Close

Strona 55 z 92 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 912
  1. #541

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kuez Zobacz posta
    Oczywiście. Zgodziłbym się. Ale mam na ten temat swoje zdanie, które nie zgadza się z wieloma opiniami tu. Z5 z ftz kupię za 7 tys nowy. Nie wydam 7 tys na sprzęt używany obarczony ryzykiem wady ukrytej lub innymi rzeczami. 3 - 5 mógłbym ftz ewentualnie zaryzykować ale brak jest dobrych ofert. W większości to są duże przebiegi porysowane body chandlarze sprzęt bez historii. Daleko od mnie bez możliwości sprawdzenia
    . Sprzęt bez historii. Znam się trochę na sprzęcie optycznym i wiem jaki jest delikatny. Nie wydam dużych pieniędzy dla mnie na ryzykowny zakup i nie będę go dalej kolportował jeśli będzie miał wady bo nie lubię ludzi nabierać. Przejzalem trochę ogłoszeń. Było jedno fajne za d610 w bardzo dobrym stanie za 3 tysiące. Nie zdążyłem. Ubiegli mnie. Fora giełd to chyba emporium handlarzy. Wszystko co cenne szybko odlatuje a później pojawia się z ceną jak za nowe
    Zupełnie bez ironii z mojej strony: na podstawie jakich przygód stwierdzasz, że ten sprzęt jest taki delikatny? Mój D700 wygląda jakby był używany do fotografowania epicentrum wybuchów nuklearnych, a działa. Obiektywy również. Na wyjazdach wielokrotnie upadły, uderzyły itp. nigdy nie miałem problemów ze stabilizacja, AF. Raz tylko musiałem filtr UV wymienić bo się zarysował. nigdy nie kupiłem nowego obiektywu, zawsze używane od ludzi, których nie znam. Sprzęt zwykle amatorski. Poza jednym przypadkiem działa bez zarzutu, a w tym jednym mogłem spokojnie zwrócić albo dostać upust.

    Prawdą jest, że jeśli chcesz kupić okazyjnie używkę, to trzeba śledzić serwisy, nie da się kupić Z5 za dobrą kasę wchodząc na stronę ot tak, bo postanowiłem to samo z obiektywami, ja sobie ustalam czego szukam, czekam, pytam, negocjuję, itp.

  2. #542
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2021
    Miasto
    Ciechanów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Tak wydaje mi się że ten sprzęt jest wyjątkowo solidny. Nie znam bardzo się na wpływu upadków na aparaty fotograficzne, ale uczyłem się i zawodowo zajmowałem innym sprzętem optycznym precyzyjnym, rektyfikowałem miałem doczymienia z serwisami, tak samo były to objektywy itp itd. Więc nie od uderzenia ale od pracy zwykłej trzeba było naprawiać. Chyba wystarczy? Aparaty noszone mają to do siebie że upadają... Nie będę tego wątku ciągnął jeśli ktoś się nie zna na instrumentach optycznych a jest fotografem,, to powinien się poznać. Mi spadł dosyć poważnie aparat tylko raz. Popsuł się objektyw. Body chyba nic się nie stało. Chyba nie znaczy że nic. Nie sprawdzałem. Nie chce mi się. Może trzeba na tablicy sprawdzić. Po prostu nie mam zamiaru go sprzedawać. Upadł na skały i nie ma nawet ryski. A na forach są sprzedawane body całe porysowane. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi to zmiana jakakolwiek płaszczyzny gwint gwintu objektywu w stosunku do matrtcy o setne części milimetra ma wpływ na zdjęcie. Mówimy o body. Objektywy są o niebo bardziej delikatne. Ps. Używane szukałbym jakies d810 lub d750 a nie z5

  3. #543

    Domyślnie

    Taka mała uwaga. Choćby nie wiem zmieniła się geometria body, to nie ma to większego wpływu na jakość obrazka z matrycy. Może powstać efekt tilt, ale powoduje to tylko przesunięcie płaszczyzny ostrości.
    W bezlusterkowcu to jedyna zmiana. W lustrzance najczęściej dochodzi do przesunięcia lustra, co ma wpływ na AF. Ale to akurat łatwo sprawdzić.

    Natomiast przesunięcie jednej soczewki w obiektywie może doprowadzić do pogorszenia jakości. Obiektyw niby działa, ale już nie jest tak dobry. I to jest trudniej sprawdzić.

    Oczywiście po upadku może powstać wiele więcej uszkodzeń, które mogą się objawić nawet po czasie. Każdy ma wybór i kupuje co woli.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #544

    Domyślnie

    Sentyment do Nikona pozostał, chciałbym pobawić się najtańszą opcją czyli z5. Zresztą obrazek chyba bardziej mi odpowiada niż z z6
    Pytanie czy jest jakaś opcja na podłączenie canona ef135 ?
    Druga sprawa czy wszystkie szkła F typu G działają dobrze przez ftz.
    I jeszcze jedna sprawa z28mm warty rozważenia jako szkło na co dzień? Wszędzie niby chwalą, że obrazek taki bardziej analogowy niż mocno nowoczesny.
    R | 35 | 50 | 135

  5. #545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Pytanie czy jest jakaś opcja na podłączenie canona ef135 ?
    Adapterów jest sporo. Od manuali z TS, po pełne przeniesienie elektroniki.
    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Druga sprawa czy wszystkie szkła F typu G działają dobrze przez ftz.
    Nie, ale AF-S powinny działać wszystkie.
    (piję tu do faktu, że G nie ma nic wspólnego z AF a parę szkieł G bez silniczka było.)
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #546

    Domyślnie

    Ok dzięki, chodzi mi oczywiście o nowsze konstrukcje.
    R | 35 | 50 | 135

  7. #547
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ktoś używa Z5 z Viltroxem 85/1.8 II? Jak tam wypada AF? Czułość i śledzenie oka? Trzyma dobrze?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ktoś używa Z5 z Viltroxem 85/1.8 II? Jak tam wypada AF? Czułość i śledzenie oka? Trzyma dobrze?
    Mam ten zestaw, ale bardziej używam punktowego af. Działa ok. Śledzenie oka wolę ogólnie w Z6II.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ktoś używa Z5 z Viltroxem 85/1.8 II? Jak tam wypada AF? Czułość i śledzenie oka? Trzyma dobrze?
    Ja używam, nadaje się. Niestety nawet przy statycznych zdjęciach przeostrza co parę chwil na ułamek sekundy, działa to bez porównania gorzej niż Z35/1.8 i bez porówania lepiej niż z AF-S 105/2.8 na FTZ (ten ostatni myszkuje właściwie bez przerwy). No ale wiadomo, inne ogniskowe, inna głębia ostrości. Przy zdjęciach w umiarkowanym ruchu skuteczność ciągle szacuję powyżej 50%, ale już trzeba sporo naklikać. AF jest dość szybki, ale z pewnością nie demon. Po domknięciu jest oczywiście dużo lepiej, mniej się gubi i mniej ucieka, ale tego też się raczej spodziewamy.

  10. #550
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Domyślam się. Mam Z7 II. Ale pytam o Z5, szkoła może kupi kilka takich, a z jasnych natywnych i tanich szkieł jest jedynie Vitrox 85. Wolę zapytać by nie wyszło że to co polecam do zakupu działa słabo lub wcale
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 55 z 92 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •