Close

Strona 40 z 92 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 912
  1. #391

    Domyślnie

    Może nie latam jakoś wyjątkowo dużo, ale od 2008 czy 2009r. od kiedy posiadam lustrzankę cyfrową pewnie nazbierała się podobna ilość bramek i prześwietleń. Na przykład lecąc na inny kontynent z przesiadką w UE bagaż trzeba prześwietlić zwykle 6 razy (tam i z powrotem). Mam jakieś wyjątkowe SD bo nigdy nic się nie stało
    Poczynając od takich 1GB po 128 , głównie Sandiski, ale i jakaś taniocha też się trafiła, co najmniej 10 różnych kart.

    Aha, w telefonach też kilka, żadna nie chciała się formatować
    Ostatnio edytowane przez poste ; 25-02-2021 o 22:25

  2. #392

    Domyślnie

    @koesh Mimo to większość chyba woli mieć 2 gniazda SD niż jedno xqd czy też jedno xqd i drugie SD.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #393
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo dużo ludzi sugeruje się tym co Internety podpowiadają, a te "muszą być dwa sloty" i "SD przecież masz w szufladzie"
    Nie łączny dwóch spraw ze sobą, dwa sloty i typ karty bo o ile krok technologiczny jest w przypadku wejścia w XQD/CFE to zaoferowanie jednego slotu było krokiem wstecz mimo zalet itd ale tu marketing leży zwłaszcza nie oferując tanich sampli kart i czytników.
    Dziwne jest też że w dwójkach dano dwa sloty ale jeden na SD, po co ? Zwłaszcza że jak teraz mamy update video 4K to wielu chciałoby mieć dwa sloty na dobre, szybkie i taniejące CFE, a nie pakować kasę w jakieś szybkie SD.

    Co do moich przygód z SD to wiem że miałem pecha.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 25-02-2021 o 22:37

  4. #394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bardzo dużo ludzi sugeruje się tym co Internety podpowiadają, a te "muszą być dwa sloty" i "SD przecież masz w szufladzie"
    Nie łączny dwóch spraw ze sobą, dwa sloty i typ karty bo o ile krok technologiczny jest w przypadku wejścia w XQD/CFE to zaoferowanie jednego slotu było krokiem wstecz mimo zalet itd ale tu marketing leży zwłaszcza nie oferując tanich sampli kart i czytników.
    Dziwne jest też że w dwójkach dano dwa sloty ale jeden na SD, po co ? Zwłaszcza że jak teraz mamy update video 4K to wielu chciałoby mieć dwa sloty na dobre, szybkie i taniejące CFE, a nie pakować kasę w jakieś szybkie SD.

    Co do moich przygód z SD to wiem że miałem pecha.
    Naprawdę cię to dziwi? Mnie dziwi, że ciebie to dziwi
    SD jest najbardziej popularnym typem kart. Jak sam napisałeś, pewnie każdy ma taką - w szufladzie, w innym body itd. XQD/CFE pewnie zdecydowana większość nie ma i w tym problem i największa wpadka z pierwszą serią Ztek. Dlaczego? Bo pomijając, że żaden "pro" nie chce mieć tylko jednej karty i brak backupu, to zakup takiej puszki wiązał się z dodatkowymi kosztami. Wtedy nawet większymi niż teraz. Ale nawet teraz te karty nie są tanie. Możesz mi wierzyć lub nie, ale temat kart w Z6/Z7 mk1 spowodował, że nie kupiłem tego aparatu. Włożenie dwóch CFE do puszek, które mają trafić do jak najszerszej grupy odbiorców, byłoby podobną wtopą, jak 1 slot w mk1. Dwa sloty CFE mają sens w naprawdę profesjonalnej puszce, czyli Z8, 9 czy jak tam ją nazwą Nie każdy będzie kręcił filmy w 4K. Będą też pewnie tacy jak ja, którzy pewnie nic nie nagrają Dla nich/mnie to trochę jak kupić 5cio litrowe V8 żeby jeździć 50km/h po mieście Kombo SD/CFE jest moim zdaniem bardzo sensowne.

    A wracając do SD. Te Angelbird'y, które dostałem z Viltroxemn, na pudełku i stronie mają:
    X-Ray, Magnetic, ESD, Shock, Dust, Water, Temperature Proof i kilka innych "ficzerów". Może z Twoim "szczęściem" powinieneś się zapoznać z ich ofertą?
    Co ciekawe, mają też CFE, ale tam już nie ma tych wszystkich "proof". hmmm. I żeby nie było, że robię im tu jakąś reklamę
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  5. #395
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja ciebie nie przekonam że coś lepszego jest też lepsze dla ciebie, a ty mnie nie przekonasz że coś gorsze jest lepsze dla mnie, zgadza się ?
    Ogólnie XQD/CFE to dobry krok, który pozwala na stosowanie jednego slotu, jednej karty, ograniczyć koszty, a przy tak dobrej komunikacji jakie mają Zetki nawet nie trzeba tych kart wyciągać z aparatu.

    Idąc dalej, DLA MNIE dobrym kolejnym krokiem byłoby wpakować np 256GB stałej pamięci w aparat, przy możliwościach obecnie łatwego backup nie ma znaczenia czy to karta wyciągana czy stała pamięć.

    Zawodowcy dawniej pstrykali z jedną kartą CF i było ok.

  6. #396

    Domyślnie

    Jeszcze dawniej robiło się 24 lub 36 klatek i też było ok

  7. #397

    Domyślnie

    Kolega koesh to czasem brzmi jak pracownik marketingu N...

  8. #398

    Domyślnie

    O matko, znów temat jednego slotu A ja kupując Z6 miałem już szufladę kart XQD, bo mi zostały po D500 i D4, do tego mam D850 i też musiałem kupić do niego 120 GB XQD za tysiaka, bo chcę mieć dostępną pełną szybkość aparatu cały czas, więc nie łapię się na te dziwne problemy z ceną kart. Blisko 200 tyś. klatek pracowałem aparatami z jednym slotem, bo od D5000, przez D90, Canona 6D, Nikona D700 nic nie miało dwóch slotów, nie miałem nigdy żadnej awarii, czy to na wakacjach, czy na spacerze, czy na zleceniu, od roku na Z6 też mi nigdy nic nie padło i czytanie argumentu, że to niebezpieczne i ryzykowne jest śmieszne Większe ryzyko podejmuje ktoś, kto na zlecenie zabierze nieprzewidywalnego Viltroxa, niż Z6 z jedną kartą
    A gdyby przeanalizować statystyczną awaryjność kart SD i XQD, to i tak jest większe prawdopodobieństwo, że padną dwie szufladowe SD równocześnie, szczególnie jak były formatowane nie wiadomo ile razy, niż jedną XQD
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 26-02-2021 o 10:31

  9. #399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ..A gdyby przeanalizować statystyczną awaryjność kart SD i XQD, to i tak jest większe prawdopodobieństwo, że padną dwie szufladowe SD równocześnie, szczególnie jak były formatowane nie wiadomo ile razy, niż jedną XQD
    Statystycznie rzecz biorąc to raczej jednak nie, nie dwie w tym samym czasie A pomijając już kwestie bezpieczeństwa to dwie karty dają też funkcjonalności, których jedna karta nie daje, niezależnie od tego czy to SD czy CFE. I prawie zawsze lepiej jest mieć wybór niż być tego wyboru pozbawionym. Nowsze karty też się psują, choć rzadziej niż starsze SD, ale jeśli komuś się nie psuły albo jeśli ktoś nigdy nie wyciąga karty z aparatu to skąd ten lęk o mechaniczne uszkodzenia Inna rzecz, że Z6 nie potrzebuje szybkich kart do niczego więcej jak tylko do szybszego opróżniania bufora. Czy warto za to dopłacać to już każdy musi sam rozstrzygnąć, ale jak najbardziej rozumiem tych, którzy dopłacać nie chcą.

    PS Na bramkach bezpieczeństwa podobnie jak kolegom prześwietlano mi zwykłe karty SD być może już kilkaset razy. Może jestem jakiś głupi, ale jakoś nie podnosi mi to ciśnienia.

  10. #400

    Domyślnie

    Z drugiej strony patrząc po czasie to która firma zrobiła lepiej dla swoich Klientów i swojej sprzedaży, czy Nikon wkładając do Z6 1 slot xqd czy Canon dając w R jeden slot SD ?
    W Canonie też są na to narzekania że nie ma drugiego slotu i technologicznie canon zrobił gorszy ruch ale czy na tym gorzej wyszedł sprzedażowo ?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 40 z 92 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •