dobrze rozumiem to tylko po podpięciu wyzwalacza będzie się lampa zachowywała jak należy. Muszę spróbować ze swoim wyzwalaczem czy da się obejść ten problem. Dziękuję bardzo za pomoc. Dam znać jak mi to poszło. Pozdrawiam serdecznie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robbi777909 Zobacz posta
    Czyli jak dobrze rozumiem to tylko po podpięciu wyzwalacza będzie się lampa zachowywała jak należy. Muszę spróbować ze swoim wyzwalaczem czy da się obejść ten problem. Dziękuję bardzo za pomoc. Dam znać jak mi to poszło. Pozdrawiam serdecznie
    Faktycznie jedynie za pomocą wyzwalacza czas jest trzymany tak jak należy i nie przekracza /200. Spróbowałem jeszcze na lampie Godox TT685N i działa dobrze - trzyma czas /200. Uznaję temat za wyczerpany i dziękuję Wszystkim za poświęcony czas i chwilę uwagi. Pozdrawiam serdecznie

Podobne wątki

  1. Lampa Błyskowa
    By kiki139 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 13:59
  2. lampa błyskowa do D90 na noc
    By asd0210 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 23:27
  3. Lampa Błyskowa
    By psznuzio in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 18:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •