Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    Dzięki.



    Do tej pory wywoływałem w LR, teraz skończyła się subskrypcja i robię w Affinity Photo. Nr 5 robione było bracketingiem ekspozycji
    I jak wrażenia?
    Zacząłem bawić się tym programem, ale póki co średnio mi idzie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Moim skromnym zdaniem, chyba uciekła ostrość przez to sklejanie. Lubisz format 16:9? Wyciąłbyś te trzciny. Poza tym, myślę że można jeszcze pojechać z kolorami. Spróbuj obrobić jedną klatkę, bez sklejania, albo to co masz podostrzyć o ile się da.
    Może udostępnij NEF-a, jeśli koledzy mają chwilę czasu i poprosisz to zobaczysz, ile można wyciągnąć z takiego zdjęcia.
    Ok, jest jakiś specjalny dział do udostępniania NEF'ów, czy tutaj mogę?

    Co masz na myśli z tymi kolorami? kontrast, saturację, split toning?
    Jeśli chodzi o obróbkę to się ciężko odnajduję w nowym programie, w LR czułem się dużo pewniej.

    Jeszcze jedno pytanie odnośnie sklejania Bracketingu, czy da się skleić 2 nefy i potem obrabiać je jak 1 NEF? Czy trzeba je najpierw spłaszczyć do jpeg'a?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    I jak wrażenia?
    Zacząłem bawić się tym programem, ale póki co średnio mi idzie.
    Mi też nie najlepiej, brakuje mi np mojej ulubionej opcji dehaze

  3. #13

    Domyślnie

    Ogólnie mam wrażenie, oglądając to zdjęcie, że jest jakieś przymglone, bez kontrastu, clarity. Może takie było założenie? Nie wiem. Chodzi o to, że moim zdaniem to zdjęcie, czy ta scena ma pewien potencjał. Może nie do wygrania konkursu za najlepsze zdjęcie z Mazur, ale na pewno do zatrzymania na chwilę wzroku. Kompozycję jak dla mnie też można poprawić kadrowaniem.
    Dehaze do LR znalazłem kiedyś jako zewnętrzny plugin.

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki. Spróbowałem 16:9, no i nieco podkręciłem clarity

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	loodki2-male.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	637,5 KB
ID:	41369

  5. #15

    Domyślnie

    Ostatnie (6) ma potencjał, po suwaczkowaniu i delikatnym wykadrowaniu ładnie wyszło.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Ostatnie (6) ma potencjał, po suwaczkowaniu i delikatnym wykadrowaniu ładnie wyszło.
    Dziękuję Czyli lepsze (6) 3:2, czy (7) 16:9 ?

  7. #17

    Domyślnie

    16:9 na dłużej zatrzymuje. Lepiej wpisuje się w siatkę kompozycji, tak od technicznej strony. Pozwoliłem sobie posuwaczkować to Twoje zdjęcie pręnaście minut temu stąd te wnioski. Wtedy jeszcze nie widziałem ostatniego zdjęcia. Przekadrowałem nawet podobnie jak Ty to ostatnie. tylko nieco poszalałem z kolorkami
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #18

    Domyślnie

    A mógłbyś zdradzić sekret na te podkręcone kolorki?

  9. #19

    Domyślnie

    Mogę mówić tylko za siebie, więc ja zdecydowanie wolę w krajobrazie 16:9. Sugerowałbym przycięcie prawej strony i jeszcze trochę dołu oraz rozjaśnienie tych trzcin. Myślę, że trochę słońca na nie padało, warto to pokazać. Kolorów też bym się nie bał, ostatnio parę takich zachodów widziałem... działo się . A tu jest jak dla mnie dalej blado.

  10. #20

    Domyślnie

    Na zdjęciu jest sporo miejsc gdzie wylazły zamglenia jakby od zabrudzonej od kropel deszczu soczewki, tutaj punktowo delikatnie dehaze w kilku miejscach, kolorki nieco nasyciłem, zwiększyłem kontrast i delikatnie ociepliłem zdjęcie, żeby nie poharatać balansu bieli. Na krańcach linii brzegowej też nieco zwiększyłem kontrast i delikatnie przyciemniłem.
    Troszkę bardziej wyciągnąłem cienie i podkreśliłem światło na trawie, na drzewie to już się nie uda, tam to już jest stracone. Odzyskałem delikatnie niebieski po lewej i w zasadzie tyle.
    Tak dla zabawy, na jpgu wielkości znaczka szybko straciłem na jakości.

    Zdjęcie ogólnie fajne, tylko brakuje mu pazurka, kolorów...fajne warunki, ale wyszło tak smutno. Nie wiem co to się zadziało z tymi zamgleniami na drzewie i częściowo na łódkach dalej, bo te bliżej to wiem, że od flary...
    Ale to tylko moje zdanie wcale niekoniecznie słuszne, ile głów, tyle opinii. Jeżeli Tobie się podoba, to w gruncie rzeczy cel został osiągnięty
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Mazurski zmierzch
    By mskowronski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 10:32
  2. [ Krajobraz ] Mazurski zachód
    By MiX in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 01:53
  3. [ Krajobraz ] Mazurski krajobraz.
    By Celeborn in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 20:00
  4. [ Krajobraz ] Warmińsko-Mazurski płotek ...
    By sabs2key in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 18:29
  5. [ Krajobraz ] Mazurski pejzaż
    By Jakub Klimczak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2009, 17:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •