Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Coś dla laika, pierwsze podrygi

    Witam!

    Ostatnio przeglądając stare zdjęcia zakochałem się w nich a z racji, że chciałem zacząć przygodę z fotografią i trochę się pobawić pomyślałem, że chciałbym robić takie zdjęcia jak robiło się dawniej.

    Interesuje mnie mniej więcej taki efekt:

    https://imgur.com/a/5FyVgZu

    Takie barwy, nie wiem niestety jak to nazwać profesjonalnie ale wygląda jak coś w stylu "retro" ? W każdym razie czy jeszcze dostanę gdzieś aparat z którego wycisnę oldschoolowy efekt zdjęć? W miarę przystępnej cenie?

    Dziekuje z góry za każdą odpowiedz !

  2. #2

    Domyślnie

    By uzyskać taki efekt, wystarczy plastikowy kompakt za 10 zł i przeterminowany film. Gwarantowane.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie koniecznie, żeby zepsuć kolory tak jak na tym przykładzie trzeba sie postarać troszkę używając trybu auto, które jednak radzą sobie od dawna bardzo dobrze, jakieś programy w aparacie, może fuji ? @cybulski

  4. #4

    Domyślnie

    Dobra, może dałem zły przykład, w każdym razie interesuje mnie taki oldschoolowy efekt zdjęć

    https://imgur.com/a/gNYyCSP

    może tutaj bardziej nakreślę o co mi chodzi? Terry Richardson robi genialne zdjecia ale na taki sprzęt mnie nie stać, może to przybliży Wam co bym chciał uzyskać?

    Tak jak wspominałem, jestem totalnym laikiem i nie wiem gdzie nawet szukać i co wpisywać żeby zdobyć informacje

  5. #5

    Domyślnie

    Chodzi o rozmyte tło na pierwszym, czy duże ziarno na drugim?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Chodzi o rozmyte tło na pierwszym, czy duże ziarno na drugim?
    Rozmyte jednak pytanie mam jak uzyskać taki efekt? Takie zdjecia?
    https://imgur.com/a/NJVy5eh

  7. #7

    Domyślnie

    Nie dogadamy się. Napisz dokładnie, o jaki efekt chodzi, co Cię tak zachwyca w tych zdjęciach?

    Tak wyglądały zdjęcia z taniego kompaktu z byle jaką optyką, końcowo z kolorem i kontrastem mocno podbitym w labie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Nie dogadamy się. Napisz dokładnie, o jaki efekt chodzi, co Cię tak zachwyca w tych zdjęciach?

    Tak wyglądały zdjęcia z taniego kompaktu z byle jaką optyką, końcowo z kolorem i kontrastem mocno podbitym w labie.
    Przyznaje, ze ciezko faktycznie sie dogadać bo jestem totalnym laikiem w temacie fotografii, chciałbym opisac co mi się podoba ale nie wiem jak to nazwać Bardzo lubie w tych zdjęciach to, ze mają efekt taki jakby byly zrobione XX lat temu.

    Terry Richardson robi bardzo fajne zdjecia, da sie jakos uzyskać podobny efekt przy niskim budżecie?
    Ostatnio edytowane przez angshel ; 11-07-2020 o 19:19

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez angshel Zobacz posta
    ....
    Terry Richardson robi bardzo fajne zdjecia, da sie jakos uzyskać podobny efekt przy niskim budżecie?
    Niektórzy robią Instaxem podobne rzeczy, może podam przykład https://www.instagram.com/myanalogdreams/
    Szybciej znajdziesz na instagramie i pintereście odpowiedzi na swoje pytania.
    Jest wiele profili na instagramie gdzie można spytać w jaki sposób uzyskano efekt starego zniszczonego filmu.
    Są też apki na telefony które pozawalają symulować takie efekty. Na szybko to np. snapseed, vsco, itp.
    Dobry telefon użytkowo to obecnie lepsze narzędzie niż aparat ze średniej półki.
    Tutaj na forum taka "idea" jest kontrowersyjna, podam może przykład, wszystko z iphona https://www.instagram.com/so.asa/
    Chcesz oglądać dużo dobrej fotografii, załóż instagrama, śledź to co Ciebie interesuje. Takie fora można sobie śmiało odpuścić raczej w tym temacie. Tu tylko pełna klatka i rozmowy o speckach
    Moim zdaniem śmiało można też odpuścić sobie kupowanie jakiegokolwiek aparatu. Jak widzisz dobry telefon załatwia sprawę i uwierz mi, trzeba dużo nauki aby z aparatu foto zrobić rzeczy jakie możesz mieć szybko z telefonu.
    A więc po co ? szkoda czasu i życia na babranie się w programach edycyjnych skoro można mieć takie efekty od ręki z telefonów.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 11-07-2020 o 20:31
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Niektórzy robią Instaxem podobne rzeczy, może podam przykład https://www.instagram.com/myanalogdreams/
    Szybciej znajdziesz na instagramie i pintereście odpowiedzi na swoje pytania.
    Jest wiele profili na instagramie gdzie można spytać w jaki sposób uzyskano efekt starego zniszczonego filmu.
    Są też apki na telefony które pozawalają symulować takie efekty. Na szybko to np. snapseed, vsco, itp.
    Dobry telefon użytkowo to obecnie lepsze narzędzie niż aparat ze średniej półki.
    Tutaj na forum taka "idea" jest kontrowersyjna, podam może przykład, wszystko z iphona https://www.instagram.com/so.asa/
    Chcesz oglądać dużo dobrej fotografii, załóż instagrama, śledź to co Ciebie interesuje. Takie fora można sobie śmiało odpuścić raczej w tym temacie. Tu tylko pełna klatka i rozmowy o speckach
    Moim zdaniem śmiało można też odpuścić sobie kupowanie jakiegokolwiek aparatu. Jak widzisz dobry telefon załatwia sprawę i uwierz mi, trzeba dużo nauki aby z aparatu foto zrobić rzeczy jakie możesz mieć szybko z telefonu.
    A więc po co ? szkoda czasu i życia na babranie się w programach edycyjnych skoro można mieć takie efekty od ręki z telefonów.
    Bardzo dziękuje za odpowiedz, wlasnie o takie rzeczy mi chodzi a aplikacje już udało mi sie znaleźć. Rozumiem, ze trochę źle trafiłem z tymi pytaniami na to forum, dużo tutaj profesjonalistów

    Nie jestem fanem robienia zdj telefonem szczerze mówiąc, telefon juz posiadam a nie kupie kolejnego ze względu na aparat bo wydam tyle co gdybym miał kupić prawdziwy aparat.
    Może polecisz jakiś model który będzie lepszy niż taki z telefonu ale też nie będzie przesadnie drogi? I zebym mogl sie bawić z takimi efektami? Czytałem też, że obiektyw 35mm tworzy coś w tym rodzaju.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ostatnie podrygi ...
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 14:51
  2. [ Krajobraz ] Ostatnie zimy podrygi...
    By Paablitos in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 23:09
  3. [ Glamour/Beauty ] shaddixxowe podrygi
    By shaddixx in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 14:12
  4. [ Krajobraz ] Zimowe podrygi
    By erde in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 22:17
  5. [ Przyroda ] pierwsze górskie podrygi
    By MichaLBN in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •