Close

Strona 72 z 93 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 929
  1. #711

    Domyślnie

    @teller
    To Ty nie rozumiesz. Zaglądałeś w ogóle we wskazaną opcję w Menu?

    Masz na obrazku "zaptaszkowane" opcje - i te będą na podglądzie pojawiać się, w miarę naciskania przycisków góra / dół.
    Możesz sobie wszystko odznaczyć, zostawiając samo zdjęcie - czyli brak widoku informacji dodatkowych.
    Jak widać poniżej, masz wtedy tylko jedna nieprzełączalną opcję - samo zdjęcie na wyświetlaczu.





    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #712

    Domyślnie

    Jestem przekonany że rozumiem. Ale obawiam się, że Ty nie koniecznie.

  3. #713

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Dziekuję. Strona 162 to opisuje. Ale u mnie to nie działa, strzałeczki ↑ i ↓ nie powodują żadnej zmiany, jest nadal ten sam podgląd z paskiem na dole.jak na przykładowym zdjęciu) Czy mój model tak ma a u Was to działa?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    @teller
    To Ty nie rozumiesz. Zaglądałeś w ogóle we wskazaną opcję w Menu?
    ]
    Tak, masz rację. Zaglądałem, ale patrząc na klawisze 'zaznaczenie' + OK uznałem, że tam więcej nie ma i nie przewinalem w dół. Przepraszam za zamieszanie, dziękuję za przykład!


    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jestem przekonany że rozumiem. Ale obawiam się, że Ty nie koniecznie.
    Prawda, nie rozumiałem. Przepraszam za upartość i dziękuję za edukację obu forumowiczom!

    Pozdrawiam

  4. #714

    Domyślnie

    Ja w Z50 też miałem z tym na dzień dobry zonk, już nie pamiętam co wyświetlało, ale było mi brak opcji.
    Nie pamiętam też dojścia do rozwiązania, sama instrukcja czy także wujek gugiel.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #715

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teller Zobacz posta
    Dziekuję. Strona 162 to opisuje. Ale u mnie to nie działa, strzałeczki ↑ i ↓ nie powodują żadnej zmiany, jest nadal ten sam podgląd z paskiem na dole.jak na przykładowym zdjęciu) Czy mój model tak ma a u Was to działa?

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Tak, masz rację. Zaglądałem, ale patrząc na klawisze 'zaznaczenie' + OK uznałem, że tam więcej nie ma i nie przewinalem w dół. Przepraszam za zamieszanie, dziękuję za przykład!




    Prawda, nie rozumiałem. Przepraszam za upartość i dziękuję za edukację obu forumowiczom!

    Pozdrawiam

    Jeśli to nie działa w Twojej puszce, to się zrobiło ciekawie. Z5 nie mam, ale w innych Nikonach ta funkcja jest , i to od lat.
    Może przeprogramowałeś klawisze, i coś się naknociło.
    Może reset...

  6. #716

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta

    Jeśli to nie działa w Twojej puszce, to się zrobiło ciekawie. Z5 nie mam, ale w innych Nikonach ta funkcja jest , i to od lat.
    Może przeprogramowałeś klawisze, i coś się naknociło.
    Może reset...
    Ja powyżej odpisałem, że dzięki Wam znalazłem, to było w dalszej (niewidocznej) części wyborów z listy.
    Zwykle to było default w komplecie, a tutaj należy sobie zaznaczyć i dopiero wtedy będziemy mieć tę opcję prezentacji fotki w podglądzie.

    Jest wszystko ok, mój błąd, że nie przewinalem do bólu w dół, tylko na bazie widoku uznałem: 'nie.ma '
    Pozdrawiam!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacu Zobacz posta
    To nie sprawa firmware. Mam w swojej Z5 najnowszy FW i jest dokładnie to samo. Też mnie to denerwuje, bo w starym lustrzanym Nikonie mogłem sobie to zmieniać
    Forumowicze pomogli, jest tu powyżej naprowadzenie na rozwiązanie
    Pozdrowienia!

  7. #717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teller Zobacz posta
    Dziekuję. Strona 162 to opisuje. Ale u mnie to nie działa, strzałeczki ↑ i ↓ nie powodują żadnej zmiany, jest nadal ten sam podgląd z paskiem na dole.jak na przykładowym zdjęciu) Czy mój model tak ma a u Was to działa?
    A próbowałeś klawiszem DISP ?
    A strzałki to które? Multi selector czy Sub-selector (strona 3)?
    Rozumiem że te strzałki Multi selectora w menu działają poprawnie?
    Można jeszcze ustawić żeby Sub-selector działał jak Multi selector (strona 385 i 392).
    Sprawdź jeszcze ustawienia na stronie 398.

  8. #718

    Domyślnie

    Od niedawna jestem użytkownikiem Z5, a w zasadzie współużytkownikiem, bo aparatu głównie używa małżonka. A jako, że jest to pierwszy mój kontakt z produktem Nikona tej klasy, to jeszcze trochę się gubię w menu, ustawieniach i dostępnych opcjach.
    Stąd pytanie, może głupie i naiwne, ale trudno...

    Robiąc zdjęcia przez kilka dni widzę, że Z5 zapisał je wszystkie do jednego folderu. Korzystając z aparatu konkurencji przyzwyczaiłem się do tego, że każdego dnia, aparat tworzył nowy folder, o nazwie wg zadanego schematu, i zapisywał w nim zdjęcia zrobione danego dnia. Pozwalało to utrzymać porządek i stosunkowo łatwo było odnaleźć zrobione zdjęcia.
    Czy w podobny sposób można skonfigurować Z5?
    Jeżeli tak, to gdzie szukać takich ustawień?

  9. #719
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Nic mi nie wiadomo o takiej możliwości w jakimkolwiek, nawet topowym modelu Nikona.
    Swoją drogą to nie uważam tego za potrzebne. Do zgrywania zdjęć z czytnika kart używam Total Commandera, a aplikacja Nikon Transfer byłby zapewne jeszcze lepsza. Oczywiście wtedy mając pliki z datami i godzinami ich stworzenia mogę łatwo wrzucić je do odpowiednich katalogów w komputerze.
    Skoro jestes nowy w Nikonie to polecam ci pobranie (darmowej) apki Nikon Studio NX, najlepsza wywoływarka RAWów Nikona.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez El_Pro Zobacz posta
    przyzwyczaiłem się do tego, że każdego dnia, aparat tworzył nowy folder, o nazwie wg zadanego schematu, i zapisywał w nim zdjęcia zrobione danego dnia. Pozwalało to utrzymać porządek i stosunkowo łatwo było odnaleźć zrobione zdjęcia.
    Czy w podobny sposób można skonfigurować Z5?
    Jeżeli tak, to gdzie szukać takich ustawień?
    Takie rzeczy robi się podczas importu zdjęć na komputer (nie przez kopiowanie). Zarówno Nikon Transfer, jak i Windowsowy program to potrafią.
    Data zrobienia zdjęcia jest zapisana w EXIF i można je dowolnie sortować, kopiować itp. Można np. dodać datę do nazwy pliku.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 72 z 93 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •