Close

Strona 93 z 93 PierwszyPierwszy ... 4383919293
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 930
  1. #921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Ja na przykład w ciągu chyba mniej niż roku zrobiłem dwie (Z50).
    Jedna ze względu na Eye-AF, druga ze względu na obsługę obiektywów PZ.

    Czyli razem robimy aktualizację średnio raz na pięć lat. Statystycznie na nas dwóch się nie dorobią

    Pozdrawiam

  2. #922

    Domyślnie

    Tu chyba nie o to chodzi, kto co będzie aktualizował. Jeśli popatrzymy na historię zmian softu w Z9, to można powiedzieć, że z powodu zmian softu mamy już nie Z9 lylko Z9s w rozumieniu rozwiązań lustrzankowych. Dziś za pomocą softu można zrobić z tej samej puszki zupełnie inny lepszy aparat. Nie trzeba zmieniać sprzętu, tylko soft. A w przypadku puszek takich jak Z8/Z9 nie za bardzo jest co dokładać w warstwie sprzętowej, ale za pomocą softu można z tego Z8/Z9 robić rzeczy, których obecnie nie ma. I tu jest właśnie pole do rozwoju ewentualnych płatnych aktualizacji, a nie w poprawianiu drobnych błędów. Takie poprawki mogą nadal być bezpłatne.

    Kilka lat temu mało komu wydawało się, że używanie PS-a może być związane ze stałymi opłatami. A jednak to zrobili. Z aparatami może być podobnie.
    Jacek

  3. #923

    Domyślnie

    Nie ma co porównywać aktualizacji z czasów DSLR i ML. Jacek dobrze napisał.
    Choć nawet w przypadku Z9 przyjedzie czas, gdy będą lepsze matryce, a do przetwarzania potrzebne będą mocniejsze procesory.
    Choć wydaje się, że to nie jest bardzo bliska perspektywa. Postęp w matrycach nei jest oszałamiający w ostatnim czasie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #924

    Domyślnie

    A migawka globalna to co? Nie postęp? Tylko jedna firma ma pełnoklatkowca z tym rozwiązaniem.
    A że N ma teraz dostęp do REDów i ich technologii...


    Co do płatnych aktualizacji... No właśnie, N ma dostęp do REDów... Może będą chcieć zaoferować coś z ich rozwiązań do swoich puszek, właśnie jako płatne aktualizacje?

    Coś mi dzwoni, że któraś firma już tak robiła - dodawali dodatkowe opcje filmowania właśnie jako płatne aktualizacje.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #925

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    ...Coś mi dzwoni, że któraś firma już tak robiła - dodawali dodatkowe opcje filmowania właśnie jako płatne aktualizacje.
    Nikon w Zetkach. Ino ten soft serwis wgrywał, nie użytkownik.
    I bardzo dobrze, bo to wynikało z opłat licencyjnych - bez owych aktualizacji w cenie aparatu płaciłbyś za nieprzydatną funkcję.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #926

    Domyślnie

    A ilu będzie chętnych na tą migawkę globalną za słoną dopłatą? Mam Z8/Z9 i nie jest mi to potrzebne. Lamp w trybie HSS nie używam, myślę że coraz mniej reporterskiej roboty wymaga lamp, a w wielu miejscach są zakazy używania świecidełek. Rolling-shutter nie występuje, więc jakie będą korzyści warte dopłaty?
    Jacek

  7. #927

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A ilu będzie chętnych na tą migawkę globalną za słoną dopłatą?
    Takie same teksty się pojawiały, jak Sony wypuściło A9 z matrycą warstwową. A teraz co?
    Już tylko Panasonic (jeszcze) nie ma takiego aparatu w ofercie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #928

    Domyślnie

    OK. Zawsze jacyś chętni się trafią. Ale tak realnie. Rolling-shutter nie jest problemem, więc globalna migawka niczego tu nie poprawi, bo poprawiać nie trzeba. Zdjęcia z lampą i pełna synchronizacją przy krótkich czasach kuszą, ale jak się ustawi czas 1/40000", to żeby tę lampę na zdjęciu było widać to jaką ona musi mieć moc? No dobrze pokombinują coś, skrócą błysk i jakoś będzie. To może te migające LED-y i reklamy? Pasków nie będzie, ale każde zdjęcie będzie miało inną kolorystykę , a czasem takie niektóre reklamy będą czarne, jakby wyłączone - też do bani. Zresztą paski nadal będą, bo reklamy są tak konstruowane, że nie wszystkie LED-y naraz się zapalają i gasną. Na dodatek osiągi takich testowych matryc z migawką globalna rewelacyjne nie są. Pewnie to dopracują, ale jakie będą korzyści. Za co tu dopłacać? Jak znasz jakieś rewelacyjne zalety, to napisz.
    Jacek

  9. #929

    Domyślnie

    Przy ultra-szybkich czasach, ale bez HSS, moc nie jest takim problemem. Gorsze będzie synchronizowanie wyzwalania.

    Oczywiście nie musisz mi na słowo wierzyć, ludki już to przetestowały.
    A9III + chińska manualna lampka na 1/80000 (YT).

    PS. Oczywiście nie twierdzę, że zobaczymy takiego N szybko, do tego mam wrażenie, że pierwszy to będzie jakaś specjalna wersja Z9/Z8, nie Z9II.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #930
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ja chcę kilkadziesiąt fps w RAWach (i sądzę, że wiele osób by chciało), oraz synchronizacji rzędu 1/2000 - 1/4000.

    Nie czytać Krótsza synchronizacja niewiele da, bo lampy o większej energii mają po prostu znacząco dłuższe czasy błysku. Tak to jest realizowane. Dłuższy błysk = więcej światła. Ta 1/4000 oznacza korzystanie ze słabego błysku (lub wykorzystanie jedynie części silnego błysku). Jest w tym pewien paradoks, bo pracuje sie na krótkich czasach gdy ma sie dużo światła, a lampa błyskowa daje wtedy światła mało (staje się wtedy tak naprawdę światłem ciągłym). Czyli im krótszy czas tym mniejszy sens użycia lampy (potrafię sobie jednak wyobrazić zastosowania - np splash photography, ale moda to już nie). Powszechnie wiadomo, że gdy mamy ostre słońce (czyli krótki czas) to ciężko rozjaśnić cienie lampą błyskową. Zejście z HSS na normalną synchronizację znacząco poprawi sytuacje, ale do ideału będzie brakowało. Piłka będzie po stronie konstruktorów lamp błyskowych. Mam lampę do ultrakrótkich błysków. W tym trybie pracy błysk ma ... 10.000 K. Ta lampa ma tylko 400 Ws ...
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 93 z 93 PierwszyPierwszy ... 4383919293

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •