Close

Strona 44 z 91 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 905
  1. #431

  2. #432
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ooooo. Dzięki. Tak mało się o tym mówi.
    Robiłem zarzuty Arkowi z portalu optyczne dlaczego nie obiorą sobie np Nikona Z7 (najkrótszy rejestr FF) jako referencyjne body i nie testują wszystkich szkieł przez adaptery. Nie odpowiedział tak jak w tym artykule (obawiał się innych spraw - zachowania osi optycznej, precyzji wykonania itp). Być może próbowali tak testować szkła, otrzymywali różne wyniki i .. nie wiedzieli dlaczego.
    Od razu się nasuwa kilka pytań. Czy producent ma "szybki" na wszystkich swoich modelach body identycznej grubości? Nie sądze by to było możliwe.
    Na ile odbiegają od siebie te grubości w body systemu Canona, Nikona, Sony?
    Co z tym fantem robi Sigma i inni producenci optyki niezależnej?
    Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego w Olympusach jest niby tak skuteczne czyszczenie matrycy.
    Dzięki za te linki.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #433

    Domyślnie

    ponowie pytanie- jak AF w warunkach weselnych? ciemny kościół/często zdjęcia pod światło, ciemne sale z żółtym światłem ??

  4. #434

    Domyślnie

    automatyczny/wykrywanie twarzy może się nie sprawdzić. Punktowy raczej bez problemu. Nie żebym pstrykał jakiś kościelny reportaż ale używałem AF w słabym świetle i puntkowy chyba nigdy nie zawiódł

  5. #435
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    EyeAF uzależniony jest mocno od obiektywu, a dokładnie chodzi o to że ktoś celuje 105mm i punkt trzyma oka super, a potem ktoś używa 35mm i dziwi się że nie trzyma
    Dotyczy to wszystkich wynalazków z EyeAF od każdego producenta.

  6. #436

    Domyślnie

    Akurat forum działa, to może uda mi się napisać post...

    Zanabyłem i ja Z 5, a że za cenę odpowiedników z mocowaniem Z moich obiektywów F, mógłbym kupić jeszcze ze 3 kolejne body, to też nie prędko rozstanę się z FTZ.

    Same zaś obiektywy lekkie nie są i w związku z tym rozglądam się za jakąś płytką, która by związała body wraz w FTZ. Coś jak system poniżej, tylko dobrze byłoby jakby cena była z dwa razy mniejsza:
    https://fotoplus.pl/SmallRig/l-brack...do-Nikon-Z6-Z7
    https://fotoplus.pl/SmallRig/statywy...-Mount-Adapter

    Widział może ktoś z Was coś takiego?

  7. #437

    Domyślnie

    Tak, sporo było tego u chińczyka, choć ceny nie pamiętam

  8. #438
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Akurat forum działa, to może uda mi się napisać post...

    Zanabyłem i ja Z 5, a że za cenę odpowiedników z mocowaniem Z moich obiektywów F, mógłbym kupić jeszcze ze 3 kolejne body, to też nie prędko rozstanę się z FTZ.

    Same zaś obiektywy lekkie nie są i w związku z tym rozglądam się za jakąś płytką, która by związała body wraz w FTZ. Coś jak system poniżej, tylko dobrze byłoby jakby cena była z dwa razy mniejsza:
    https://fotoplus.pl/SmallRig/l-brack...do-Nikon-Z6-Z7
    https://fotoplus.pl/SmallRig/statywy...-Mount-Adapter

    Widział może ktoś z Was coś takiego?
    Na aliexpresie od groma. Do mnie dotarło ekspresowo, tzn 2 tygodnie.
    https://pl.aliexpress.com/item/10050...7a635c0f5E8iJy
    Wychodzi poniżej 100 zł, to do Z6 i Z7, nie wiem czy Z5 ma inny dół i czy ten bracket pasuje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #439

    Domyślnie

    Co do samego L-bracketa to spoko, też widziałem na AliExpress, mi natomiast chodzi bardziej o ten drugi link z mojego poprzedniego posta, czyli taką podstawkę pod FTZ, którą się mocuje do FTZ i do L-bracketa, dzięki czemu całość (w sensie body z zapiętym FTZ), takie mam przynajmniej wyobrażenie, jest bardziej zwarta.

    Czegoś takiego na AliExpress nie widziałem (oprócz oczywiście rozwiązania firmy SmallRig które też tam jest dostępne, ale ceny różnią się niewiele od tych w polskich sklepach).

  10. #440

    Domyślnie

    Bo nikt tego nie kupuje, a przynajmniej słabe zainteresowanie jest tym dodatkiem. Poza tym ten dodatek moze być trochę upierdliwy w użytkowaniu.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 44 z 91 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 441
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 14:46
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •