Close

Strona 37 z 92 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 912
  1. #361

    Domyślnie

    Znowu jest natychmiastowy rabat od Nikona i w sklepach można znaleźć z5 body za 4999 zł.

    Oczywiście z6 jest lepszy i w podobnej cenie można wyrwać używkę więc to już jest Twoja osobista decyzja który wybrać - ja miałem ten sam dylemat pod koniec grudnia i wybrałem z5 bo chciałem w końcu mieć coś nowego mojego oraz ponieważ parę doświadczonych osób z tego forum też wybrało z5 (jestem amatorem więc to ważne dla mnie było).

    Jak chcesz zobaczyć potencjał z5 to proponuje przejrzeć wpisy na fb fotografa miesiąca luty z szerokiego kadru - miał z5 na jakiś czas do sprawdzenia w górskich krajobrazach. Też zwrócił uwagę na słabsze ISO w nocnych kadrach, i że musiał w post processingu wyciągać później ale zdjęcia są imponujące także można samemu się przekonać o potencjale samej puszki.

  2. #362

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ojacie Zobacz posta

    Jak chcesz zobaczyć potencjał z5 to proponuje przejrzeć wpisy na fb fotografa miesiąca luty z szerokiego kadru - miał z5 na jakiś czas do sprawdzenia w górskich krajobrazach. Też zwrócił uwagę na słabsze ISO w nocnych kadrach, i że musiał w post processingu wyciągać później ale zdjęcia są imponujące także można samemu się przekonać o potencjale samej puszki.
    tak samo imponujące zdjęcia mozna zobaczyć u dobrych fotografów zarówno z puszek apsc jak i 4/3. Raczej na tej podstawie ciężko wnioskowac o potencjale. Dziś każdy system produkuje na tyle dobre puchy że mozna osiagać imponujące rezlultaty każdą z nich. Nie zmienia to faktu że róznica między z6 a z5 (bsi vs starsza konstrukcja) i gadanie że to podobna i dobra matryca jak w d750 ma sie jak widać nijak, kazdy zauważa w gorszych warunkach róznicę. Cenowo natomiast puszki stoją zbyt blisko siebie (bez promocji) aby nie brać Z6.

  3. #363
    Oszczędny w słowach Awatar marcus777
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Ziemia Obiecana
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ojacie Zobacz posta

    Jak chcesz zobaczyć potencjał z5 to proponuje przejrzeć wpisy na fb fotografa miesiąca luty z szerokiego kadru - miał z5 na jakiś czas do sprawdzenia w górskich krajobrazach. Też zwrócił uwagę na słabsze ISO w nocnych kadrach, i że musiał w post processingu wyciągać później ale zdjęcia są imponujące także można samemu się przekonać o potencjale samej puszki.
    Zjechać trochę na dół i.... "Galeria fotografii"

    https://www.szerokikadr.pl/fotograf-...e1613241044895

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    tak samo imponujące zdjęcia mozna zobaczyć u dobrych fotografów zarówno z puszek apsc jak i 4/3. Raczej na tej podstawie ciężko wnioskowac o potencjale. Dziś każdy system produkuje na tyle dobre puchy że mozna osiagać imponujące rezlultaty każdą z nich. Nie zmienia to faktu że róznica między z6 a z5 (bsi vs starsza konstrukcja) i gadanie że to podobna i dobra matryca jak w d750 ma sie jak widać nijak, kazdy zauważa w gorszych warunkach róznicę. Cenowo natomiast puszki stoją zbyt blisko siebie (bez promocji) aby nie brać Z6.

    Przy porównywaniu cen bez promo, faktycznie zaskakująco blisko jeśli chodzi o cenę są Z5 i Z6. Teraz natomiast jest -700 od Nikona na Z5 i różnica jest w granicach 1500zł (biorąc pod uwagę również cenę XQD) a to już nie jest tak mało. Jednak coś mi mówi żeby poczekać jeszcze kilka miesięcy, bo może i na Z6 będzie jakaś akcja promocyjna Nikona.

  5. #365

    Domyślnie

    Jeżeli Ci się nie śpieszy to rzeczywiście poczekaj. Teoretycznie niedługo powinny pojawić się nowe obiektywy więc i jakieś zestawy fajne mogą się pojawić.

    Z drugiej strony sytuacja w Azji jest nie za dobra tzn brak ludzi, brak surowców, brak wolnych miejsc na statkach czy wysokie stawki transportów lotniczych powinny doprowadzić do tego, że ceny towarów powinny pójść w górę a ich dostępność mocno ograniczona co jeszcze bardziej podbije ceny. Różnie może być.

    Ja mam małe dzieci także dla mnie liczył się czas aby nie utracić tych chwil - a z5 ogromnie pomaga w tym

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ojacie Zobacz posta
    Znowu jest natychmiastowy rabat od Nikona i w sklepach można znaleźć z5 body za 4999 zł.
    Nie widzę takiej ceny na ceneo. Możesz podesłać link?

  7. #367

    Domyślnie

    Taka cena była w tamtym tygodniu w MM, ale aktualnie Z5 w tej cenie jest u nich niedostępny.

  8. #368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomeekm Zobacz posta
    Taka cena była w tamtym tygodniu w MM, ale aktualnie Z5 w tej cenie jest u nich niedostępny.
    Zgadza się, zastanawiałem się nad nim, ale chyba podświadomie nie mogłem się pogodzic z tym, że nie tak dawno w MM z FTZ można było zgarnąć zestaw za 5049zł. To była najniższa cena na Z5 jaką widziałem. Obecnie najtańszą opcją jest 5999zł z FTZ (również MM), ale tylko do dzisiaj, bo promo -700zł od Nikona się kończy.

  9. #369

    Domyślnie

    Cześć! wiem, że pewnie wyskoczę teraz jak Filip z konopii z moim pytaniem, ale... również rozważam zmianę body, ale mentalnie zatrzymał się na moich D700, które są już meeega wysłużone i wręcz prehistoryczne patrząc na oststnie osiągnięcia w możliwościach sprzętowych. A jako, że prócz fotografii rodzinnej zaczęłam wykonywać zlecenia ślubne, to trochę mi brakuje sprawniejszego AF, dwóch slotów na karty i wyższych wartości ISO. Jestem tutaj na forum od około 10 lat..może nie jestem super czynnym członkiem, ale zwykle wczytując się w posty rozwiewałam wszystkie swoje wątpliwości dotyczące sprzętu. I teraz tez mam dylemat..z początku vhcialam po prostu kupić d750, ale potem zaczęłam czytać....i teraz mam już mętlik w głowie jaki aparat wybrac...czy Z5 nada się do ślubniaków? czy lepiej dołożyć do Z6II? rozważam tez (o zgrozo) przejscie na sony, ale na samą myśl serce mi pęka...

  10. #370
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z5 z plusów to cena, z minusów karty SD.
    Z6II z plusów to jeden slot na XQD/CFE i drugi na np backup na SD, przyszłościowy pod względem update oprogramowania, najnowsze ma być teraz wydane gdzie poprawiają mocno EyeAF, z minusów to póki co cena.
    Z6 z plusów to że ma XQD/CFE, z minusów brak drugiego slotu, brak normalnego gripa, nie wiadomo czy otrzyma kolejne aktualizacje.
    No i masz jeszcze Z7.

    Zapewne jakieś obiektywy masz i podepniesz przez FTZ, chyba że jakieś muzealne na śrubokręt, Sony obecnie A7III nie oferuje nic na plus w stosunku do Zetek zwłaszcza po tym jak widzę co daje nowy update do modeli Z6II/Z7II.
    Nie bałbym się na twoim miejscu XQD/CFE, moim zdaniem karty SD były i są najgorszym rozwiązaniem w nośnikach ale stał się popularny, to tak jak w wideo dawno temu wygrał najgorszy standard VHS

Strona 37 z 92 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •