Close

Strona 31 z 91 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 905
  1. #301

    Domyślnie

    Czy mógłbyś ocenić pracę Z5 z wysokim ISO? W sensie jak wypada w stosunku do innych Nikonów (wiem, że masz d810 ale pewnie wcześniej były też inne) i jak uważasz do jakiego poziomu ISO szum w Z5 jest dla Ciebie akceptowalny?

    Przyznam, że sam zakupiłem pod koniec grudnia Z5 wraz z obiektywem 50 mm 1.8s i po przesiadce z D7100 (D610 też przez chwilę miałem, ale zbyt krótko żeby porównywać do niego) to jestem pod mega wrażeniem tego aparatu (chociaż pewnie też duża zasługa samego obiektywu). Generalnie jestem amatorem fotografii, ale pozwolę sobie dodać moje odczucia co do Z5.

    Aparat świetnie się trzyma w ręce, przyciski w zasięgu i można zaprogramować jak się chcę. Naprawdę dużo frajdy miałem podczas pierwszych oględzin i zabaw z nim.

    W stosunku do D7100 jedyne co na minus bym dał dla Z5 to brak górnego wyświetlacza (przyzwyczaiłem się do tego, że zaraz po włączeniu aparatu sprawdzam ustawienia AF,ISO itp ) oraz brak funkcji easy ISO z której często korzystałem - to wszystko.

    AF ciężko mi ocenić, ale na pewno mam więcej celnych zdjęć niż w poprzedniku - znacznie więcej. Wykrywanie twarzy i oka jest, nie wiem jak działa w Sony Czy Canonie ale tutaj jak jest czapka na głowie to potrafi zgubić twarz (a jest zima więc nie trudno o to).
    Genialną opcję jest możliwość zrobienia zooma - chciałem zrobić zdjęcia gołębia z odległości i AF nie dawał rady ustawić ostrości na nim bo było pełno przedmiotów w tle. Włączyłem zoom, ustawiłem ostrość i jest.

    Widziałem wcześniej opinię , że jpeg obrazek z Z5 jest tragiczny, natomiast mi się podoba - na tyle, że w slot 2 ustawiłem kopię jpeg i przestałem przerabiać na siłę wszystkie zdjęcia.

    Jeżeli chodzi o zestaw Z5+N50 1.8S F to jest mega celny i mega ostry w stosunku do D7100 i N35 1.8g - także jak ktoś rozważa przesiadkę to szczerzę polecam.
    Długo myślałem nad przejściem z DX na FX i finalnie zdecydowałem się na D610, ale w moim odczuciu to zmiana nie dała mi za wiele (oprócz większego ISO), natomiast przy Z5 czuję, że jest to krok do przodu.

  2. #302

    Domyślnie

    @ojacie W sprawie ISO, będzie ciężko
    Kwestia używalności zależy od wielu czynników itd. D810 akurat mistrzem wysokiego ISO szczególnie nie był, a ja dodatkowo robię mało zdjęć na wyższych.
    Dla mnie czerwona linia ustawiona jest na 3200 i przekroczenia tego poziomu unikam już jak ognia, ale zdarzyło mi się robić i na 10k

    Za to zmieniając trochę temat - dokupiłem natywną 35 i jestem zachwycony
    Wreszcie zestaw, który chodził mi po głowie od dawna. Małe, lekkie ale wygodne.
    Teraz poproszę jeszcze małą stałkę natywną w UWA i będę happy
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  3. #303
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie testowałem sobie Z5 z 1.8/50S i porównałem do Z6, jpg faktycznie jest inny niż w Z6 ale to kwestia ustawienia sobie w menu i wyjdzie to co chcemy, co do ISO to na 3200 jest zauważalnie gorzej jak Z6, na 6400 jest chyba to samo co w Z6 i potem gorzej w 12800 gdzie Z6 ma zdecydowanie mniej szumu aż do 16000, czyli to będzie chyba faktycznie ta sam sensor co D750.
    Ale ostrość tej 50-tki robi wrażenie !!

  4. #304

    Domyślnie

    Z tego co czytałem i widziałem na samplach, to 50 1,8S naprawdę się udał. Chyba najlepsze 50mm jakie Nikon zrobił od wieeelu lat Mam na niego lekką zajawkę, tylko 50mm to akurat nie jest moja ulubiona ogniskowa... Przerobiłem chyba cztery różne na F, i każdy po jakimś czasie szedł w inne ręce. Najfajniejszy był zeiss planar 1,4 ze względu na bardzo charakterystyczny bokeh, który bardzo mi się podoba.

  5. #305

    Domyślnie

    Ja zanim nie kupiłem 50S to prawie nie używałem 50tki. A przewinęło się u mnie przez ręce większość tych z AF pod nikona. Dopiero z 1.8s się tak polubiłem, pewnie też poniekąd za super współpracę z Z6 - wszystko trafione, zawsze ostre, zero zastanawiania. No i to, że można sobie pierścień ostrości zdefiniować jako korekte ekspozycji - też mega fajna sprawa. Na dodatek kupiłem go jak był na promocji po 1600zł, więc cena/jakość - rewelacja.

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Właśnie testowałem sobie Z5 z 1.8/50S i porównałem do Z6, jpg faktycznie jest inny niż w Z6 ale to kwestia ustawienia sobie w menu i wyjdzie to co chcemy
    Mógłbyś zdradzić o które ustawienia chodzi?

    Ja na początku wyłączyłem High ISO NR, ale po szybkich testach nie widzę aby ta funkcja miała wpływ na RAWa więc ją włączyłem ponownie - bez niej jpeg zaszumiony.

    Nie testowałem d-lightingu, ale też narazie mam wyłączony a chyba ważna jest to funkcja dla jakości jpeg - z tego co wyczytałem to robi stałą korektę ekspozycji w rawie, więc chyba tragedii nie ma.

    Generalnie dążę to tego aby na U3 ustawić aparat typowo pod jpeg i tak się zastanawiam na co jeszcze zwrócić uwagę - będę wdzięczny za wskazanie ustawień o których pisałeś.

  7. #307
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miałem na myśli Picture Control Settings.
    Używam sporo pomiaru z ochroną jasnych obszarów przed prześwietleniem, nie używam d-lighting, dla mnie priorytet to nie tracić nic w jasnych partiach kadru ponieważ cienie w na takich sensorach to nie problem.
    Teoretycznie można jpg ustawić tak że przy bardzo dużym kontraście i różnicach światłą na zdjęciu uzyskać coś pośredniego ale to nie będzie dla mnie zadowalajcie i dlatego nie używam jpg bo łatwiej i szybciej jest mi zdjęcia przepuścić przez Lr niż gimnastykować się z jpg.

  8. #308

    Domyślnie

    Jak by ktos chcial to tu macie pare jpeg'ow prosto z puszki (iso z tego co pamietam w wiekszosci 3200 )
    https://drive.google.com/file/d/1CiE..._M43_Vfeb/view
    Z5 + 35mm 1.8 S ( byl D610)

  9. #309

    Domyślnie

    Dosłownie przed chwilą odebrałem paczkę
    Grip (właściwie "finger grip") Meike MK-Z7G. Jak komuś brakuje miejsca na paluchy, a nie potrzebuje standardowego Gripa, to zdecydowanie mogę polecić.
    Bardzo ładnie wykonany i spasowany. Teraz Zka leży idealnie w mojej, dość dużej łapie
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  10. #310

    Domyślnie

    dajcie proszę znać jak wygląda AF w tym z5... chodzi mi o warunki weselne, porównanie do pracy af z d750.

Strona 31 z 91 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 441
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 14:46
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •