Close

Strona 9 z 92 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 912
  1. #81

    Domyślnie

    Niestety każdy znajdzie coś co przeszkadza, ja nie umiem się przestawić na 100 do wybudzania aparatu, denerwuje, no i wizjer, ale też coraz mniej mi przeszkadza, co do grupa to ostatnio robiłem wesele i jakiś ręka mnie nie boli po całodziennym trzymaniu aparatu, myślę że to bardziej sposób trzymania może mieć znaczenie

  2. #82

    Domyślnie

    niby fajnie, ale jak sie widzi kolejne premiery szkieł niezależnych producentów, to myśl o nikonie staje sie bardziej przymglona....systemówki drogie, ich jakość często gorsza -> chce nikona z, ale ... poczekam, czy w ogole bedą potrafili choć troche zmienić polityke i zaprzyjaźnic sie z konkurencją, a nie na siłe próbować ją zwalczać.

  3. #83

    Domyślnie

    To racja z tym, że jak na razie jest mało szkieł od konkurencji pod ten system. Sigma nawet w plotkach nic nie mówi, że zamierza wejść w ten system. A szkła do Sony i L robi zacne... Podobają mi się Zki ale czasem z zazdrością zerkam na inne bagnety poza Canonem bo jakoś mnie w tą stronę nie ciągnie

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  4. #84

    Domyślnie

    Obiło mi się o oczy (któryś z serwisów z rumors w nazwie), że prędzej będą Tamrony z bagnetem Z, niż Sigmy. Cóż, T bliżej z N współpracuje niż S, więc to w sumie wydaje się logiczne.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    (...) jak na razie jest mało szkieł od konkurencji pod ten system. Sigma nawet w plotkach nic nie mówi, że zamierza wejść w ten system (...)
    i to mam na myśli... zachęcić systemy niezależne do bagnetu z, wypuścić parę naleśników, ale z sensownym światłem i nie za miliony monet.... z5 z ftz = ok 8k, bez ftz nie ma sensu, bo nei ma szkieł, a z kitem-> to porażka jesli chodzi o światło, a cena znacznie wyższa...
    myśle coraz bardziej intensywnie o sony-> też drogo, ale większe możliwości wyboru oraz - sigma 35mm 1.2, nawet 1.4 ale bez sztucznego przedłużania ftz... teraz 85mm 1.4 o rozsądnych parametrach technicznych i wiele, wiele innych w tym samyangi z AF o coraz to lepszych właściwościach...
    Trzyma mnie jedynie komplet szklarni (bo na start to wydatek spory) i ergonomia nikona... ale coraz to mniej.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    ... zachęcić systemy niezależne do bagnetu z, wypuścić parę naleśników, ale z sensownym światłem i nie za miliony monet....
    To chyba musisz jakiegoś bogatego wujka poszukać. Założy gość fabrykę obiektywów, wyda kasę na projekty, na licencje (od Nikona też), na badania, na fabrykę, wyprodukuje, zapłaci podatki, a później będzie to wszystko za półdarmo rozdawał, żeby ci przyjemność zrobić. Wyjdzie prawie tak, jak z tymi milionami samochodów elektrycznych od premiera. Chyba jednak za dużo bajek czytasz.
    Jacek

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    To chyba musisz jakiegoś bogatego wujka poszukać.
    pewnie tak, skoro "Nikon Z5 - niedrogi aparat pełnoklatkowy dla aspirujących ..." tak sie reklamują, to ja juz nie wiem czy faktycznie 8k to niedrogo nie zarabiając na sprzęcie, chcąc mieć przyzwoity obrazek - 35mm 1.8 lub 50mm 1.8 w komplecie to 10k...

  8. #88

    Domyślnie

    Jak na razie to taniej wychodzi zakup Z6 niż Z5. Sądzę, że na święta rozwiąże się worek rabatowy na zakupy wszystkich Zetek.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    pewnie tak, skoro "Nikon Z5 - niedrogi aparat pełnoklatkowy dla aspirujących ..." tak sie reklamują, to ja juz nie wiem czy faktycznie 8k to niedrogo nie zarabiając na sprzęcie, chcąc mieć przyzwoity obrazek - 35mm 1.8 lub 50mm 1.8 w komplecie to 10k...
    Czy ktoś gdzieś napisał, że fotografia to tanie hobby? "Niedrogi aparat pełnoklatkowy" to sprawa względna - jak ktoś ma kasę to jest niedrogi, jak nie ma to jest drogi. Ale to już nie zależy od producenta - zawsze można kupić smartfona. Takie życie.
    Jacek

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    pewnie tak, skoro "Nikon Z5 - niedrogi aparat pełnoklatkowy dla aspirujących ..." tak sie reklamują, to ja juz nie wiem czy faktycznie 8k to niedrogo...
    Odpowiedź już dostałeś. To niedrogi system jeśli jesteś przy kasie

Strona 9 z 92 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •