Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie kompatybilność lamp z D7200

    Witam wszystkich. Przeglądałem zapisy forum dotyczące lamp i nie znalazłem opisu zgodności z body d7200. Spotkałem się z problemem braku chęci prawidłowej pracy lampy (dwusystemowy rollei pro flash unit 56F) z d7200. Lampa ta normalnie błyskała w TTL z D3200. Trafiła do canona 6D i ma się dobrze. Szukając innej lampy przeglądałem opis Quadralite Stroboss 60N. Producent podaje np.: zgodność z 7100 i 7000 (w takiej właśnie kolejności) pomijając 7200 i 7500. Nie chciał bym kupić następnego kota w worku (nie dotyczy to systemowych drogich sabinek). Proszę zatem fachowców o poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Działa. 60N z D7200 i D7500.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy w pełnym zakresie? iTTL i TTL-BL? Jak ze światłem odbitym od sufitu? A inne lampy? Jeśli można trochę więcej informacji to proszę.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy odbite, czy na wprost, nie ma znaczenia. Jeśli sensor aparatu mierzy, to mierzy. Z wynalazkami jest różnie, choć podobno te Strobossy sprawdzają się.

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję, 60N nie wspiera TTL-BL. Ale mogę się mylić, albo nie wiedzieć jak to włączyć.
    Odbicie daje radę. Sufit czy ściana, jeśli nie za daleko, sobie poradzi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ogólnie to D7200 działa tak ze Strobossem 60N, jak i nowszym V1 oraz sterownikiem (?) X2 (na tych "maszynach" testowałem).
    Nie jest tak, że przypadkiem na tej liście nie było D7200 bo Stroboss 60N jest starszy? (...trzeba by szukać wersji chińskiej - tam się trochę inaczej ta lampka nazywała jeśli dobrze kojarzę...)
    Mogli po prostu w opisie nie wszystko zaktualizować jeśli chodzi o listę aparatów.
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  7. #7

    Domyślnie

    Rollei pro flash unit 56F pokazywał mi w exif tylko TTL-BL niezależnie co było podpięte, nawet z Heliosem. Żadne odchylenie palnika tego nie wyłączało. Wszystko co odbite od sufitu to niedoświetlone, w dużych pomieszczeniach całkowita porażka. Może coś przegapiłem w ustawieniach aparatu. D7200 mam od niedawna. Chciałbym wiedzieć co kupić żeby mieć cały zakres TTL łącznie z BL i przy tym się nie zrujnować (finansowa dyscyplina małżeńska czuwa).

  8. #8

    Domyślnie

    Stroboss V1 też na stronie producenta jest opisany jako kompatybilny z 7500, 7100 i 7000. Ktoś zapomniał, pominął - czy może to tak musi być?

  9. #9

    Domyślnie

    Masz info wyżej, że działa.
    Producent podaje te puszki, na których sprawdzał, że działa. Czasem niektórzy listy aktualizują. Czasem nie.

    I tak z ciekawości. Do czego Ci TTL-BL?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    Działać ma tak jak przewidział producent aparatu i lampy. Na centralnym styku zadziała każda lampa.
    Po co mi TTL-BL? Ktoś to wymyślił. Czasami może się przydać. Chociażby w pstrykaniu pod światło, tak żeby nie grzebać w ustawieniach kiedy scena jest ulotna.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kompatybilność lamp Nikona z aparatami cyfrowymi
    By Władca Pixeli in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 08-01-2023, 11:14
  2. zdalne wyzwalanie lamp Nikon d7200+sb700
    By arecki1338 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2017, 22:22
  3. Metz 44 AF-4N kompatybilność
    By misjazio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 14:17
  4. D XX / XXX kompatybilność akku
    By grazioso in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 22:24
  5. Kompatybilnośc d40 i obiektywów
    By CSC in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-01-2007, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •