Close

Strona 42 z 91 PierwszyPierwszy ... 32404142434452 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 905
  1. #411

    Domyślnie

    Nie ciągnąc tematu przypadłości dietetycznych, chyba nie natrafiłem nigdzie na opis jak nikonowskie bezlustra sprawdzają się w nieprzyjaznych warunkach pogodowych, a udało mi się to sprawdzić. Niechcący ale może komuś to oszczędzi stresu tak jak w moim przypadku. W piątek uderzyłem w Bieszczady na narty, zapomniałem stopki do szybkozłączki przez co całą drogę miałem Z5 zawieszony na szyi (z N35/1.8s). Była to moja dziewicza wyprawa skiturowa, więc narty miałem przytroczone do plecaka i ściągałem nimi cały śnieg z niższych drzew i kaczorów podczas podejścia. Masa ciężkiego, mokrego, topniejącego śniegu lądowała na aparacie, topiła się na nim i spływała. Zastanawiałem się czy ryzykować ale stwierdziłem, że opisy o uszczelnionej konstrukcji powinny być prawdą, do tego jest na gwarancji, to zaryzykuję. I spoko, odnotowałem jeden mankament: czujnik "zbliżenia" oka do wizjera przystał działać, nie mogłem oglądać zdjęć na wyświetlaczu bez ręcznego przełączania. To co mnie martwiło - nie działał dość długo, dopiero po powrocie do domu i dokładnym wyschnięciu zaczął działać poprawnie.

    Test wykonany, choć ryzyko niestety niepotrzebne, pogoda była zupełnie szarobura, a jak wreszcie przebiło się nieco słonka znad połonin to się okazało, że podchodząc z całym ekwipunkiem narciarskim na Małą Rawkę tak buchałem ciepłem, że cała optyka zaparowała

    Konkludując przydługawy wywód: miło pod względem uszczelnień Z5 (przynajmniej po kilku godzinach) zachowuje się podobnie jak mój umiłowany D700, nie wierzę, że przy upadkach będzie podobnie ale z czasem też prawdopodobnie mimowolnie to sprawdzę.

    PS. jeszcze potwierdziłem jeden mankament, z którym raczej każdy kupujący się liczy mając tego konusa w rękach: słabo się go obsługuje w rękawicach zimowych

  2. #412

    Domyślnie

    No i będzie aktualizacja oprogramowania polepszająca pracę AF w słabych warunkach

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #413

    Domyślnie

    W ogóle będzie jakaś masywna aktualizacja dla wszystkich Ztek.
    Ciekawe ile Sigm i zamienników akumulatorów odmówi po tym współpracy. ?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #414

    Domyślnie

    Odzio, jezeli chodzi o niedziałający tylni wyświetlacz to chyba miałem to samo ale problem rozwiązany. Nad wizjerem jest czujnik zbliżeniowy a nad nim guma okalająca wizjer i ta guma jak np. wyciągasz z torby aparat albo w jakiś inny sposób będziesz miętolił tą gumę to ona potrafi się delikatnie wybrzuszyć na tyle że aparat myśli że masz go przy oku na przykład i wtedy tylni wyświetlacz nie działa.

  5. #415

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bojs Zobacz posta
    tylni wyświetlacz.
    "Tylny" łączy się tylko z rzeczownikami w liczbie pojedynczej, natomiast "tylni" jedynie z wyrazami w liczbie mnogiej - taka dygresja

  6. #416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    "Tylny" łączy się tylko z rzeczownikami w liczbie pojedynczej, natomiast "tylni" jedynie z wyrazami w liczbie mnogiej - taka dygresja
    Musiałeś mi zepsuć niedzielę grrr

  7. #417

    Domyślnie

    Dziś wielka aktualizacja

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  8. #418

    Domyślnie

    I jak po aktualizacji - rzeczywiście poprawili pracę af w trudnych warunkach ???

  9. #419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cinki23 Zobacz posta
    I jak po aktualizacji - rzeczywiście poprawili pracę af w trudnych warunkach ???
    Witam wszystkich na początek.To mój pierwszy post na tym forum.
    Trafiłem na wątek na grupie "Nikon Z Mirrorless Cameras" na FB gdzie ludzie skarżą się na działanie EyeAF po updacie. Ponoć w biały dzień AF męczy się bardziej niż w trudnych warunkach oświetleniowych na wcześniejszym FW. Ja jestem świeżo w Nikonie Z i jeszcze nie wiem czy działa lepiej czy gorzej. Zaktualizowałem, ale nie używałem wcześniej za dużo AF-C by mieć odniesienie.

  10. #420

    Domyślnie

    Jak by się ktoś zastanawiał nad gripem polepszającym chwyt aparatu. Kupiłem na czuja taki od z6/z7. Pasuje idealnie, chwyt w tej chwili jest o niebo lepszy. A małych dłoni nie mam. Jest na allegro po 80 kilka złotych. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210505_155553.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	51175

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Strona 42 z 91 PierwszyPierwszy ... 32404142434452 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 441
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 14:46
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •